Harita

LOT uçak bileti

LOT Havayolları 1929 yılında Polonya’da kurulmuştur. Polonya bayrağı taşıyan havayolu firması dünyanın en eski havayolu şirketlerinden biridir. Genel merkezi Varşova, Şopen Uluslararası Havaalanı olan firma, uçuşlarını Varşova merkezli düzenlemektedir. Birçok ödüle sahip olan firma, filosunu sürekli güncelleyerek önemli yatırımlara imza atmaktadır. LOT, Boeing 787 Dreamliner uçaklarıyla Avrupa’da ilk uçuş yapan firmadır. 2003 yılında Star Alliance üyesi olan LOT, 37 uçaktan oluşan filosuyla hizmet vermektedir. 

Neden LOT

Check-in işlemleri

LOT Havayolları check-in işlemleriniz için birçok seçenek sunmaktadır. Yolculuğunuza başlamadan önce tamamlamanız gereken aşamalardan olan check-in işlemi için internet üzerinden online check-in işlemi yapabilir, mobil telefonunuza elektronik bilet transferi yapabilir veya havaalanlarındaki kiosk cihazlarını güvenle kullanabilirsiniz. LOT çalışanları da check-in işleminizi hızla gerçekleştirecektir. İşlem sırasında gerekli seyahat belgelerinizin eksiksiz olarak yanınızda olması beklenmektedir. Online check-in işlemi ile biniş kartınızı evinizden veya ofisinizden basabilirsiniz. E-biniş kartınızı mobil telefonunuza e-mail olarak veya kısa mesaj olarak da isteyebilirsiniz. Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan online check-in olanağı, uçuşunuza 120 dakika kala sona erecektir. Havaalanında yapılan check-in işlemlerinde, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika yönüne yapılan uçuşlarda uçuş saatinden 2 saat önce başlayan check-in işlemi, uçuş saatine 30 dakika kala sona erecektir. Eğer uçuş yönünüz ABD, Kanada veya Çin’e ise, uçuş saatinizden 3 saat önce havaalanında olmanız beklenmektedir. Bu yönlere uçuş yapan yolcular için check-in işlemi uçuş saatine 1 saat kala sona erecektir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

LOT uçuşlarınızda, ücretsiz kabin bagajı hakkınız biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Business sınıf biletlerde; her biri 9 kiloya kadar 2 adet, Premium sınıf biletlerde toplam 12 kiloya kadar 2 adet (bir parçanın ağırlığı en fazla 8 kilo olabilir), ekonomi plus ve ekonomi sınıfı biletlerde 8 kiloya kadar 1 adet, 55cm x 40cm x 23cm boyutlarında bagaj hakkınız mevcuttur. Kabin bagajı hakkınıza ek olarak, 1 adet kadın çantası, evrak çantası, laptop, fotoğraf makinesi, bebek arabası da kabine ücretsiz olarak alabileceğiniz eşyalar arasındadır. Uçağın kargo bölümünde taşınan bagajlar için uygulanan kurallar bilet sınıfınıza ve uçacağınız yöne göre değişmektedir. ABD, Kanada ve Çin’e giden uçaklarda, business sınıfı bilet sahibiyseniz parça başına 32 kiloya kadar 3 adet, Ekonomi plus veya Premium sınıfı bilet sahibiyseniz parça başına 23 kiloya kadar 2 adet, ekonomi sınıfı bilete sahipseniz 23 kiloya kadar 1 parça ücretsiz bagaj hakkınız vardır. Avrupa, K. Afrika ve Ortadoğu ülkelerine uçuyorsanız, business sınıf biletler için, parça başına 32 kiloya kadar 2 parça, ekonomi plus ve premium bilet sahibiyseniz, parça başına 23 kiloya kadar 1 parça bagaj hakkınız mevcuttur. İç hatlarda yapacağınız uçuşlarda ise bu hak; business sınıf biletlerde parça başına 32 kiloya kadar 2 parça, ekonomi sınıfı biletlerde ise 23 kiloya kadar 1 parça bagaj hakkı olarak sınırlandırılmıştır. Eğer daha fazla kiloyla uçmak istiyorsanız, online bagaj rezervasyonu sayesinde %20’ye kadar daha az ödeyebilirsiniz. Fazla bagaj ücretleriyle ilgili firmanın kurumsal web sitesini inceleyiniz.

Koltuk seçimi

Koltuk seçiminizi online rezervasyon sırasında yapabilirsiniz. Standart veya geniş koltuklar için ödemeniz gereken fiyat farkı için LOT kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Yiyecek, içecek ve ikram

LOT uçuşlarında yiyecek ve içecek servisi, 6 saati aşan ve 6 saat altı uçuşlar olmak üzere iki kısma ayrılmıştır. Ücretsiz sunulan atıştırmalıkların yanı sıra satın alabileceğiniz yiyecek ve içecek menüleri mevcuttur. Uçuş öncesi seçebileceğiniz menülere havayolu şirketinin web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Biletlendirme ücreti

LOT Havayollarına ait biletlerde, ödeyeceğiniz her rakam açıklamalı olarak görünmektedir. Gideceğiniz yöne göre uygulanacak olan ek ödemeler için firmanın web sitesini ziyaret ediniz.

LOT

4,5/5
1787 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.