Harita

germanwings uçak bileti

Germanwings, Almanya’da kurulmuş bir hava yolu şirketidir. Genel merkezi Köln- Bonn Havaalanında bulunmaktadır. İlk olarak, Eurowings adıyla kurulan şirket, Germanwings ismini 2002 yılından itibaren kullanmaya başlamıştır. Germanwings, Almanya’ nın önde gelen havayolu şirketlerinden Lufthansa’ya aittir. Şirket, Almanya içinde ve Avrupa çapında değişik noktalara uçuş hizmeti sunmaktadır. 29 Airbus uçağı bulunmaktadır. 

Neden Germanwings

Check- in işlemleri:

Germanwings, check-in işlemleriniz için havaalanında yapabileceğiniz check-in işlemlerinden, elektronik ortamda yapabileceğiniz işlemlere kadar farklı seçenekler sunar. Check-in işlemleriniz için, havaalanındaki Germanwings kontuarlarını veya kiokslarını kullanabilirsiniz. On-line check-in işlemleriniz için bütün ihtiyacınız olan rezervasyon kodunuz. Akıllı telefonlarınızla da check-in işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Uçuş kartınıza ait bilgiler mobil telefonunuza süratle gönderilecektir. Germanwings kurumsal web sitesi, on-line veya mobil check-in işlemleriniz için gerekli tek adrestir. On-line check in işlemlerinizi uçuş saatinizden 72 saat ile 3 saat arasında yapmanız rica edilmektedir. Seyahatinizde size eşlik edecek olan yalnızca bir el bagajı ise, direk olarak uçuş yapacağınız kapıya yönelebilirsiniz. Uçuşa başlayacağınız noktadan, gideceğiniz yöne doğru ihtiyacınız olan tüm check-in işlem bilgilerine Germanwings kurumsal internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Destinasyonlar arasında check-in zamanlamalarında farklılıklar olabileceğini hatırlatmak isteriz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Germanwings ile uçuş yapan her yolcu ücretsiz olarak bir el bagajı taşıma hakkına sahiptir. El bagajınızın maksimum 8 kg ağırlığında ve 55 x 40 x 20 cm boyutlarında olması gerekmektedir. Belirtilen sınırları aşan bavullarınız ücretli bagaj statüsünde değerlendirilecektir. Bu boyutları aşan el bagajlarınız ücretli olarak değerlendirileceğinden çantanızdaki özel eşyalarınızı; ilaç, laptop, mobil cihazlarınınız ve diğer önemli veya değerli eşyalarınızı, pasaport ve belgelerinizi yanınıza almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Koltuk seçimi:

On-line olarak yaptığınız rezervasyon sürecinde, oturmak istediğiniz koltuğu, ekranınızda görüntülenecek olan koltuk şemasından seçebilirsiniz. Çağrı merkezi aracılığıyla yaptığınız rezervasyon işlemlerinde koltuk tercihinizi belirterek arzu ettiğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Havaalanlarında yapacağınız check-in işlemleri sırasında, uygun koltuklar arasında size bir koltuk tahsis edilecektir. Standart koltuklar veya daha fazla bacak mesafesine sahip koltukları seçebileceğiniz gibi, ön sıradaki koltuklar, uçaktan öncelikli inmek için seçebileceğiniz koltuklar tercihleriniz arasında. Seyahat edeceğiniz biletin niteliğine göre seçim yapabileceğiniz koltuklar, biletiniz niteliğine göre fiyatlandırılabilir.

Yiyecek, içecek ve ikram:

Germanwings havayolları ile yapacağınız uçuşlarınızda, ekonomi sınıfındaki biletlerle uygun fiyatlar karşılığında seçebileceğiniz, yiyecek ve içecekleri menüleri özenle oluşturulmuştur. Ödemelerinizi nakit veya kredi kartlarınla (master/visa) yapabilirsiniz. SMART fare biletleriyle yapacağınız uçuşlarda lezzetli bir aperatif, bir adet su ve bir çukulata bilet fiyatınıza dahildir. Ayrıca ikinci bir içeceği de seçebilirsiniz. BEST fare yolcuları ise özenle hazırlanan yiyecek ve içecek menülerinden dilediklerini seçebilirler. Skybistro menülerine Germanwings internet sitesinden ulaşmanız mümkün.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.