Harita

SATA uçak bileti

Sata Hava yolları, Atlantik Okyanusu'nun ortasında yer alan, Portekiz`e bağlı Azor Adaları`nın yerel uçak şirketidir. İlk uçuşunu Sao Miguel ve Santa Maria arasında 15 Haziran 1947 tarihinde yapmıştır. Sata Hava yolları, adaları birbirine ve dünyayı adalara bağlamak görevini üstlenmiştir. Şirket operasyonları itibarı ile kendi içinde ikiye ayrılmıştır, Sata Air Azores, adalar arası uçuşları gerçekleştirirken, Sata International ise 8 adet airbustan oluşan son derece modern jet filosu ile uçuşlarını gerçekleştirir. Sata Havayolları`nın iki uçuş merkezi vardır; Ponta Delgada`da Sao Paulo Havaalanı, Madeira Havaalanı. Portekiz`e düzenli seferleri dışında, Amerika ve Kanada`ya seferler düzenler.Avrupa`da Danimarka, Fransa, Almanya, Hollanda, Ingiltere, Norveç, İrlanda ve İsveç`ten adalara düzenli seferlerler düzenlemektedir.Sata Havayolları her yıl yaklaşık 15000 sefer yapmakta ve yaklaşık 450 bin yolcu taşımaktadır. 

Neda SATA

Check-in işlemleri

Sata Havayolları ile uçuyorsanız teknolojiden yararlanmanız mümkün, online check in de bunlardan biri. Son derece rahat ve kolay; uçuş saatinizden 48 saat önce başlayan bu servisten yararlanmak için havayollarının internet sayfasına giriyorsunuz, gerekli kısımlara bilet numaranız ve soyadınızı yazıyorsunuz,onay aldıktan sonra biniş kartınızın çıktısını alarak check in işleminizi bitiriyorsunuz. Akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama ile de check in işlemlerinizi evinizden veya işyerinizden yapabilirsiniz.Havaalanında check in yapılması halinde, adalar arası uçuşlarda uçuşunuzdan 2 saat önce, uluslararası uçuşlarda ise 2,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. Bazı Havaalanlarında self servis kiosklarını da kullanabilirsiniz check in yapmak için. Fazla zaman kaybetmeden, basit bir kaç adımla işlemlerinizi yapabilirsiniz ancak kioskları kullanmak için, uçuşunuzdan önce Sata Havayolları`nın internet sayfasından,hangi havaalanlarında self servis check in kiosklarının bulunduğunu öğrenmekte yarar var.

Koltuk seçimi

Yeni bir uygulama ile Sata ile yolculuklarınızda yolculuk edeceğiniz koltuğu seçme şansına sahipsiniz, böylece herhangi bir yere oturmak yerine, tercihiniz doğrultusunda pencere kenarı veya koridor, uçağın ön tarafı veya arka kısımda hatta ek bir ücret ödeyerek koltuk aralığı daha geniş olan ve bacaklarınıza daha fazla hareket alanı tanıyan koltukları rezerve edebilirsiniz. Acil çıkış kapısına yakın koltuklar daha konforlu olmakla beraber,17 yaşından küçük 65 yaşından büyük yolcular,anne adayları ve çocuklu yolcuların bu koltukları rezerve edememektedirler.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Sata Havayolları her bir yolcusuna 20kg, bebekler için ise 10kg ücretsiz bagaj hakkı tanımakta.Bu ağırlığın aşılması durumunda kilogram başına 15 Euro ek ücret talep edilmektedir.Bagajınız 20kg`dan fazla ise bilet rezervasyonunuzu yaptırırken ek bagaj hakkı satın alabilirsiniz. Sata Havayolları yolcusu olarak yanınıza alacağınız el bagajı hakkı ise 8 kg ve 55x40x20cm ölçülerinde bir parça olmalıdır, ayrıca el çantası veya bilgisayar çantası, bebekli yolcular ise bir bebek puseti ve bebek eşyaları için bir çanta taşıma hakkına sahiptirler. Bazı özel durumlarda; görme engelli yolcuların yanında bulundurdukları rehber köpekler gibi, uçuştan önce bildirmeleri halinde birlikte yolculuk etmeleri mümkündür.

Yiyecek,içecek ve ikram

Sata Havayolları yiyecek,içecek ve ikram konusunda da kaliteli bir servis vermek için çalışmaktadır. Sıcak yemek,sıcak ve soğuk içecek ikramı yolculuğun sınıfına,mesafesine ve saatine göre değişmektedir.Din,kültür,sağlık gibi özel durumunuzu Sata Havayolları her zaman gözönünde bulundurmakta. Uçuşunuzdan 24 saat önce özel yemek talebinizi havayollarının iletişim bölümüne bildirmeniz gerekmektedir veya bilet rezervasyonu yaptırırken yemek siparişinizi verebilirsiniz.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.