Harita

İzmir Konya Uçak Bileti Fiyatları

İzmir - Konya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

236 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

2

Ortalama uçuş süresi, toplam 475 kilometre uçuş mesafesi

1sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

Konya

1 havaalanı

İZMİR’DEN KONYA’YA UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

İZMİR’DEN KONYA’YA UÇAN HAVAYOLLARI

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Konya’ya yalnızca Sun Express direkt seferler düzenlemektedir. Sun Express İzmir-Konya hattında Pazartesi, Salı ve Cuma günleri, günde 1 frekans uçmaktadır.

Ayrıca iki farklı havayolunun, hafta boyunca İzmir’den Konya’ya aktarmalı uçuşları bulunmaktadır. Pegasus Havayolları’nın aktarması İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılırken, Türk Hava Yolları’nınki ise İstanbul Atatürk Havalimanı’ndandır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Şehir merkezine 18 km mesafede yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım seçenekleri geniştir. Havalimanına Bornova’dan 204, Alsancak’ta Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüsler ile 24 saat boyunca ulaşım sağlanmaktadır. Alsancak ve Mavişehir’den ayrıca Havaş servis otobüsleri hareket etmektedir. İzmir’in kent merkezi dışında Çeşme, Kuşadası ve Aydın’dan da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Havaş otobüsleri hizmet vermektedir. Bunlara ek olarak banliyö metro sistemi olan İzban ile de şehrin Çiğli, Mavişehir, Bayraklı, Alsancak, Şirinyer ve Gaziemir gibi farklı bölgelerinden havalimanına ulaşılabilmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Konya’ya yapılan uçuşlar için İç Hatlar Terminali kullanılmaktadır. İç Hatlar Terminali’nde, gerek 2. güvenlik kontrolünden önce, gerekse sonra farklı yeme içme alanları bulunmaktadır. Terminalde ayrıca özel giden yolcu dinlenme salonu olan Primeclass Lounge hizmet vermektedir.

Konya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 19 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için en pratik ve ekonomik yol Havaş servis otobüslerini kullanmaktır. Havaş otobüsleri yaklaşık 30 dakikada kent merkezine ulaşmaktadır. Havalimanından şehir merkezine taksi ücreti ise 40-50 TL civarında tutmaktadır. Konya Havalimanı’nda ayrıca araba kiralama firmaları hizmet vermektedir.

PRATİK BİLGİLER

Konya’ya seyahat edecek yolcuların, uçuştan en az bir saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelmeleri gerekmektedir. Havalimanına yolunda, sabah işe gidiş saatleri ile akşam işten çıkış saatlerinde yoğun trafik görülmektedir. Dolayısıyla sabah ya da akşam saatlerinde uçacak yolcuların şehir merkezinden hareket saatlerini buna göre planlamaları tavsiye edilmektedir. İzmir’den Konya’ya uçacak yolcuların havalimanına gelirken yanlarında fotoğraflı bir kimlik belgesi (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport veya evlilik cüzdanı) bulundurmaları zorunludur.

KONYA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

İzmir, gerek tüketici fiyatları, gerekse restoran ve yeme içme fiyatları kıyaslandığında Konya’ya göre ortalama %10 ila %20 daha pahalı bir şehirdir. Konya’da ortalama bir restoranda üç çeşit bulunan iki kişilik bir yemeğe ortalama 38 TL ödenirken, İzmir’de benzer bir yemek için ödenen ücret ortalama 50 TL’dir. Karasal iklimin etkili olduğu Konya, gerek yazın gerekse kışın İzmir’e göre daha serin bir havaya sahiptir. Kentte kış aylarında İzmir’in aksine kar yağışı görülmektedir. Konya’da yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmekle birlikte bu dönemde gün içindeki sıcaklık farkı 20 C°’ye kadar çıkabilmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.