Gizlilik Politikası

Sürpriz yok!

Sizin hakkınızdaki bilgiler sadece bu sözleşmede belirtildiği şekilde toplanıp, kullanılıp ve paylaşılacaktır.

Bilgilerinizi güvende tutacağız<br>

Kendimizi, bize vermiş olduğunuz kişisel verilerin gizliliğine ve güvenliğine adıyoruz.

Kontrol her zaman sizde

Hesap ve iletişim bilgilerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Bu politika hakkında

Hizmet Koşulları ve Tanımlama Bilgisi (Çerez) Politikası‘nın yanı sıra bu politika tüm İnternet sitelerimiz, mobil uygulamalarımız ve diğer hizmetlerimiz üzerinden bilgilerinizi nasıl topladığımızı ve kullandığımızı açıklamaktadır. Güncel olduğundan emin olmak için bu politikayı zaman zaman gözden geçiriyoruz. Değişiklik yaptığımızda, en son halini burada yayınlıyoruz. Önemli değişiklikler yaptığımızda, hizmetlerimize tekrar eriştiğinizde veya diğer iletişim yöntemleriyle sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verilerinizi neden ve nasıl kullanıyoruz?

Bilgilerinizi sadece, bize izin verdiğiniz, talep ettiğiniz hizmeti sunmak için gerekli olan ve yasal hak veya yükümlülükleri gerçekleştirmenin veya bunlara riayet etmenin gerekli olduğu durumlarda veya bu politikada belirtilen normal ticari amaçlar için kullanacağız.

Hangi kişisel verileri topluyoruz?

Hizmetlerimizi kullanan herkes hakkında bazı bilgiler toplanır, saklanır ve işlenir. Ancak, ihtiyacımız olandan fazla bilgi toplamıyoruz.

Kişisel verilerinizi ne kadar süre saklıyoruz?

Verilerinizi sadece ihtiyacımız oldukça veya yasal nedenlerle tutmak zorunda oldukça saklayacağız. Ardından verilerinizi ya sileceğiz ya da kimliğinizi tanımlamayacak bir şekilde anonimleştireceğiz. Veriler üzerinde, ne amaçla kullanıldıklarına bağlı olarak farklı şekilde işlem yapmaktayız, ancak bizden istediğiniz zaman kişisel verilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz.

Bilgileriniz ne zaman üçüncü taraflar ile paylaşılır veya üçüncü taraflarca toplanır?

Bilgilerinizi yalnızca, bizden talep ettiğiniz durumlarda, sizinle iş yapmanın ve size hizmetlerimizi sunmanın önemli bir parçası olması halinde veya yasal nedenlerle zorunlu olduğumuz durumlarda paylaşıyoruz. Skyscanner aracılığıyla rezervasyon yaptığınız (havayolu şirketleri veya oteller gibi) şirketler, verilerinizi kendi politikalarına uygun şekilde toplayacaktır. Bazen, hizmetlerimiz üzerinden reklam yapan şirketler de bilgilerinizi toplayabilir (Tanımlama bilgisi veya diğer benzeri teknolojilerden faydalanıyor muyuz? bölümüne göz atın). Son olarak, hizmetlerimizi sunmamıza yardımcı olan şirketler de bizim adımıza verilerinizi toplayacak ve kullanacaktır.

Kişisel verilerinizi nasıl güvende tutuyoruz?

Gizliliğinizi korumak, kültürümüzün genlerinde yer alıyor ve korumak için endüstriyel standarttaki yöntemlerin bir kombinasyonunu kullanıyoruz.

Bilgilerinizi nerede saklıyoruz?

Verileriniz, dünyanın dört bir yanındaki veri merkezlerinde güvenli bir şekilde saklanmaktadır; hangi veri merkezinin kullanılacağı, Skyscanner’ı kullanırken nerede olduğunuza bağlıdır. Verileriniz yalnızca, işledikleri bilgiler için sözleşme altına alınmış, uygun koruyucu tedbirleri sağlayan tedarikçiler tarafından işlenecektir. Bazen verileriniz, bulunduğunuz ülkeden farklı güvenlik seviyelerine sahip ülkelerde saklanabilir, fakat her zaman bu ülkelerdeki standartların standartlarımızı karşılamasını sağlıyoruz.

Bilgileriniz reklam için nasıl kullanılıyor?

Hizmetlerimizi kullanırken çeşitli reklamlar göreceksiniz, ayrıca diğer platformlardayken Skyscanner reklamları da görebilirsiniz. Bu reklamlar, bizden veya üçüncü taraflardan gelebilir ve sizinle daha alakalı olmalarını sağlamak için kişiselleştirilebilir. Gördüğünüz reklamları kişiselleştirmek için kullanılan bilgiler, Skyscanner’da arama yaptığınız şeylere ilişkin bilgileri veya bir şehir veya havaalanı seviyesindeki genel konum bilgisini içerebilir, ancak hiçbir zaman adınızı, iletişim bilgilerinizi veya çevrim dışı dünyada kimliğinizi tanımlayacak diğer bilgileri içermeyecektir. Bilgilerinizin reklam amacıyla nasıl kullanıldığını yönetmek istiyorsanız, aşağıda ve Tanımlama Bilgisi (Çerez) Politikamızda bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tanımlama bilgisi veya diğer benzeri teknolojilerden faydalanıyor muyuz?

Hizmetlerimizi sunmak, optimize etmek, kişiselleştirmek ve analiz etmek ve ayrıca reklam amaçları için tanımlama bilgisi ve benzeri teknolojilerden faydalanıyoruz.

Tercihleriniz ve haklarınız nelerdir?

Bir Skyscanner hesabınız varsa, Profilinizi ziyaret ederek profilinizle ilişkili kilit kişisel verilere istediğiniz zaman erişebilir, bunları düzenleyebilir, cihazınıza indirebilir veya silebilirsiniz. Profil bölümünden, abonelik ve pazarlama tercihlerinizi de yönetebilirsiniz.
Ayrıca, hakkınızda sahip olduğumuz kişisel verilere ilişkin haklarınız da bulunmaktadır; bu konuyla ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz. Bu haklarınızı, Yardım Merkezi üzerinden bizimle iletişime geçerek kullanabilirsiniz.

Biz kimiz ve bizimle nasıl iletişime geçebilirsiniz?

Skyscanner, Birleşik Krallık’ta kayıtlı olarak faaliyet gösteren Skyscanner Limited tarafından sunulmaktadır.
Skyscanner Limited, sizden topladığımız tüm bilgilerin Veri Denetçisidir.
Şirket numaramız 04217916’dır.
Kayıtlı ofis adresimiz: Floor 6, The Avenue, 1 Bedford Avenue, Londra, Birleşik Krallık, WC1B 3AU.