Harita

Ucuz Asturias Kalkışlı Uçak Biletleri

İspanya’ya bağlı özerk bir bölge olan Asturias ülkenin kuzeyinde, Kantabria Denizi kıyısında yer almaktadır. Başkent Oviedo dışında önemli kentleri arasında, Gijon, Aviles, Langreo, Mieres ve Llanes bulunmaktadır. İspanya’nın bilinen diğer önemli şehirlerinin dışında bir bölgede, gerçek İspanyol kültürünü tanımak istiyorsanız Asturias’a mutlaka gitmelisiniz.Shengen vizesiyle giriş yapabileceğiniz bölgeye, Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. THY veya IBERIA Havayolları ile Madrid aktarmalı olarak Asturias’a ulaşabilirsiniz. Aviles kentinde bulunan Asturias Havaalanından kente düzenli otobüs seferleri mevcuttur. Asturias Bölgesindeki tüm kentleri yürüyerek dolaşmanız mümkün. Kent içinde dolaşmak için arzu ederseniz otobüs veya taksi kullanabilirsiniz. Otobüs ucuz seyahat için en fazla tercih edilen ulaşım aracıdır. Eğer taksi kullanmak istiyorsanız kentin her noktasında taksi bulmak çok kolay. Kentler arasında dolaşmak için düzenli seferler yapan otobüsler ucuz ve en rahat seçenektir. Sabah erken saatlerde başlayan otobüs seferleri gece saat 11’e kadar sürmektedir. Bilinenin dışına çıkmak isteyen gezginler, ziyaret ettikleri ülkenin gerçek kültürünü tanımak isteyenler için Asturias Bölgesi mükemmel bir seçenek.

Oviedo’da bulunan Picos de Europa Ulusal Parkı doğasever gezginlerin kaçırmaması gereken çok geniş bir doğal park. Oviedo’da kent içinde hatırı sayılır miktarda müze ve tarihi binalar bulunmakta. Cantro Antigua’nın sokaklarında dolaşırken kendinizi geçmişin bir parçası olarak hissetmeniz mümkün. San Francisco Parkı Oviedo’nun en büyük parkıdır, bahçeler, göletler, patikalar ve tavus kuşlarıyla süslü parkta doğayla baş başa muhteşem vakitler geçirmeniz mümkün. El Museo de Bellas Artes Asturian sanatçılarının yanı sıra Picasso ve El Greco’nun eserlerini görebileceğiniz çok kıymetli bir müzedir. El Cristo’ya doğru yapacağınız yürüyüşte kentin hemen hemen her noktasından görülebilen El Naranco’yu mutlaka ziyaret ediniz. Naranco tepesinin eteklerinde bulunan Las Pista Finlandesa, kentin güzel manzarasını izlemek, yürüyüş veya koşu yapmak için güzel bir seçenek. Oviedo kent merkezinde ve dışında oldukça sık rastlanan heykellere dikkatinizi çekmek isteriz. Lillo Church, Lena Church, Prados Church, Bustillo Mağaraları, Covadonga Sanctuary, Revillagigedo Sarayı ve Oviedo Katedrali görmeniz gereken muhteşem sanat eserleridir.

Doğa gezilerini, sörf yapmayı, dalmayı, kürek çekmeyi, hatta zorlu parkurlar, yamaçlar arasında dolaşmayı sevenler, Asturias Bölgesi sizler için ideal. Frontera Verde, Ruta del Cares, Escuela Asturiana de Surf etkinliklerinden birini mutlaka deneyin. Kent merkezlerinde bulunan turizm bilgilendirme ofislerinde bulunan broşürlerden edinin ve yakın çevreye yapılan organize turlara mutlaka katılın. Uzman rehberler eşliğinde yapacağınız turlarda bölgeyle ilgili bilgileri, bölge insanlarından dinleyin.

Bir araba kiralayın ve okyanus boyunca karşınıza çıkacak irili ufaklı balıkçı köylerine uğrayın. Balığın, karidesin, yengeç ve tüm deniz ürünlerinin en tazesini en şahanesinin tadına balıkçı köylerinde varın. Fabada, yüze yakın peynir çeşidi, Frisuelos, Cachopo bölgeye has ürünlerden bir kaçı. Cider ve Calimocho ise Asturias’ta denemeniz gereken içecekler, afiyet olsun.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Asturias yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.