Harita

Luzon Is İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İstanbul yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Luzon Clark International - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

4.331 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 9060 kilometre uçuş mesafesi

16sa 55dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Emirates

İstanbul

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İstanbul şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen.
Luzon Clark International - İstanbul uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 4.331 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Luzon Clark International - İstanbul uçuşu ortalama 16sa 55dk sürmektedir.
Aktarmasız Luzon Clark International - İstanbul uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

Clark Internatıonal’dan İstanbul Atatürk’e Uçan Havayolları

Clark International Airport’tan (Clark Uluslararası Havalimanı) İstanbul Atatürk Havalimanı’na direkt uçuşlar düzenlenmemektedir. Bununla birlikte Clark International İstanbul Atatürk uçak bileti satın almak isteyenler için aktarmalı uçuş seçenekleri mevcuttur. Bu hatta Emirates’in Dubai, Korean Air ve Asiana Airlines’ın Seul, Qatar Airways’in ise Doha aktarmalı uçuşları bulunmaktadır. Ayrıca olarak, Angeles’te bulunan Clark Uluslararası Havalimanı’ndan öncelikle Filipinler’in başkenti Manila’ya, Manila’dan da Türk Hava Yolları ile direkt olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçmak da bir diğer alternatiftir.

Terminal Bilgileri

Clark International Airport, Angeles şehrine yaklaşık 5 km mesafede yer almaktadır. Angeles ile havalimanı arasındaki ulaşımın en konforlu ve en çok tercih edilen yöntemi, ticari taksileri kullanmaktadır. Angeles şehir merkezinden taksi ücreti 500 PHP (yaklaşık 30 TL) tutmaktadır. Kentin şık restoranlar, lüks oteller ve casinolara ev sahipliği yapan turistik bölgesi Fields Bulvarı’ndan havalimanına taksiyle gitmek için ödenmesi gereken ücreti ise 300 PHP’dir (yaklaşık 18 TL). Angeles’te şehir içi ulaşımda “jeepney” ismi verilen küçük otobüsler oldukça yaygındır. Fields Bulvarı’nda hizmet veren dolmuşlar havalimanına gitmemektedir ancak yolcuların 200 PHP (yaklaşık 12 TL) ödemesi durumunda havalimanına da uğramaktadır ve taksiye göre daha ekonomik bir seçenektir.

Clark International Airport’ta yolcuların uçuş öncesinde yemek yiyebilecekleri alanlar yer almaktadır. Havalimanında ayrıca döviz bürosu ve hediyelik eşya mağazaları ile gümrüksüz alışveriş yapılabilen bir duty free mağazası da bulunmaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kentin en merkezi bölgelerinden olan Taksim’e Havataş yolcu servisleriyle pratik ve konforlu bir şekilde gidilebilmektedir. Her yarım saatte bir havalimanından hareket eden Havataş servislerinin ücreti 11 TL’dir. Metro, havalimanı ile Taksim arasında oldukça ekonomik bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Taksim’e gitmek için öncelikle Atatürk Havalimanı-Yenikapı metro hattına binilmeli, son durak olan Yenikapı’dan ise Yenikapı-Hacıosman metro hattına aktarma yapılmalı ve bu hatta yer alan Taksim durağında inilmelidir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Taksim’e taksi ile ulaşım ücreti ise yaklaşık 50 TL tutmaktadır ancak bu tutar trafik yoğunluğu ve kullanılan güzergaha bağlı olarak artabilmektedir.

Pratik Bilgiler

İstanbul’a üçüncü bir ülke bağlantılı seyahat edecek yolcuların, check-in, güvenlik ve gümrük kuyruklarının uzun olmasından dolayı, uçuşlarından en az 3-4 saat önce Clark Uluslararası Havalimanı’na gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Türk vatandaşlarının Angeles’ten İstanbul’a yapacakları seyahatlerde pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İstanbul’da Sizi Ne Bekliyor?

İstanbul’da saatler Ekim sonundan Mart sonuna kadar Angeles’in altı saat gerisindedir. Türkiye’de ileri saat uygulamasına geçilen Mart sonundan Ekim sonuna kadar olan dönemde ise iki kent arasındaki saat farkı beşe inmektedir. İstanbul, Angeles’a kıyasla çok daha pahalı bir şehirdir. Örneğin, kentteki restoran fiyatları, Angeles’taki benzer kalitedeki restoranların fiyatlarına göre ortalama %50 daha yüksektir. İstanbul’un havası, Angeles’tan çok farklıdır. Kentte ağırlıklı olarak Akdeniz iklimi etkili olmakla birlikte Karadeniz ikliminin de etkileri belirgindir. Şehirde yaz ayları sıcak ve nemli geçmektedir ve hava sıcaklıkları sıklıkla 30 C°’ye yaklaşmaktadır. Kış ayları ise ılıman ve yağışlı geçmektedir. Ayrıca kentte hemen hemen her kış kar yağışı da görülmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Nisan 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.