Harita

Çelyabinsk İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İstanbul yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Çelyabinsk - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.350 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 2852 kilometre uçuş mesafesi

7sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Aeroflot

İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen

2 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İstanbul şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen.
Çelyabinsk - İstanbul uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.350 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Çelyabinsk - İstanbul uçuşu ortalama 7sa 10dk sürmektedir.
Aktarmasız Çelyabinsk - İstanbul uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

Çelyabinsk’ten İstanbul’a Uçan Havayolları

Çelyabinsk’ten İstanbul’a tarifeli direkt seferler bulunmamaktadır. Bununla birlikte Çelyabinsk İstanbul uçak bileti satın almak isteyenler için aktarmalı uçuş seçenekleri mevcuttur. Rus havayolu Aeroflot, hafta boyunca Çelyabinsk’ten Moskova bağlantılı olarak İstanbul Atatürk Havalmanı’na uçuşlar düzenlemektedir. Aeroflot’un uçuşlarına ek olarak bu hatta farklı havayollarının kombinasyonlarıyla da aktarmalı olarak uçulabilmektedir.

Terminal Bilgileri

Çelyabinsk Havalimanı’na şehir merkezinden otobüs, marşrutka ismi verilen dolmuşlar ve ticari taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Çelyabinsk’in merkezinde yer alan tren garından 1 numaralı otobüslerle, Matallurg bölgesinden 41 numaralı otobüslerle, kentin kuzeybatısından ise 45 numaralı otobüslerle havalimanına gidilebilmektedir. Marşrutkaların ise 82 numaralı hattı kent merkezini havalimanına bağlamaktadır. Ulaşımın bir diğer yolu olan taksilerin ücreti ise 700 RUB (yaklaşık 30 TL) ila 1000 RUB (yaklaşık 43 TL) arasında tutmaktadır. Yolcuların, taksiye binmeden önce şoförle bu tutarlar civarında sabit bir ücret üzerinde mutabık kalmaları tavsiye edimektedir.

Çelyabinsk Havalimanı, uçuş öncesi yolcuların vakit geçirmesi için oldukça idealdir ve farklı yeme içme mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Rus, Kuzey Amerika ve Avrupa mutfaklarını tatmak isteyenler için Verbochka Bar hizmet vermektedir. Fly Bar, Meksika ve Japon mutfağından lezzetler sunmaktadır. Koza’da Çek biraları ve yemekleri, Espresso Bar Specialty Coffee Brew Terminal’de ise kahve çeşitleri bulunmaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan metroyla kentin en merkezi noktalarından olan Taksim’e oldukça ekonomik şekilde gidilebilmektedir. Bunun için öncelikle Atatürk Havalimanı-Yenikapı metro hattına binilmesi, son durakta ise Yenikapı-Hacıosman metro hattına bağlantı yapılması gerekmektedir. Havalimanı ile Taksim arasındaki ulaşımın en pratik yolu ise Havataş servislerini kullanmaktır. Her yarım saatte bir hareket eden Havataş servislerinin ücreti 11 TL’dir. Atatürk Havalimanı’ndan Taksim’e taksi ücreti ise trafiğin normal aktığı saatlerde ortalama 50 TL tutmaktadır.

Pratik Bilgiler

İstanbul’a Moskova aktarmalı seyahat edecek yolcuların, uçuşlarına en az bir saat kala Çelyabinsk Havalimanı’na gelmiş olmaları gerekmektedir. Yolcuların yanlarında pasaportlarını yanlarında bulundurmaları ve gerekli durumlarda görevlilere ibraz etmeleri zorunludur.

İstanbul’da Sizi Ne Bekliyor?

Türkiye’de Mart sonundan Ekim sonuna kadar ileri saat uygulamasına geçilmektedir. Dolayısıyla İstanbul’da saatler Ekim sonundan Mart sonuna kadar Çelyabinsk’e göre üç saat geride iken, Mart sonundan Ekim sonuna kadar iki saat geridedir. İstanbul’da genel yaşam maliyetleri, restoran fiyatları hariç Çelyabinsk’in ortalama yüzde otuz beş üzerindedir. Çelyabinsk’te kışlar çok soğuk geçerken İstanbul’da hava ılımandır ve gün içindeki ortalama sıcaklıklar 8-9 C° civarında seyretmektedir. Yaz aylarında ise kentte sıcaklıklar sık sık 30 C°’nin üzerine çıkabilmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Nisan 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.