Harita

Adana Kiev Uçak Bileti Fiyatları

Adana - Kiev uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

991 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 1535 kilometre uçuş mesafesi

5sa 0dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Kyiv Boryspil ve Kyiv Zhuliany

2 havaalanı

ADANA’DAN KİEV’E UÇAN HAVAYOLLARI

Adana’dan Kiev’e direk seferler düzenlenmemektedir. Dolayısıyla Adana Kiev uçak bileti satın almak isteyen yolcular, bağlantılı uçuşlara yönlenmektedir. Adana-Kiev hattında yalnızca Türk Hava Yolları aktarmalı seferler düzenlemektedir. Türk Hava Yolları, Adana’dan Kiev’e İstanbul aktarmalı olarak uçmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Şehir merkezine oldukça yakın konumda olan Adana Havalimanı’na ulaşım belediye otobüsleri, dolmuşlar, minibüsler ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. 159 numaralı belediye otobüsü Kurttepe’den hareket etmektedir ve Adana Garı, metronun Vilayet durağı ve tarihi kent merkezinden geçerek havalimanına ulaşmaktadır. 135 numaralı belediye otobüsü ise Çukurova Üniversitesi’nin yer aldığı Balcalı ile havalimanını birbirine bağlamaktadır. Dolmuş ve minibüsler ise Kuruköprü’den kalkmaktadır ve yolcuları havalimanı girişindeki Barış Bulvarı’na kadar götürmektedir. Adana Havalimanı’na taksi ücreti ise ortalama 15-25 TL tutmaktadır. Adana Havalimanı’na şehir merkezinden servis otobüsleri hizmet vermemektedir ancak bununla birlikte Havaş’ın, Adana’ya yakın mesafede yer alan Mersin, Tarsus ve Osmaniye’den Adana Havalimanı’na servisleri bulunmaktadır.

Kiev’e yurt içi aktarmalı uçacak yolcuların İç Hatlar Terminali’ni kullanması gerekmektedir. İç Hatlar Terminali oldukça küçük olsa da yolcuların uçuştan önce Adana’nın yerel lezzetlerinin tadına bakabileceği ya da bir şeyler içebileceği bir restoran (Nihat Restaurant) hizmet vermektedir. Terminalde ayrıca konforlu ve sakin vakit geçirmek isteyen yolcular için bir özel yolcu salonu (THY CIP Lounge) yer almaktadır.

Kiev Boryspil Uluslararası Havalimanı’nda, ücretsiz kablosuz internet erişimi (Free Boryspil WiFi ağı) bulunmaktadır. Havalimanından 29 km mesafede şehir merkezine ulaşım otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Sky Bus otobüsleri 24 saat boyunca havalimanı ile Pivdenny Tren Garı’nı birbirine bağlamaktadır ve güzergah üzerinde Kharkivska metro durağında da durmaktadır. Ücreti ise 50 UAH’dır (yaklaşık 6.5 TL). Havalimanında resmi taksiler 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Taksi ücreti 250 ila 1250 UAH ( yaklaşık 32 ila 160 TL) arası tutmaktadır. Bununla birlikte yolculara taksiye binmeden önce, şoför ile sabit bir ücret üzerinde anlaşmaları tavsiye edilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

Kiev’e iç hat aktarmalı uçacak yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Adana Havalimanı’nda bulunmaları gerekmektedir. Türk vatandaşları, Ukrayna’yı vizesiz olarak ziyaret edebilmektedir. Ukrayna’ya girişte pasaport görevlileri, bazı durumlarda Türk vatandaşlarından dönüş uçak biletleri ile konaklayacakları otel rezervasyonunu göstermelerini isteyebilmektedir.

KİEV’DE SİZİ NE BEKLİYOR?

Kiev, Adana ile aynı saat diliminde yer almaktadır. Kentte yaşam maliyetleri Adana’ya göre daha düşüktür. Kiev’in iklimi Adana’dan oldukça farklıdır. Nemli bir karasal iklimin etkili olduğu şehirde yazlar sıcak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kış aylarında sıcaklıklar kimi geceler -10 C°’nin altına düşebilmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Aralık 2015) geçerli olan bilgilerdir.

 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.