Dubrovnik otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Dubrovnik otellerini haritamızda arayın

Dubrovnik bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Dubrovnik otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Dubrovnik - Oteller

Büyüleyici masal kenti Dubrovnik tatili için heyecan içindesiniz! Nerede kalacaksınız, karar verdiniz mi?

Sorun değil, Skyscanner bölgedeki tüm oteller içerisinden aradığınız özelliklere en uygun otelleri tarayarak, bulacaktır sizin için.

Orta Çağ‘a ait bir çok tarihi eseri barındıran Dubrovnik, Hırvatistan‘ın Adriyatik Denizi ‘ne sahili bulunan, muhteşem doğaya sahip bir şehirdir.

Yugoslavya’dan ayrılma sürecinde çıkan iç savaş sırasında tarihi eserlerinin bir çoğu büyük zarar görmüş ve UNESCO‘nun restorasyon çalışmaları sonucu şehir eski görünümünü büyük ölçüde kazanmış, eski şehir olarak adlandırılan şehrin tarihi kısmı koruma altına alınmıştır.

Mimarisindeki Rönesans, Gotik ve Barok etkisi ile büyülü bir görüntü sunan Dubrovnik, ziyaretçilerine sahip olduğu sayısız değerlerle doğa, tarih,kültür ziyafeti sunmaktadır.

Eski adı Ragusa, bugünkü adıyla Dubrovnik‘te iyi vakit geçirmek hiç zor değil. Muhteşem mimarinin eşlik ettiği caddelerde, boydan boya yürümek bile yeterince keyifli bu şehirde. Ana caddelerden biri olan Stradun, bir çok cazip kafe, bar ve restoranlara ev sahipliği yapmakta, Eski şehir‘deki surlar şehrin harika manzarasını sunarken, sarp bir kayanın üzerine inşa edilmiş olan Dubrovnik Kalesi oldukça dikkat çeken tarihi yapılar arasında. Eski şehirde bulunan Onofrio çeşmesi 15 yüzyılda İtalyan mimar Onofrio tarafından yapılmış,

Tarihi açıdan oldukça önemli bir şehir olan Dubrovnik‘te bulunan son derece değerli tarihi eserler, şehrin muhteşem doğası ile birleştiğinde ziyaret edenleri büyülemekte ve farklı boyutlara taşımakta. Şehrin yazılı arşivini barındıran Franciscan Manastırı, tarihi çan kulesi, tarihi arşivlerin bulunduğu Sponza Sarayı, Eski şehrin 4 büyük kapısı; The Pile Gate, The Ploce Gate, The Peskarija Gate & The Ponta Gate bu eserlerden bazıları.

Şehrin panoromik görüntüsünü sunan Teleferik turu oldukça heyecan verici, Limandan kalkan ve Elaphite Adalarını ve Lokrum Adası’nı da kapsayan tekne turları ise çok keyifli bir aktivite.

Eski şehir civarındaki Lapad Bölgesi; plajları, yürüyüşler yapılan sahil yolu, kafe ve restoranları ile renkli, canlı cıvıl cıvıl bir bölge. Aynı bölgede bulunan Banje Plajı‘da plaj voleybolu, futbol gibi aktivitelere müsait, eğlenceli bir bölge.

Şehrin büyüleyici kültürel dokusu ve muhteşem plajları, dünyanın her köşesinden gelen ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil yaşatırken, özellikle yaz aylarında yüksek doluluk oranının yaşanması da söz konusu olabiliyor, bu sebeple erken rezervasyon yaptırarak hem fahiş fiyatlar ödemekten, hem de konaklama problemi yaşamaktan kurtulabilirsiniz.

Dubrovnik‘te şehrin her bölgesinde aradığınız özelliklere sahip otel bulmanız mümkün. Dünyaca ünlü, lüks otellerde konaklayabileceğiniz gibi bölge halkının evlerinde kiraya verdikleri odalar olan Guesthouse‘lardan yana da kullanabilirsiniz tercihinizi. Dubrovnik‘teki konaklama hizmetleri içinde önemli bir yer tutmakta olan Guesthouse‘lar oldukça güvenilir bir konaklama seçeneği olup yerel yönetim tarafından denetlenmektedir. Düşük bütçeli bir konaklama tarzı olan bu kiralık odalar, daha çok genç ziyaretçiler tarafından tercih edilmekte.

Dubrovnik’te konaklama icin seçeceğiniz bölgeyi ve otelin konumunu çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Dubrovnik tamamen düz bir alan olmadığı ve bir çok tepeye sahip olduğu için bazen yürümek oldukça yorucu olabilir, seçtiğiniz otel de harita üzerinde turistik noktalara yakın görünse bile eğim farkından çok fazla merdiven inip çıkmanız gerekebilir.

Konaklamaya ayırdığınız bütçe çok yüksek değilse ve ekonomik seçenekler üzerinde durmak isterseniz, Stonska civarını tercih etmelisiniz. Fazla lüks olmayan bölge otelleri fiyat konusunda tatmin edecektir sizi.

Masarykov, Uz Giman ve Gabra bölgeleri biraz yüksek bütçe gerektirse de oldukça kaliteli konaklama seçeneklerine sahip. Ayrıca Old Town bölgesi de turistik noktalara yakın konumda bulunması nedeniyle tercih edilebilir.

Bu muhteşem şehirde, rüya gibi bir tatil yaşamanız dileğiyle..