Harita

Yeni Delhi İzmir Uçak Bileti Fiyatları

Yeni Delhi - İzmir uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

2.440 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 4706 kilometre uçuş mesafesi

9sa 55dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

İzmir

1 havaalanı

Delhi - İzmir arasında uçan havayolu şirketleri

Delhi- İzmir arasında günümüz itibariyle direkt sefer mevcut değildir. Aktarmalı seferler ise iki kent arasında her gün sık sayıda gerçekleşmektedir. Aktarmalı ve ortak olarak uçuş yapan havayolu şirketleri arasında; THY, Air İndia+ THY, Swiss Air, Air India+ Onur, Air India+ Pegasus Hava Yolları sayılabilir. Münih, Frankfurt, Zürih ve İstanbul en sık kullanılan aktarma noktalarıdır.

Terminal bilgileri

Kent merkezinin 16 Km. dışında bulunan Delhi Havaalanı veya diğer adıyla Indra Gandi Uluslararası Havaalanı günümüzde iki terminalle hizmet vermektedir. Bir numaralı terminal low cost uçuşlar içindir, gelen ve giden yolcular için iki ayrı kısma ayrılmıştır. 2010 yılında açılan üç numaralı terminal  yıllık 34 milyon yolcu taşıma kapasitesiyle dünyanın en büyük terminallerinden biridir. Üç numaralı teriminalin açılışından sonra, iki numaralı terminal atıl hale gelmiştir ve günümüzde kullanılmamaktadır. Üç numaralı terminalin alt katı gelen yolcular üst katı ise giden yolcular için kullanılmaktadır. İki terminal binası arasında sürekli yolcu taşıyan shuttle servisleri mevcuttur. Havaalanından kent merkezine ulaşmanın en hızlı yolu üç no’lu terminal binasından geçmekte olan metrodur.  Otobüs, taksi ve araba kiralama diğer seçenekler arasındadır. Terminal 3’de gelen yolcular salonu yakınında bulunan Delhi Duty Free alanından, parfum, kozmetik, şekerleme ürünleri, alkollü içecekler, tütün ve konfeksiyon ürünlerine vergisiz fiyat avantajıyla ulaşabilirsiniz. Uluslararası gelen yolcular salonu çıkışında bulunan Aircel, Airtel, Ferne&petals, Gourmet Select, The Food Street, Costa Coffee, Vaango alışveriş amaçlı uğrayabileceğiniz mağaza ve yeme-içme mekânları arasında bulunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havaalanı, İzmir merkeze 20 Km. uzaklıkta bulunmaktadır. Yenilenen havaalanında,  Gelen Yolcular Terminali İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminali olarak ikiye ayrılmıştır. Dış Hatlar Terminalinde bulunan ATÜ Duty Free, Bazaar Shop, Desa Deri & Aksesuar ve D&R Kitap alışveriş mekânları arasında bulunmaktadır. Havaalanında bulunan free shop alanında dünyaca ünlü markaların kozmetik, parfüm, hazır giyim, gözlük, aksesuar, alkollü içecek ve tütün ürünlerine vergisiz fiyat avantajıyla ulaşılabilir. Gelen Yolcular salonuna yakın Kantin ve Gloria Jean’s Cafe yolculuk sonrasında dinlenebileceğiniz yeme içme mekânları arasında bulunmaktadır. Dış Hatlar Terminali Lounge’larında ücretsiz olarak sağlanan kablosuz internet erişimi, terminalin diğer alanlarında internet sağlayıcı firma tarafından ücretli olarak yolcuların kullanımına sunulmaktadır. İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havaalanından, kentin merkezine ulaşmak için, otobüs, minibüs, taksi ve araba kiralama seçeneklerine sahipsiniz.

Delhi- İzmir uçuşunuzu gerçekleştirmek için, en az 6 ay geçerli pasaportunuzla birlikte uçuş saatinden en az iki saat önce havaalanında bulunmanız ve uçuş saatinden en az bir saat önce biniş kartınızı almış olmanız gerekmektedir.

Pratik bilgiler

Delhi ve İzmir arasında üç saat fark bulunmaktadır. Yaz mevsiminin çok uzun ve sıcak geçtiği Delhi’de subtropikal iklim yapısı hâkimdir. Delhi’de yaz ayları çok sıcak ve kurak, kış ayları ise ortalama 7 dereceyle, serin geçmektedir. Kentin yıllık ortalama sıcaklığı 25 derece civarındadır. Temmuz ve Ağustos ayları muson yağmurlarıyla bilinir. Kış aylarının kurak geçtiği kentte sıcaklıklar normal seyretmektedir. Akdeniz iklim özellikleri gösteren İzmir’de yazlar kuru ve sıcak, kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Sıcaklık ortalamaları kış aylarında 9, yaz aylarında ise ortalama 29 derece civarındadır.Delhi ve İzmir arasındaki bütçesel karşılaştırmada İzmir’in Delhi’den daha pahalı bir kent olduğununu görmekteyiz. Delhi’de ortalama bir restoranda kişi başına ödeyeceğiniz rakam 8.90 TL iken bu rakam İzmir’de 15 TL olacaktır. İzmir Adnan Menderes Havaalanından, İzmir’in merkezi bir noktası olan Alsancak İlçesine ulaşmak için ödeyeceğiniz taksi ücreti 70 TL civarında olacaktır.

Yukarıda yer alan bilgiler, bu içeriğinin yazıldığı tarih olan Mayıs 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.