Harita

Cape Town Johannesburg Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Johannesburg yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Cape Town - Johannesburg OR Tambo uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

440 TL

Aktarmasız havayolu

6

Uçuş / hafta

343

Ortalama uçuş süresi, toplam 1273 kilometre uçuş mesafesi

1sa 55dk

Geçen ayın en popüler havayolu

British Airways

Johannesburg OR Tambo

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Johannesburg şehrinde 3 havaalanı bulunmaktadır: Johannesburg OR Tambo, Johannesburg Randgermiston ve Lanseria.
Cape Town - Johannesburg OR Tambo uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 440 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Cape Town - Johannesburg OR Tambo uçuşu ortalama 1sa 55dk sürmektedir.
Aktarmasız Cape Town - Johannesburg OR Tambo uçuşu yapan 6 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ocak itibarıyla haftalık 343 Cape Town - Johannesburg OR Tambo uçuşu bulunmaktadır.

Cape Town’dan Johannesburg Or Tambo Havalimanı’na Uçan Havayolları

Cape Town’dan Johannesburg OR Tambo Havalimanı’na Mango, Safair, Kulula ve South African Airlines olmak üzere dört farklı havayolu direkt uçuşlar düzenlemektedir. Bu hatta Mango ve Sfair’in her gün 5 ila 7, Kulula’nın 4 ila 8 frekans uçuşu bulunmaktadır. South African Airlines ise her gün 10’un üzerinde uçuş gerçekleştirmektedir. Cape Town Johannesburg uçak bileti satın almak isteyenler için aktarmalı uçuş seçenekleri de mevcuttur ancak direkt uçuşların hem çok sayıda hem de ekonomik olmasından dolayı yolcular tarafından çok tercih edilmemektedir.

Terminal Bilgileri

Cape Town Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezinden ulaşımın en pratik yolu otobüsleri kullanmaktır. Kentin hızlı ulaşım sisteminin parçası olan MyCiTİ otobüsleri, kent merkezinde Hertzog Bulvarı’ndaki Civic Centre ile havalimanını birbirine bağlamaktadır. Cape Town’ın merkezinden havalimanına ayrıca farklı firmalara ait servis otobüsleri ve ticari taksilerle de gidilebilmektedir.

Johannesburg’a uçacak yolcuların, Cape Town Uluslararası Havalimanı’nda İç Hatlar Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Terminalde birçok banka ATM’si ile çeşitli kafe ve restoranlar hizmet vermektedir. Kablosuz internet hizmetinden yararlanmak isteyen yolcuların AlwaysOn ağına bağlanmaları gerekmektedir. Bu hizmet belirli bir ücret karşılığında verilmektedir.

Johannesburg OR Tambo Havalimanı’ndan şehir merkezine tren, ticari taksiler ve otobüsle gidilebilmektedir. Gautrain ismi verilen hızlı trenler, havalimanı ile kentin ticari merkezi olan Sandton’ı birbirine bağlamaktadır. Sandton’da ise başka bir Gautrain hattıyla Johannesburg’un merkezine gidilebilmektedir ve toplam yolculuk süresi yaklaşık 25 dakikadır. Ücreti ise 125 ZAR’dır (yaklaşık 24 TL). Ayrıca trene binmek için gerekli olan Gautrain kartına da 12 ZAR (yaklaşık 2.3 TL) ödenmesi gerekmektedir. Kent merkezine taksiyle gitmek isteyen yolcuların, terminal binasından çıktıktan sonra sola dönmeleri gerekmektedir. Burada üzerinde sarı renkli TAXI yazısı bulunan resmi taksiler gün boyunca hizmet vermektedir. Bazı özel firmaların ise Johannesburg OR Tambo Havalimanı ile şehir merkezi arasında yolcu servisi hizmeti bulunmaktadır.

Pratik Bilgiler

Johannesburg’a uçuşu bulunan yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Cape Town Uluslararası Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Güney Afrika Cumhuriyeti içinde seyahat edecek Türk yolcuların pasaportlarını yanlarında bulundurmaları ve gerek check-in işlemleri sırasında, gerekse uçağa biniş esnasında görevlilere ibraz

Johannesburg’da Sizi Ne Bekliyor?

Johannesburg, Cape Town ile aynı saat diliminde yer almaktadır. Kentte genel yaşam maliyetleri Cape Town ile benzer seviyelerde olmakla birlikte, süpermarket fiyatları Cape Town’ın üzerindedir. Johannesburg’da yaz ayları Ekim ile Nisan ayları arasında, kış ayları ise Mayıs ile Eylül ayları arasında yaşanmaktadır. En sıcak ay olan Ocak’ta en yüksek sıcaklıkların ortalaması 25.6 C°, en soğuk ay olan Haziran’da ise 16 C°’dir. Kent, en çok yağışı, yaz aylarında almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Nisan 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.