Harita

Southwest Airlines uçak bileti

Southwest Havayolları 1967 yılında Dallas/Texas’ta kurulan, düşük bütçeli uçak bileti sağlayan bir havayolu firmasıdır. ABD içinde en geniş uçuş ağına ve sayısına sahip olan firma operasyonlarını 89 ayrı destinasyonda, 41 eyalet içinde yönetmektedir. Tamamı Boeing 737’den oluşan filosunda bulunan uçak sayısı 610’dur. 2012 yılında Güney Amerika’ya uçuşlara başlayan firma, uluslararası uçuşlar için gereken altyapı çalışmalarını geliştirmektedir.  

Neden Southwest Airlines

Check-in işlemleri

Southwest Havayollarıyla yapacağınız uçuşlarda, online check-in yapmanız önerilmektedir. Firmanın kurumsal web sitesinden veya mobil telefonlarınızdan check-in işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer bu işlemi havaalanında yapmak istiyorsanız daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunu hatırlatmak isteriz. Havaalanından check-in işlemlerinizi yapmak isterseniz Southwest Havayollarına ait kontuar görevlileri veya kiosklar işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır. Gideceğiniz yöne göre değişen check-in açılış ve kapanış işlemleri için Southwest kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Southwest’le yapacağınız uçuşlarda, 10x16x24 cm boyutlarındaki el bagajlarınızı ücretsiz olarak kabinde taşıma hakkına sahipsiniz. Buna ek olarak, bir adet el çantasını ve bir adet kişisel eşyanızı (el çantanız veya laptop gibi) ücretsiz olarak uçuş kabinine alabilirsiniz. Uçağın kargo bölümüne vereceğiniz bagajın ağırlığı 23 kiloyu ve en, boy, yükseklik ölçüleri toplamda 158 cm’yi aşmamalıdır. Belirtilen ölçüleri aşan bavullar parça başına 50 Dolar ekstra ücretlendirilecektir. Fazla bagajlarınızla ilgili ücretlendirme gideceğiniz yöne göre değişiklikler gösterebilir.

Koltuk seçimi:

Online rezervasyon sırasında yapacağınız koltuk seçimi ile, uygun olan koltuklar arasında dilediğiniz koltuğu satın alabilirsiniz.

Yiyecek, içecek ve ikram:

Soutwest uçuşlarında, atıştırmalıklar ve bir adet alkolsüz içecek ücretsiz olarak ikram edilmektedir. Uçuş süreniz boyunca kokteyl, bira ve şarap gibi alkollü içecekler de satın alabilirsiniz. Zengin menülere koltuk arkalarında bulunan menülerden veya firmanın web sitesinden ulaşabilirsiniz. Southwest uçaklarında son dönemde yapılan bazı değişikliklerle, kişisel alana duyulan saygı gereği olarak; koltuk genişliği, minder rahatlığı ve sabit kanatlı başlıklarla koltuk konforu artırılmıştır. Uçak içi eğlence sistemlerinin mevcut olduğu modern uçaklardan oluşan filosuyla, Southwest uçuş sürenizi eğlenceli bir sürece dönüştürmekte. Southwest’le uçmak çok eğlenceli.

Biletlendirme ücreti

Southwest uçuşlarında biletinize yansıyacak olan ek ücretlerle ilgili olarak, havayolu firması web sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.