Harita

Adana Antalya Uçak Bileti

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Antalya yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Adana - Antalya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

124 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

25

Ortalama uçuş süresi, toplam 399 kilometre uçuş mesafesi

1sa 0dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

Antalya

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Antalya şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Antalya.
Adana - Antalya uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 124 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Adana - Antalya uçuşu ortalama 1sa 0dk sürmektedir.
Aktarmasız Adana - Antalya uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 25 Adana - Antalya uçuşu bulunmaktadır.

Flight – Routes Adana’dan Antalya’yauçuşlar

Adana Şakirpaşa Uluslararası Havalimanı ve Antalya Uluslararası Havalimanı arasında uçan havayolu şirketleri

Adana- Antalya arasında günümüz itibariyle hergün 4 frekans direkt uçuş gerçekleşmektedir. Pegasus Hava Yolları ve Sun Express bu yönde direkt uçan havayolu şirketleridir.

Terminal bilgileri:

Adana Şakirpaşa Havaalanı, İç Hatlar ve Dış Hatlar olarak iki ayrı terminal binasına sahiptir. Havaalanı küçük olsa da Türkiye’nin en eski havaalanlarından biridir ve hava trafiği açısından hatırı sayılır bir yoğunluğa sahiptir. Havalimanı yalnızca Adana’ya değil, Mersin, Tarsus ve yakın çevresine yolcu taşımada kullanılmaktadır İç Hatlar Gelen Yolcular Terminali’nde büfe, kafeterya, araba kiralama ofisleri ve restoranlar bulunmaktadır. Kebabıyla ünlü kentin önemli kebapçılarından Nihat Usta’nın kebap çeşitlerini havaalanında bulunan şubesinde zevkle tadabilirsiniz. Havaalanında bnun yanı sıra, sağlık ünitesi, hediyelik eşya mağazaları, banka ATM’leri yolcular için hizmet sunmaktadır. Havaalanı, İç Hatlar Terminali lounge’larında ücretsiz olarak sunulan kablosuz internet hizmeti, diğer bölümlerde ücretli olarak sunulmaktadır.

Yolcu trafiği açısından Türkiye’nin üçüncü havalimanı olan Antalya Uluslararası Havaalanı kent merkezinin 10 km dışında bulunmaktadır. Havaalanı’nda iki adet dış hat ve bir adet iç hat terminali mevcuttur. Antalya Havaalanı terminallerinde fast food, restoran, kafe-bar, yerel yiyecekler satılan restoranlar açısından zengin bir seçeneğe sahipsiniz. Alışveriş açısından da azımsanmayacak sayıda ticari mağaza hizmet vermektedir. Havaalanı terminal salonlarında kablosuz internet bağlantısı ücretli sunulmaktadır. CIP ve VIP terminalinde, iç hat terminal binasında bulunan ViaPub ve ViaCafe ve Simit Sarayında ücretsiz internet erişimi mevcuttur. Havalimanı ve kent merkezi arasında 600 ve 800 numaralı belediye otobüsü her yarım saatte bir hareket etmektedir. Havaalanının hemen dışında bulunan ticari taksiler, havalimanı içinde bulunan araba kiralama birimleri kent merkezine ulaşım için kullanılabilecek alternatifler arasındadır.

Adana- Antalya uçuşunuzu gerçekleştirmek için, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi fotoğraflı resmi kimliklerden birinin yanınızda bulunması gerekmektedir. Adana- Antalya uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az 1,5 saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız gerekmektedir.

Pratik bilgiler

Adana- Antalya arasında saat farkı bulunmamaktadır. Adana Akdeniz iklim özellikleri gösteren bir kenttir. Yaz ayları çok sıcak ve kurak kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos ayında ortalama sıcaklık 32 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ise ortalama ısı 9 - 10 derece civarındadır. Antalya Akdeniz iklim özellikleri gösteren bir kenttir. Yaz ayları kuru ve sıcak kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 28 ila 36 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama sıcaklık ise 10 ila 20 derece arasında değişmektedir. Adana ve Antalya hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında, Antalya’nın Adana’ya nazaran daha pahalı bir kent olduğunu görmekteyiz. Adana’da pahalı olmayan bir restoranda 13,5 TL’ye ulaşabileceğiniz bir menüye, Antalya’da 15 TL civarında bir rakama ulaşabilirsiniz. Ulaşım konusunda Antalya Havaalanından Antalya’nın merkezi noktalarından biri olan Kaleiçi’ne taksiyle ulaşmak için yaklaşık 60 TL ödemeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Kasım 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.