Harita

Adana İzmir Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İzmir yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Adana - İzmir uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

138 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

42

Ortalama uçuş süresi, toplam 730 kilometre uçuş mesafesi

1sa 30dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

İzmir

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İzmir şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: İzmir.
Adana - İzmir uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 138 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Adana - İzmir uçuşu ortalama 1sa 30dk sürmektedir.
Aktarmasız Adana - İzmir uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ekim itibarıyla haftalık 42 Adana - İzmir uçuşu bulunmaktadır.

Adana – İzmir uçak bileti

Adana’ dan İzmir’ e uçan havayolları

Adana ve İzmir arasında direkt uçuş sunan havayolları Pegasus ve SunExpress’tir. Pegasus yıl boyunca, hafta içi her gün 3 sefer düzenlemekte, hafta sonları sefer sayısı 4 veya 5’ e çıkmaktadır. SunExpress ise Haziran – Ekim ayları arasında gerçekleştirdiği günlük uçuşlarla, Adana – İzmir uçak bileti seçeneklerini zenginleştirmektedir. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ise İstanbul ve Ankara aktarmalı olarak Adana’ dan İzmir’ e uçmaktadır.

Terminal bilgileri

Adana Şakirpaşa Havaalanı

Adana kent merkezine yakın konumda olan Adana Şakirpaşa Havalimanı iç ve dış hatlara ayrılan iki ayrı binada hizmet vermektedir. Türkiye’’nin en eski havaalanlarından olan bu havaalanı, Türkiye’nin hava trafiği açısından yoğun havaalanlarından biridir. Havalimanında sağlık ünitesi, hediyelik eşya mağazaları, banka ATM’leri yolculara hizmet sunmaktadır. Terminallerde sınırlı sayıda büfe, kafeterya ve restoran bulunsa da, ticari alanlar yolcuların ihtiyaçlarını karşılar niteliktedir. Havaalanında kablosuz internet hizmeti ücretli olarak kullanılabilmekte, özel yolcu salonunda ise bu hizmetten ücretsiz yararlanılabilmektedir. Şakirpaşa Havaalanı ve şehir merkezi arasında havayolu şirketlerine ait servisler, HAVAŞ otobüsleri, minibüsler ve 135 numaralı belediye otobüsü ulaşım hizmeti vermektedir. HAVAŞ, Adana Şakirpaşa Havalimanı’ na Mersin ve Osmaniye yönünden gelecek yolcular için de otobüs servisleri sunulmaktadır. Bu servislerle Mersin’’den havalimanına ulaşım yaklaşık 120 dakika, Osmaniye’ den ulaşım ise 105 dakika sürmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı

İzmir kent merkezine 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havaalanının yenilenen iç hatlar terminali, Türkiye’nin en yoğun 4. havalimanı olma özelliğini karşılayacak donanıma sahiptir. Havalimanı ve İzmir kent merkezi arasında HAVAŞ servisleri, 200, 202, 204 numaralı belediye otobüsleri ve İzmir metrosu düzenli olarak ulaşım hizmeti sunmaktadır. Terminal çıkışında, 24 saat taksi bulmanız da mümkün. Şehrin merkezi noktalarına taksi ile ulaşım ücretleri 50 TL ile 85 TL arasında değişmektedir. İzmir’e yapacağınız seyahat için araba kiralama seçeneği de keyifli ve ekonomik bir tercih olacaktır.

Pratik bilgiler

Adana – İzmir uçuşunuzu gerçekleştirmek için üzerinde TC kimlik numaranızın bulunduğu fotoğraflı resmi kimlik belgesi ve uçak bileti ile kalkış saatinden en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız önerilmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir’ de sizi ne bekliyor?

Adana ve İzmir arasında saat farkı bulunmamaktadır. Akdeniz iklim özellikleri gösteren İzmir, tıpkı Adana gibi sıcak ve uzun yaz aylarına sahiptir. Sıcaklık ortalamaları kış aylarında 9 derece, yaz aylarında ise ortalama 29 derece civarındadır. Adana ve İzmir hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında İzmir’in daha pahalı bir kent olduğunu söylemek mümkün. Adana’’da bir restoranda 13,5 TL’ye satın alacağınız bir menü için, İzmir’de minimum 15 TL ödemeniz gerekecektir. Yaz aylarında, İzmir’ e ve yakın çevresinde bulunan tatil merkezlerine yoğun ziyaretçi akını gerçekleşmekte. İzmir yönüne seyahat talebinin artması, Adana – İzmir uçak bileti fiyatlarına da yansımaktadır. Hem uçak bileti satın almak hem de otel rezervasyonu için son dakikayı beklememenizi öneririz.

Verilen bilgiler Haziran 2017 tarihinde güncellenmiştir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.