Harita

Turkmenistan Airlines uçak bileti

Türkmenistan‘ın Ulusal Havayolu olan Türkmen Havayolları 1992 yılında ülkenin bağımsızlığını kazanmasından kısa bir süre sonra kurulmuş ve oldukça hızlı bir ilerleme kaydetmiştir. Türkmenistan içinde tüm şehirlere uçuşlari olan havayolunun, Avrupa ve Asya‘da 11 ülkede 15 noktaya düzenli seferleri bulunmakta ayrıca Türkiye‘ye hergün karşılıklı seferler düzenlemekte. Aşgaabad ve Türkmenbaşı Havaalanlarından her gün yurtiçinde 3000 den fazla yolcu taşırken, uluslararası uçuşlarda da her yıl 500.000 den fazla yolcu taşımaktadır. Türkmen Havayolları, Avrupa‘dan Orta ve Güneydoğu Asya‘ya kadar uzanan geniş bir ağda yaklaşık 30 modern Boeing 717-737-757 ve 777 lerden oluşan filosuyla destinasyonlarına ulaşmaktadır. Business ve Ekonomi sınıflarında yolcu taşıyan havayolu, kendi bünyesinde mekanik, uçak radio-elektronik, yer hizmetleri, havacılık konusunda eğitim veren bir okula sahip ve bu okulda Türkmen Havayollarına bilinçli ve eğitimli personel yetiştirilmekte.  

Neden Türkmenistan

Check in işlemleri

Check in işlemleriniz havaalanında Türkmenistan Havayolları kontuarlarında yapılmaktadır. Check in işlemlerini gerçekleştirmek için uçuş saatinizden en az 3 saat önce, gerekli tüm evraklar ile birlikte havaalanında bulunmanız gerekmektedir, kontuarlar uçuşa 40 dakika kala kapanmaktadır. Geç kalınması halinde check in işlemleriniz yapılamayacak ve uçuşunuz iptal edilecektir. Bağlantılı uçuş yapılması durumunda her uçuş için ayrı check in işlemi uygulanmaktadır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Bagaj Hakkı konusunda en cömert havayollarından biri olan Türkmenistan Havayolları, İstanbul‘dan gerçekleştirilen uçuşlarda yolcularına, Ekonomi sınıfı için 58kg, Business sınıfı için 78kg ücretsiz bagaj hakkı sunmaktadır. Her bir parça bagajın en fazla 32kg ve 100x50x50 cm ölçülerinde olması zorunludur. El bagajı için belirlenen maksimum agırlık 8kg, ölçüler ise 50x40x20cm olmalıdır. Mücevher,para, elektronik eşya gibi değerli eşyalarınızı el bagajınızda bulundurmanız gerektigini ve bagajınızı hazırlarken taşınmasının sakıncalı olduğu objelerle ilgili kuralları gözönünde bulundurmanız gerektiğini hatırlatalım.

Koltuk seçimi

Türkmenistan Havayolları ile yolculuğunuzda koltuk rezervasyonu yapılmamakta , uçağa numarasız biletlerle alınan yolcular, oturacakları koltuğa karar vermektedirler. Ancak acil çıkış sırasında bulunan koltukların kullanımı bazı kriterlere uymayı gerektirmektedir. Güvenlik sebebiyle acil durumda gerekli müdahalelere yardımcı olmak sözkonusu olduğundan, bu koltukları kullanamayacak yolcular; 16 yaş altı yolcular,çocuklu ve anne adayları, hareket kabiliyeti kısıtlı yolculardır.

Yiyecek,içecek ve ikram

Türkmenistan Havayolları yolcularına ek bir ücret talebi olmaksızın sıcak yemek ve içecek servisi sunmaktadır. Ekonomi sınıfında tek çeşit sıcak yemek servisi yapılırken Business sınıfı için farklı seçenekler mevcut. Yolcu memnuniyetini hedef alan havayolu, özel durumlarınızı da gözönüne alarak, siparişiniz doğrultusunda özel menüler hazırlamaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.