Harita

Rossiya Airlines uçak bileti

Rusya‘nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Rossiya Airlines,1992 yılında Rusya Hükümeti tarafından kurulmuş ve 2006 yılında Pulkovo Havacılık ile birleşmiş ve 2011 yılı itibari ile Rossiya Airlines adı altında uçuşlar gerçekleştirmeye başlamıştır. Ana merkez St. Petersburg olmak üzere Moskova‘da ikinci bir merkeze sahip olan havayolunun Rusya dışında 54 ofisi bulunmakta. St. Petersburg ve Moskova‘dan tarifeli ve charter seferler düzenleyen Rossiya Airlines, Rusya hükümeti adına da VIP uçuşlar düzenlemektedir. 2000 yılından buyana Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA üyesi olan havayolu, dünyanın önde gelen havayolu şirketleriyle yaptığı ortaklıklar ile yolcularını dünyanın hemen her tarafına ulaştırmaktadır. Rossiya Airlines‘ın Moskova merkezli uçuşları yoğun olarak ortaklığı bulunan Aeroflot ile gerçekleşmektedir. Uzun mesafelerde Boeing 767-300, orta mesafeli uçuşlarda Airbus A319 - А320 ve kısa mesafede Rusya-Ukrayna yapımı olan Antonov An-148 ler olmak üzere 33 adet modern donanımlı uçaktan oluşan bir filoya  

Neden Rossiya

Check-in işlemleri

Rossiya Airlines, kalkış ve varış noktasına bağlı olarak, bir çok uçuş için evinizde veya işyerinizde, internete bağlanabileceğiniz herhangi rahat ortamda gerçekleştirebileceğiniz online check in kolaylığı sunmakta. Uçuş saatinden 24 saat öncesinden başlayan ve uçuş saatine 45 dakika kala sona eren süre içinde yapabileceğiniz online check in ile koltuk seçiminizi yapabilir, biniş kartınızın çıktısını alabilirsiniz. Online check in servisinden yararlanabileceğiniz uçuş detayları için havayolunun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ancak yolcu güvenliği açısından online check in için uygun olmayan; bebekli veya hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular gibi özel durumlar sözkonusu ise check in işlemleri havayolunun kontuarlarında yapılmaktadır. Havaalanı ve varış noktasına bağlı olmak üzere self check in kioskları işlemlerinizi yapabilmek için bir başka pratik seçenek. Kuyruk beklemek zorunda kalmadan, check in işleminizi yapabilir ve koltuğunuzu seçerek biniş kartınızı alabilirsiniz. Son seçenek olarak da Rossiya Airlines Kontuarlarında tüm işlemlerinizi tamamlayarak biniş kapısına yönelebilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Bagaj hakkı ve ücretlendirme,kalkış ve varış noktalarına ve bilet sınıfına bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Genel olarak Ekonomi sınıfı için kargoya verilecek bagaj 23kg, Business sınıfı 32kg ve toplam bagaj ölçüsü 158cm. El bagajı ise tek parça olmak üzere Ekonomi için 10kg, Business için 15kg ve toplam 115cm ölçülerinde olması koşulu ile taşınabilmektedir, belirlenen ağırlığın aşılması durumunda ek ücret sözkonusu olmaktadır. Taşınan eşyanın niteliğine bağlı olarak farklı uygulamalar sözkonusu olabilir, detaylı bilgi için seyahat acentenize veya havayolu müşteri hizmetlerine müracaat edebilirsiniz.

Koltuk seçimi

Online check in sürecinde uçak içi oturma planını görerek, pencere kenarı veya koridor, ya da çıkışa yakın koltuklar için tercihinizi kullanarak koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. Uçuş öncesi koltuk seçiminizi yaparak, yalnız yolculuk ediyorsanız istediğiniz yerde, arkadaşlarınız veya ailenizle yolculuk ediyorsanız, onlarla yanyana koltuklarda yolculuk etme şansını değerlendirebilirsiniz. Havaalanında, check in sırasında çok fazla seçim şansınız olmayabilir ancak yolculuğunuzu keyifli bir deneyime çevirmek için henüz kimse rezerve etmemişse, geniş aralıklı olmalarından dolayı daha fazla konfor vadeden koltukları ek ücret ödeyerek seçebilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken acil çıkış sırasında bulunan bu koltuklar, acil durumlarda yeterli hareket kabiliyeti, söyleneni anlayabilmek gibi bazı sorumluluklar gerektirmektedir.

Yiyecek,içecek ve ikram

Rossiya Airlines yolcularına seçim yapabilecekleri iki ayrı menü sunmakta. Varış noktası, kalkış saati ve mesafeye bağlı olarak kahvaltı ya da sıcak veya soğuk yemek servisi yapılmaktadır. Düzenli olarak değişen menüleri ile yolcularına lezzetli ve kaliteli yemek servisi sunan havayolu yolcuların kültür, din veya sağlıkları gereği tercih edecekleri menüleri de herhangi bir ücret talebi olmaksızın oldukça geniş bir yelpazede sunmakta. Bu tür özel siparişlerin uçuş saatinden 36 saat önce havayoluna iletilmesi gerekmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.