Harita

Germania uçak bileti

Almanya'nın güçlü ve eski havayolu şirketlerinden biri olan Germania Havayolları 1986 yılında Berlin`de kurulmuştur. 1987 yılında Germania Havayolları adı altında ilk Boeing 737-300 ile uçuşlara başlamıştır. 1998 yılında Boeing 737-700 uçağı ile ilk non-stop seferini gerçekleştirmiştir. 50' den fazla Uluslararası hatta uçuş gerçekleştiren havayolunun Almanya'da yoğun olarak kullandığı havaalanları Bremen, Dusseldorf,ve Münih'tir. Germania Havayolları uçuş ağı günümüzde oldukça genişlemiş, Avrupa, Kuzey Afrika ve Batı Asya'da 150'den fazla noktaya sefer düzenleyen bir havayolu haline gelmiştir. Ayrıca ortadoğu seferlerine de başlamıştır.Türkiye'de ise Samsun, Trabzon, Kayseri, Gaziantep, Adana, Antalya ve Kütahya çıkışlı uçuşları bulunmaktadır. Germania Havayolları filosu on adet Boeing 737 ve sekiz adet Airbus A319 olmak üzere 18 uçaktan oluşmaktadır. Germania havayolları tarifeli seferlerinin yanısıra charter seferler de düzenlemekte. 

Neden Germania

Check-in işlemleri

Havaalanında check in kontuarları genellikle uçuşunuzdan iki saat önce açilmaktadır, bazı havaalanlarında daha erken de açılabilmekte. Check in işlemlerinizi erken yaptırmanızda yarar var çünkü kontuarlar uçuşa 45 dakika kala kapanmaktadır, bu süre içinde check in işlemlerinizi yaptıramadığınız takdirde uçuş hakkınızı kaybedersiniz.Germania Havayollarında online check in seçeneği mevcut değil ancak bir başka kolaylık sağlanmakta. Bazı havaalanlarında yolculuğunuzdan önceki akşam check in işlemlerinizi yapabilmektesiniz.Düşük bir ücret karşılığında bu servisten yararlanabilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Germania Havayolları yolcularına 20 kg ücretsiz bagaj hakkı tanımakta,bu sınır Beyrut`a uçacak olan yolcular için 25 kg olmaktadır. Bazı gidiş-dönüş bileti alınan uçuşlarda dönüş süresi 28 günden fazla ise bagaj hakkı 32kg`a kadar çıkartılabilmektedir. Belirlenen bagaj ağırlığının yeterli olmadığı durumlarda ek ücret ödeyerek ek bagaj hakkı satın almanız mümkün, aksi takdirde belirlenen sınırı aşmanız durumunda kilogram başına 10 Euro ödemek durumunda kalacaksınız. Her bir parça maksimum 30kg ile sınırlanmıştır, bu ağırlığı aşan bagaj, ek ücreti ödenmiş dahi olsa güvenlik açısından kabul edilmeyecektir. Uçakta yanınıza alacağınız el bagajı ise 6kg ve 55 x 40 x 20 cm ölçülerinde olmalıdır.Bunun yanısıra yanınıza bir el çantası veya dizüstü bilgisayar almanız da mümkün.

Koltuk seçimi

Uçuşunuzdan 48 saat önce ek bir ücret ödeyerek koltuk rezervasyonu yaptırmanız mümkün. Seyahatinizin rahat ve keyifli geçmesi için tercih ettiğiniz bir koltukta oturmanız çok önemli, 10 euro ödeyerek size önerilen koltuk yerine, kendi tercihiniz olan koltukta seyahat etmeniz mümkün. Acil çıkış sırasındaki geniş aralıklı ve son derece konforlu koltukların önceden rezerve edilmesi mümkün değil ancak havaalanında check in sırasında alınabilecektir bu koltuklar.Koltuk secçiminde öncelik verilecek yolcular anne adayları, bebekli yolcular ve

Yiyecek,içecek ve ikram

Germania tarifeli seferlerinde yiyecek ve içecek servisi, yolculuk süresi ve mesafesine bağlı olarak değişiklik gösterse de genellikle hafif yiyecekler ve alkolsüz içecekler bilet fiyatına dahildir. Charter seferlerde ise biletinizi satın aldığınız tur operatörüne göre değişiklik gösterebilir. Alkollü içecekler ve ücretsiz servise dahil olmayan yiyecekleri yolculuk anında satın almanız mümkün. Yolculuğunuz süresince 2.50 euro ödeyerek kulaklık satın alarak,farklı kanallardan istediğiniz türde müzik dinleyebileceğiniz radio yayını ve yolculuğunuzun mesafesine bağlı olarak televizyonda film veya çocuklar için çizgifilm yayını mevcut.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.