Harita

Şikago Miami Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Miami yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Şikago - Miami International uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

452 TL

Aktarmasız havayolu

6

Uçuş / hafta

87

Ortalama uçuş süresi, toplam 1940 kilometre uçuş mesafesi

3sa 1dk

Geçen ayın en popüler havayolu

American Airlines

Miami International

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Miami şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Miami International.
Şikago - Miami International uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 452 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Şikago - Miami International uçuşu ortalama 3sa 1dk sürmektedir.
Aktarmasız Şikago - Miami International uçuşu yapan 6 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ocak itibarıyla haftalık 87 Şikago - Miami International uçuşu bulunmaktadır.

Chıcago’dan Mıamı Internatıonal’a Uçan Havayolları

Chicago’dan Miami Internatiol’a üç farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: American Airlines, United Airlines ve Frontier Airlines. American Airlines, bu hatta her gün dokuzar frekans uçarken United Airlines her gün ikişer uçuş gerçekleştirmektedir. Frontier Airlines’ın ise Salı, Perşembe ve Pazar olmak üzere haftanın üç günü birer frekans uçuşu bulunmaktadır.

Chicaco Miami International uçak bileti satın almak isteyenler genellikle direkt seferleri tercih etseler de American Airlines, United Airlines ve Delta Airlines’ın alternatif olarak aktarmalı uçuşları da mevcuttur.

Terminal Bilgileri

Chicago O’Hare Uluslararası Havalimanı’na Chicago’nun en merkezi bölgelerinden biri olan Loop’tan, Blue Line tarafından işletilen trenlerle pratik bir şekilde gidilebilmektedir. Tüm gün her 15 dakikada bir hizmet veren Blue Line trenleri, Loop’tan yaklaşık 35-50 dakikada havalimanına ulaşmaktadır ve ücreti 5 USD’dir.  Şehir merkezinden havalimanına ulaşımın bir diğer yöntemi ise ticari taksileri kullanmaktır. Chicago ile havalimanı arasında taksi ücreti yaklaşık 30-40 USD (yaklaşık 85-113 TL) tutmaktadır.

American Airlines ve Frontier Airlines, Chicago Uluslararası Havalimanı’ndan Miami Uluslararası Havalimanı’na (Miami International Airport) olan uçuşlarında Terminal 3’ü kullanmaktadır. United Airlines ise bu hattaki uçuşlarını Terminal 1’den gerçekleştirmektedir. Her iki terminalde de McDonald’s gibi fast food restoranları ile Starbucks gibi kahve zincirlerinin de dahil olduğu çok sayıda kafe ve restoran yer almaktadır. Havalimanı genelinde ücretsiz wi-fi hizmeti verilmektedir.

Miami Uluslararası Havalimanı’ndan kentin popüler bölgelerine ulaşımın en ucuz ve en çok tercih edilen yöntemi Metrorail tarafından işletilen Orange Line trenlerini kullanmaktır. Yaklaşık 15 dakikada Downtown olarak adlandırılan şehir merkezine ulaşan Orange Line trenleriyle ayrıca Brickell, Civic Center, Coconut Grove, Coral Gables, Dadeland, Hialeah, South Miami  ve Wynwood gibi noktalara da gidilebilmektedir ve ücreti 2 USD’dir (yaklaşık 5.7 TL). Havalimanından Miami’de South Beach ya da Lincoln Road gibi bölgelere gitmek isteyen yolcular için bir diğer seçenek ise Miami-Dade Transit tarafından işletilen Airport Flyer otobüslerini kullanmaktır. Her gün sabah 6 ile gece 11 saatleri arasında her yarım saatte bir hareket eden otobüsler, yaklaşık 30 dakikada South Beach’e varmaktadır ve ücreti 2.35 USD’dir (yaklaşık 6.7 TL). Orange Line trenlerini, Airport Flyer otobüslerini ve ticari taksileri kullanmak için yolcuların öncelikle ücretsiz hizmet veren MIA Mover treni ile havalimanına çok yakın mesafede bulunan Miami Central Station’a gitmeleri gerekmektedir.

Pratik Bilgiler

Miami International’e seyahat edecek yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce havalimanında bulunmaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri içinde seyahat edecek Türk vatandaşlarının pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Mıamı’de Sizi Ne Bekliyor?

MIAMI INTERNATIONAL’da saatler İstanbul’un 8 saat gerisindedir. Örneğin İstanbul’da saat 19:00 iken MIAMI INTERNATIONAL’da 11:00’dir. MIAMI INTERNATIONAL, İstanbul’a göre çok daha pahalı bir şehirdir. Kentte ulaşım, giyim, süpermarket ve özellikle de yeme-içme fiyatları İstanbul’un çok üzerindedir. MIAMI INTERNATIONAL’da nemli karasal iklim etkilidir. Yazlar oldukça sıcak geçmektedir. En sıcak ay olan Temmuz’da gün içindeki en yüksek sıcaklıkların ortalaması 29 C°’dir. Kentte kış ayları ise çok soğuk ve kar yağışlıdır. MIAMI INTERNATIONAL dört mevsim yağış almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Nisan 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.