Harita

US Airways uçak bileti

Oldukça uzun bir tarihe sahip olan US Airways, uçuş hayatına 1939 yılında All-American Airways adı ile hava postası taşımacılığı ile başladı, hızla büyüyerek önce Allegheny Airlines daha sonra US Air adını aldı ve bazı ortaklıklar ve birleşmelerin ardından US Airways olarak günümüzde Amerika`nın en büyük havayolu şirketlerinden biri haline gelmiştir.Merkezi Tempe Arizona`dadır. Dünyanın hemen her yerine tarifeli uçuşlar düzenleyen US Airways One World havayolu birliğine üye olarak uçuş ağını genişletmiştir. Boeing ve Airbus tipi yaklaşık 400 uçaktan oluşan filosu ile Amerika`nın en büyük havayollarından biri olarak göklerde ki yerini almıştır. Tüm dünyada toplam 32.312 çalışanı olan US Airways her gün ortalama 3.028 sefer yapmakta. 

Neden US Airways

Check-in işlemleri

US Airways uçuşlarında tercihiniz doğrultusunda, internet üzerinden online check in yapabilir veya havaalanında uçuşunuzdan önce check in işleminizi yaptırabilirsiniz. Online check in oldukça tercih edilen sizi havaalanı telaşından büyük ölçüde kurtaran bir seçenek. Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan online check in süreniz, iç hatlar için uçuş saatinize 45 dakika kala, uluslararası yolculuklarda ise 90 dakika kala sona ermektedir. Büyük kolaylık sağlayan online check in sırasında koltuk seçiminizi yapabilir, biniş kartınızın çıktısını alabilirsiniz. US Airways size akıllı telefonunuza indireceğiniz bir uygulama ile check in yapabilme imkanı da sağlamakta. Havaalanında check in yaptırmaya karar verdiyseniz eğer yola cıkmadan önce havayollarının internet sayfasınıdan check in ile ilgili bilgi almanızı öneririz.Varış noktasına göre kontuarların açılış saatleri ve bazı uygulamalar değişiklik gösterebilmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

US Airways Havayolları bagaj hakkı politikası varış noktasına göre değişmekte. Transatlantik uçuşlarında bir parça, Transpasifik uçuşlarında ise iki parça ücretsiz bagaj hakkı verilmekte. Diğer destinasyonlarda ise genel olarak bagaj için ek ücret ödenmektetir.Bagaj ücretleri varış noktasına göre değişmekte, detaylı bilgi için US Airways internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Her bir parça bagaj ağırlığı ise maksimum 32kg ile sınırlıdır, bu ağırlığı aşan bagaj ücreti ödenmiş dahi olsa, uluslararası güvenlik kuralları gereğince kabul edilmemektedir.Kabin bagajı için US Airways tarafından belirlenen ölçü ve ağırlık sınırı ise 56 x 26 x 23 cm.büyüklüğünde ve 18kg. olarak belirtilmiştir. Ayrıca yanınıza el çantası veya bilgisayar alma hakkına sahipsiniz.

Koltuk seçimi

US Airways ile yolculuğunuzda Koltuk rezervasyonu için ek ücret ödenmektedir. Pencere kenarı veya koridor tercihiniz varsa veya uçağa biniş ve iniş sırasında beklemek istemiyorsanız, ya da yolculuk boyunca daha fazla hareket alanı olan daha geniş aralıklı koltukları tercih ediyorsanız ek ücret ödeyerek istediğiniz koltukta seyahat etme şansına sahipsiniz. Koltuk rezervasyonunuzu biletinizi alırken veya havaalanında chek in sırasında yaptırmanız mümkün. Uçağı kaçırmanız,uçuşunuzun iptali veya değişmesi gibi durumlarda koltuk için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.

Yiyecek,içecek ve ikram

US Airways yemek konusunda farklı seçenekler sunmakta. Ücretsiz iki çeşitten oluşan menüsünün yanısıra ücret karşılığı, uçuşunuzdan 24 saat önce sipariş etmeniz önerilen ve oldukça zengin bir menüden yapacağınız seçim ile uçuşunuz sırasında size taze olarak servis edilen yemek seçeneği de mevcut. Ayrıca vejeteryan menüleri, farklı dinler veya sağlık problemleri gözönüne alınarak hazırlanan menüler, çocuk ve bebek menüleri olmak üzere her tür isteğe cevap veren seçenekler mevcut.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.