Harita

Mahan Air uçak bileti

Mahan Havayolları, İran bayraklı, özel bir havayolu şirketidir. 1991 yılında kurulan Mahan Havayolları, 56 uçaklık filosuyla, Uzak Doğu, Orta Doğu, Asya ve Avrupa ülkelerinde 52 farklı noktaya uçuşlar düzenlemektedir. Mahan Havayolları’nın genel merkezi başkent Tahran’ da bulunan, Mehrabad Uluslararası Havalimanı ve İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’dır. Mahan, İran’ın ilk özel havayolu şirketidir. Mahan Havayolları, 2001 yılından beri IATA (güvenli ve ekonomik hava ulaşımı sağlayabilmek amacıyla, havayolları arasında kurulan, standartlar geliştiren bir kuruluş) üyesi olarak faaliyet göstermektedir. 

Neden Mahan Airlines

Check-in İşlemleri

Check-in işlemi, uçağa binmeden tamamlamanız gereken işlemlerdendir. Check-in ve bagaj işlemlerinizi tamamlamak üzere uçuş saatinizden 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilmektedir. Check-in esnasında, yolculuk için gerekli tüm belgelerinizin hazır olması gerekmektedir. İç hat seferlerde uçuş saatine 30 dakika kala, dış hat seferlerinde ise uçuş saatinize 1 saat kala check-in işlemlerinizin tamamlanmış olması gerekmektedir. Havaalanında vakit kaybetmek istemiyorsanız ev veya işyeri konforunuzda, online check-in işleminizi yapabilirsiniz. Ancak biniş kartınızın çıktısını almanız gerekmektedir. Havaalanı check-in işlemleri için Mahan Havayolları kontuar görevlileri işlemleriniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Yetkili acenteler veya Mahan Havayolları kurumsal web sitesi üzerinden satın aldığınız biletler için check-in saatleri, gideceğiniz yöne göre farklılık gösterecektir, seyahatiniz öncesinde Mahan Havayolları web sitesini lütfen ziyaret ediniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Diğer havayollarında da olduğu gibi Mahan Havayolları uçuşlarında da ücretsiz ve ücretli bagaj taşıma hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz kabin bagajı ve ücretsiz uçak altı bagaj taşıma hakkınız, gideceğiniz yöne, biletinizin niteliğine göre değişkenlik gösterebilir. Uluslararası bagaj taşıma hakkına uygun olarak, bagajlarınızın toplamda 158 cm ve 32 kiloyu aşmaması gerektiği, Mahan Havayolları tarafından hatırlatılır. Bagaj hakkınız ve fazla bagaj ücretlendirmesi konusunda güncel bilgilere, Mahan kurumsal web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Koltuk seçimi:

Mahan Havayolları’yla yapacağınız uçuşlarda koltuk seçim işleminizi, biletinizi online satın alırken yapabilirsiniz. Eğer bu işlemi online yapmak istemiyorsanız, havaalanında her yolcu için ücretsiz bir koltuk ataması yapılacaktır.

Yiyecek, içecek ve ikram

Mahan Havayolları, yiyecek ve içecek ikramı konusunda oldukça iddialı bir havayolu şirketidir. Yüksek kalitede hazırlanan ve sunulan yiyecekler için, firma oldukça iddialı bir yatırım yaparak Orta Doğu’nun en gelişmiş ikram tesislerini hizmete açmıştır. Uçak’ta sunulan yemek menüleri hem İran ve Ortadoğu mutfağının seçkin örneklerini, hem de dünya mutfağının en sevilen örneklerini içermektedir. Mahan Havayolları ile yapacağınız tüm uçuşlarda yapılan yiyecek ve içecek ikramları ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Mahan Air

4,0/5
184 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.