Çanakkale otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Çanakkale otellerini haritamızda arayın

Çanakkale bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Çanakkale otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Çanakkale - Oteller

3000 bin yılllık bir tarihe sahip olan Çanakkale uzun tarihi boyunca birçok uygarlığın  egemenliği altında kalmış ve bu kültürlerin etkisini mimarisi ve kültüründe günümüze kadar taşımıştır.

Tarihi, turistik ve kültürel değerleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Çanakkale, savaşlara sahne olan Gelibolu Yarımadası, anıt ve şehitlikleri, Truva Antik Kenti, kaleleri, müzeleri,saat kulesi, tarihi hanları ile bir tarih hazinesi.

Büyük bir turizm potansiyeline sahip olan şehrin, pek çok tarihi bölgesinin SİT alanı ilan edilmiş ve yapılanmasına izin verilmemektedir. Ancak hem Ege hem de Marmara Bölgesinde ayağı bulunan Çanakkale, özellikle yaz aylarında adaları ve doğası ile alternatif bir tatil destinasyonudur.

Çok büyük bir şehir olmamasına rağmen Çanakkale ziyaretinizde yetersiz zaman tek sorununuz olacak. Şifalı sularıyla tedavi edici özelliğe sahip  Afrodit Kaplıcası’na uğrayıp, Bozcaada‘da eski Rum evleri içinde Muhteşem şarapların tadına bakabilir,  Gökçeada‘nın rüya gbi koylarında doğaya aşık olabilir, Lagün Gölü‘nde kuğulara ve flamingolara eşlik edebilirsiniz. Tuzla Koyu‘n da yüzüp, Ğüzelyalı‘da sörf yapabilirsiniz.

Ziyaretçilerini hemen her bölgesinde Butik otel, Apart otel ve Pansiyonlardan oluşan konaklama seçenekleri ile ağırlamakta. Mevsimlere göre değişiklik gösteren otel fiyatlarında yaz aylarında artış görülürken, kışlar biraz daha ekonomiktir.Ayrıca fiyat söz konusu olduğunda şehir merkezinde bulunan otellerin, deniz kenarında bulunan otellere oranla daha düşük fiyatlı olduğu görülmekte.

Her bütçeye uygun konaklama seçeneğinin bulunduğu Çanakkale‘de her türlü konforun mevcut olduğu Butik oteller, şehir merkezinde de bulunmakla beraber yoğun olarak Assos, Küçükkuyu, Sokakağzı gibi çevre beldelerde bulunmakta. Genellikle aile işletmesi olan Çanakkale Butik Otelleri, doğa ile içiçe, yemyeşil vadilere  veya denize bakan büyüleyici manzaralara sahiptir.

Çanakkale merkez de ve beldelerinde birçok Çanakkale apart otelleri bulunmaktadır. Hem denizlerinin güzel olduğu hem de gezip görülecek birçok tarihi eserin bulunduğu bu şehre çok zaman ayırmak gerekir. Bu sebeple de tatilciler Çanakkale apart otellerinde uzun süreli konaklayarak bu muhteşem doğaya zaman ayırırlar.

Özellikle ailesiyle birlikte tatil yapan ziyaretçiler ve uzun süreli konaklamalar için son derece uygun bir seçenek olan Apart oteller, bir veya iki odalı, mutfağı ve oturma odası ile ev konseptinde hizmet vermekte. Şehir merkezinde bulabileceğiniz gibi çevre beldelerde de bulunan apart otellerin bahçeli olanları özellikle çocuklu aileler için mükemmel seçim.

Konaklama seçenekleri içinde en ekonomik olan konaklama tesisi Pansiyondur. Şehir merkezinde, çevre ilçe ve beldelerde kısacası heryerde bulabilirsiniz ancak, özellikle Gökçeada ve Bozcaada`da pansiyonlar, nefis manzara ve organik yiyecekler eşliğinde unutamayacağınız bir tatil ve konaklama vadediyor. Gelibolu pansiyonları ise yaz aylarında, şehitliklere gelen ziyaretçiler sebebiyle  kapasitelerini zorlayan doluluğa ulaşırlar.

Ege ve Akdenizin dünyaca ünlü tatil destinasyonlarına mütevazi bir alternatif olan Çanakkale ve çevresi, büyük beklentilerle gelmeyen ziyaretçilerini doğası, tarihi, kültürü ve konaklama imkanlarıyla, beklentilerinin üstünde bir tatil yaşamanın büyük mutluluğuyla uğurlamaktadır.