Odessa otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Odessa otellerini haritamızda arayın

Odessa bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Odessa otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Odessa - Oteller

Odessa, Ukrayna’nın güneyinde, Karadeniz kıyısında yer almaktadır. 1 milyonu aşan nüfusuyla ülkenin en büyük üçüncü, Karadeniz’in ise Samsun’dan sonra en büyük ikinci şehridir. Sıcak havası, plajları, İtalyan ve Fransız mimarisinden izlerin görüldüğü etkileyici binalarıyla, Karadeniz’den daha çok Akdeniz kıyılarındaki kentlerin atmosferine sahiptir. Bir ticaret, turizm ve öğrenci şehri olan Odessa yaz aylarında Ukrayna’dan ve Avrupa’nın dört bir yanından turistleri kendine çekmektedir. Canlı ve hareketli gece hayatı ile ünlüdür. Birçok ünlü şair ve yazarın yetiştiği kent, yeşil alanları, tarihi binaları ve limanıyla dikkat çekmektedir.

 

Kent merkezinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olan Odessa Opera Binası gelmektedir. Odessa Limanı ile kent merkezini birbirine bağlayan, 1837 ile 1841 yılları arasında inşa edilmiş olan 192 basamaklı Potemkin Merdivenleri, Odessa’nın simgelerinden birisidir. Merdivenleri dikey ve denize paralel olarak kesen Primorsky Bulvarı, sıra sıra kestane ağaçları ve limana bakan eşsiz manzarasıyla yeşil ve maziyi bir araya getirmektedir. Birbirinden güzel mimariye sahip tarihi binaların da bulunduğu Primorsky Bulvarı yürüyüş yapmayı ve fotoğraf çekmeyi seven Odessalılar ve turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Odessa Pasajı, Sabornaya Kilisesi, Odessa Tren Garı, Puşkin Müzesi ve Odessa Arkeoloji Müzesi şehirde görülmesi gereken diğer yerlerdendir.

 

Odessa’nın kalbinin attığı yer ise araç trafiğine kapalı Deribasovskaya Caddesi’dir. Caddenin her iki yanı da kafe, restoran ve barlarla çevrilidir. Ayrıca cadde üzerinde çok sayıda hediyelik eşya dükkanı da yer almaktadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça kalabalık ve cıvıl cıvıldır. Odessa otellerinin büyük bir bölümü, Deribasovskaya Caddesi ve civarında bulunmaktadır. Kent hayatının merkezinde olmak ve en önemli turistik yerlere yürüyerek ulaşmak isteyen ziyaretçiler, konaklama için, her bütçeye hitap eden otellerin bulunduğu bu bölgeyi tercih etmektedirler.

 

Odessa’nın bir turizm cenneti olarak anılmasının en önemli sebebi, birbirinden güzel plajlarıdır. Plajlar şehrin göbeğinde olmasa da, toplu taşımayla kolayca ulaşılabilmektedir. Lanzheron, Otrada, Dolphin, Chkalovski, Arkadiya ve Malibu’dur. Bu plajlar arasında en popüleri kuşkusuz ki Arkadiya’dır. Arkadiya’da çok sayıda restoran, bar, disko ve açık hava gece kulübü bulunmaktadır. Gündüzleri plajın ve denizin, geceleri ise Odessa’nın hareketli gece hayatının tadını çıkarmak isteyenler, Arkadiya bölgesindeki Odessa otellerinde konaklamaktadırlar.