Harita

Cyprus Airways uçak bileti

Güney Kıbrıs‘ın ulusal havayolu şirketi olan Cyprus Airways, 1947 yılında kurulmuş ve ada ekonomisinin büyümesinde çok önemli rol oynamıştır. Adanın havayolu bağlantısını sağlayan Cyprus Airways her yıl, Güney Kıbrıs Nicosia merkezli, Avrupa ve Ortadoğu‘da yaklaşık 30 farklı destinasyona yedi bine yakın tarifeli sefer gerçekleştirmektedir. 12 adet Airbus A320 uçaktan oluşan filosu ile Amsterdam, Atina, Frankfurt, Londra, Moskova, Münih, Paris, Sofya, Selanik, Zürih, Beyrut ve Tel Aviv‘e uçuşlar gerçekleştirmektedir. Sunmile yolcu programı ile yolcularına özel servisler sunan havayolunun merkez bağlantı noktaları Larnaka Havaalanı ve Paphos Havaalanıdır. Cyprus Airways son yıllarda dünya çapında uluslararası havayolları ile işbirliği anlaşmaları yaparak uçuş ağını genişletirken, yolcularına farklı olanaklar sunmakta. 

Neden Cyprus Airways

Check In işlemleri

Cyprus Airways‘in sunduğu online check in seçeneği ile Havaalanındaki uzun kuyruklarda beklemeden, evinizin veya işyerinizin rahat ortamında internet üzerinden check in işlemlerinizi yapabilir,koltuğunuzu seçebilirsiniz. Uçuş saatinizden 23 saat önce başlayan online check in süresi, uçuş saatinize 3 saat kala sona ermektedir. Bir başka seçenek olarak akıllı telefonunuzdan check in işlemlerinizi yapabilir, email adresinize uçuş bilgileriniz ile gelecek olan barkodu telefonunuza kaydederek, biniş kartının çıktısına ihtiyaç duymadan,tüm güvenlik kontrollerinden telefonunuza kaydettiğiniz barkod ile geçiş yapabilirsiniz. Havaalanında kiosk servislerinden yararlanabilirsiniz. Check in işlemlerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlayan kiosklarda check in işlemlerinizi uçuş saatinizden 24 saat önce yapabilir, koltuğunuzu seçebilir, biniş kartınızın çıktısını alabilirsiniz. Havaalanında Cyprus Airways kontuarında check in yaptıracaksanız, en az iki saat önce havaalanında bulunmanız gerektiğini unutmayın.

Bagaj Hakkı ve ücretlendirme

Cyprus Airways ile uçuşlarınızda bagaj hakkı ve ücretlendirme biletinizin sınıfına ve varış noktasına göre farklılık göstermektedir. Genel olarak ekonomi sınıfı için belirlenen bagaj hakkı 23kg ve tek parça, business sınıfı için ise 32kg ve iki parçadır, ölçüler ise 90x75x43 cm ile sınırlanmıştır. El bagajları için ise 55x40x23cm ölçülerinde 8kg ağırlığında tek parça taşınabilirken, business sınıfı yolcuları yanlarına ek olarak bir el çantası alma hakkına sahiptirler. Ücretsiz bagaj hakkının yeterli olmadığı durumlarda, ek ücret ödeyerek bagaj hakkını arttırmanız mümkün. Uluslararası güvenlik kuralları gereği, her bir parça bagaj ağırlığı 32kg ile sınırlıdır. Yanınıza alacağınız eşyanın niteliğine göre ( müzik aleti vs.) ücretlendirme sözkonusu olabilir, detaylı bilgi için guvenlik kurallari geregince her bir parca bagaj agirligi 32kg ile olculer ise 190x75x65 cm ile sinirlidir, ek ucret odemeniz durumunda dahi bu sinirlar icinde kalinmasi gerekmektedir. Yaniniza alacaginiz esyanin niteligine gore ( muzik aleti vs.) farkli ucretlendirme soz konusu olabilir. Detaylı bilgi için Cyprus Airways internet sayfasını ziyaret edebilir veya müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Koltuk seçimi

Yolculuğunuzun sıkıcı bir deneyime dönüşmemesi için koltuk seçiminizi online check in sırasında yapmanızı öneriyoruz, böylece pencere kenarı veya koridor tercihinizi kullanabilir, birlikte yolculuk yaptığınız kişilerle ayrı oturmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca, koltuk aralıklarının daha geniş olması nedeniyle bacaklarınız için daha fazla hareket alanı sağlayan acil çıkış sırasında bulunan koltukları, ek ücret ödeyerek rezerve edebilirsiniz. Koltuk seçiminizi havaalanında yapmanız durumunda, koltukların çoğu rezerve edilmiş olacağından size tavsiye edilen koltuklara razı olmak durumunda kalacaksınız.

Yiyecek, içecek ikram

Cyprus Airways uçuşlarında bilet ücreti dahilinde sunulan yiyecek-içecek servisi, uçuş saati ve varış noktasına göre değişmektedir. Geleneksel tatların yanında uluslararası damak zevkine hitap eden tatlara yer verilen menüleri ile uçuş saatine bağlı olarak, kahvaltı veya hafif yiyecekler, sandviç çeşitleri ve içecek servisi yapılmakta. Vejeteryan menü, deniz mahsulleri, meyve tabağı veya tuzsuz yemekler gibi özel siparişler, uçuş saatinden en az 48 saat önce bildirilmesi halinde uçuş anında servisi yapılmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.