Harita

Girit Atina Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Atina yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Girit - Atina Uluslararası uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

196 TL

Aktarmasız havayolu

5

Uçuş / hafta

137

Ortalama uçuş süresi, toplam 288 kilometre uçuş mesafesi

0sa 50dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Olympic Air

Atina Uluslararası

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Atina şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Atina Uluslararası.
Girit - Atina Uluslararası uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 196 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Girit - Atina Uluslararası uçuşu ortalama 0sa 50dk sürmektedir.
Aktarmasız Girit - Atina Uluslararası uçuşu yapan 5 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ocak itibarıyla haftalık 137 Girit - Atina Uluslararası uçuşu bulunmaktadır.

Girit`ten Atina`ya uçan havayolları

Yunanistan’ın büyük havayolu şirketlerinden Aegean Airlines ve Olympic Air, İç hat seferlerini gerçekleştiren Sky Express ve en genç havayolu şirketi olan Ellinair, Girit`ten Atina`ya günlük aktarmasız seferler düzenleyen havayolları. Yunanistan havayolları dışında, Ryanair`de iki şehir arasında günlük uçuşlarıyla faaliyet göstermektedir.

Hanya ve Kandiye olmak üzere iki havalimanı bulunan Girit`te,  Yunan havayolları genellikle Kandiye Havalimanı`ndan uçarken, Ryanair`in kalkış noktası Hanya Havalimanı`dır.

Terminal Bilgileri – Kalkış

Kandiye (Heraklion) Havalimanı, şehir merkezine 5km mesafede konumlanmış ve tek terminalle hizmet vermektedir. Terminalinde restoran, bar ve kafe, kozmetik ürünleri ve hediyelik eşya satın alabileceğiniz mağazalar bulunmakta. Ayrıca küçük alışverişleriniz için büfeler, postane hizmeti, turizm ofisi gibi hizmetler de bulabilirsiniz. Terminale, otobüs ve taksilerle 24 saat ulaşım mümkün.

Hanya (Chania)  Havaalanı, iç hatlar yoğunluklu olarak hizmet vermektedir. Küçük bir terminalle hizmet veren havaalanında, uçuş saatinizi beklerken oturup bir şeyler atıştırabileceğiniz mekanlar ve bölgeye özgü hediyelikler alabileceğiniz mağazada vakit geçirebilirsiniz. Otobüs ve taksiler ile ulaşım mümkün.

Terminal bilgileri – Varış

Atina Eleftherios Venizelos Havaalanı`nda,  ana terminal ve bir uydu terminal olmak üzere iki terminal bulunmakta. Gelen uluslararası ve domestik tüm uçuşlar ana terminalde karşılanmaktadır.

Havaalanı, Atina şehir merkezine yaklaşık 20 km mesafede ve ulaşım metro, otobüs ve taksilerle sağlanmakta. Terminalin önünde bulunan otobüs duraklarından;  X93 numaralı otobüs ile şehrin otogarına, X95 numara ile şehrin nabzının attığı Sintagma Meydanı`na, X96 numara ile de Pire limanına gidebilirsiniz. Terminalin karşısında bulunan Metro istasyonundan, direkt Sintagma istasyonuna ulaşım mümkün. Otobüs biletleri ortalama 6 Euro`dur. Taksiye binmek için, gelen yolcu salonunun 3 numaralı kapısına gitmeniz gerekmekte.  24 saat ulaşım hizmeti sunan taksiler gündüz yaklaşık 40 Euro, gece ise 50 Euro civarında ücretle havaalanı-şehir merkezi arasında konforlu ulaşım sağlamaktadır. Özel transfer ve araç kiralama hizmetleri de alternatifler arasında ancak önce Skyscanner ile araç kiralama tekliflerini karşılaştırarak, en doğru seçimi yapın.

Pratik bilgiler

Havaalanına bir saat erken gelmeniz, Check-in işlemlerinizin zamanında yapılması bakımından oldukça önemli. Özellikle yaz aylarında yoğun olan havaalanında, Check -in işlemlerinin başlama ve bitiş saatlerini öğrenmek için, uçacağınız havayolundan detaylı bilgi almanızı öneririz.

Atina`da sizi ne bekliyor?

Atina ile Girit adası arasında çok büyük iklim farklılıkları bulunmamaktadır. Yaz mevsiminde ortalama sıcaklık 30°C, kış aylarında ise en düşük 10°C civarındadır. Atina`da görülecek ve yapılacak çok şey var ve bahar aylarında tüm bu güzellikleri sıcak havanın etkisiyle bunalmadan yaşayabilir, aynı zamanda daha ekonomik konaklama fırsatları yakalayabilirsiniz. Hangi mevsimde seyahat ederseniz edin, Skyscanner`ın seçiminize sunduğu, en uygun otel tekliflerini değerlendirin.  

Atina ile Girit fiyatları oldukça yakın, yiyecek-içecek, ulaşım, konaklama gibi kalemler, Atina`da yaklaşık %10 daha yüksek olabilmekte.

Yazı tarihi Temmuz 2016

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.