Nevşehir otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Nevşehir otellerini haritamızda arayın

Nevşehir bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Nevşehir otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Nevşehir - Oteller

İç Anadolu bölgesinin parlayan yıldızı olan Nevşehir artık aktif olmayan eski yanardağ kalıntısı kül ve lavlarının birikmesiyle oluşmuş, oldukça geniş bir plato üzerine kurulmuştur.

Tarihi M.Ö 3000 yıllarına uzananan ve Hititler, Persler, Makdedonyalılar, Selevkolar, Roma, Bizans, Selçuklu, Dulkadiroğulları ve en son Osmanlıların hüküm sürdüğü bir yerleşim alanı olan Nevşehir, tarihinin izlerini şehir merkezi ve çevresinde hala taşımakta. Özellikle çevre beldeleri; Unesco‘nun Dünya kültür mirası listesine aldığı Kapadokya, Açık Hava Müzesi ile Göreme, şiirsel doğası ile Ürgüp, 5 bin yıllık geçmişi ile el sanatları merkezi Avanos, yeraltı şehirleriyle büyüleyen Derinkuyu ve Acıgöl, şifalı sularının tedavi edici özellikleriyle Kozaklı ile Nevşehir Türkiye‘nin turizm anlamında altın madeni durumunda.

Nevşehir‘de Peri Bacalarının üstünde balon turu yapabilir, çömlek tezgahlarında çanak-çömlek yapmayı deneyebilir, muhteşem doğa manzaraları karşısında ünlü saraplarının keyfini çıkarabilir ya da Trekking, Yamaç Paraşütü, Jeep Safari, Dağ Bisikleti gibi aktivitelerden yararlanabilirsiniz.

Ülkenin önemli bir turizm merkezi olarak her yıl yurt içi ve dışından, yerli, yabancı üç milyona yakın turist ağırlayan Nevşehir geniş konaklama seçenekleri ile de tatilinizi unutulmaz kılmakta. Bölgenın büyülü atmosferine uygun Nevşehir otelleri, tarihi bir taş konak olarak veya kayaların içine oyularak yapılmış son derece etkileyici bir yapı olarak çıkar karşınıza.

Nevşehir merkez otellerinde fiyatlar sezonlara göre fazla eğişiklik göstermezken, Kapadokya ve Avanos ve Göreme gibi turistik beldelerde ki otel fiyatları sezonlara göre değişiklik göstermektedir. Özellikle Kapadokya civarında ki otel fiyatları, yaz aylarında talebin yükselmesine paralel olarak yükselişe geçmektedir.

Ziyaretçilerini, konforun en en üst düzeyde sunulduğu otelleriyle merkez ve çevresinde ağırlayan Nevşehir‘de genel olarak butik oteller yoğun olarak tercih edilmekte. Şehir merkezi ve özellikle Kapadokya bölgesinde bulunan ve bölgenin tarihi dokusunu incitmeden yapılan Nevşehir Butik Otelleri özellikle bahar ve yaz sezonunda inanılmaz bir doluluk yaşamakta. Ürgüp, Göreme, Ortahisar, Uçhisar bölgelerinde de yoğun olarak bulunan butik oteller, oda ve kahvaltı hizmeti vermekte.

Özellikle Kapadokya olmak üzere, Ürgüp,Göreme bölgelerinde de bulunan ve kayalara oyularak inşa edilen oldukça farklı ve son derece cazip bir konaklama seçeneği olan Kaya otelleri yüksek talep gören seçeneklerden.

Şehrin her bölgesinde yer alan ve en ekonomik konaklama yöntemi olan pansiyonlar, oda kahvaltı ve yarım pansiyon hizmet vermekte. Genellikle kolay ulaşım avantajına sahip lokasyonlarda bulunan Nevşehir pansiyonları,ütçeye sahip aileler tarafınfan tercih edilmekte.

Alternatif bir turizm olan termal turizmi ile de adından sözettiren Nevşehir bölgesi, şifalı suları dolayısıyla Kozaklı‘da yoğunlaşan Termal otelleriyle, oldukça kaliteli konaklama hizmeti sunmakta. Daha çok kış aylarında talep gören Kaplıca ve termal otelleri özellikle aileler için mükemmel kış tatili imkanı sunmaktadır.

Büyülü atmosferi, tarihi ve doğal güzellikleriyle eşine az rastlanır bir tatil destinasyonu olan Nevşehir konaklama seçenekleri ile de ziyaretçilerinin hayallerinde ki tatili yaşamalarına olanak veriyor.