Harita

Croatia Airlines uçak bileti

Hırvatistanı’ın ulusal havayolu şirketi olan Hırvatistan Havayolları 1989 yılında kargo hizmetleri vermek üzere, “Zagreb Havayolları” ya da kısa adıyla “Zagal” adıyla kurulmuştur. 1990 yılında Hırvatistan‘daki ilk demokratik seçimler sonrasında ismi değiştirilerek Hırvatistan Havayolları olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Ülkenin bağımsızlık mücadelesi sırasında kapalı olan hava trafiğinin açılması ile uçuşlar tekrar başlamış ve Hırvatistan Havayolları Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA ya üye olmuştur, kısa bir sure içinde Frankfurt‘a ilk yurtdışı uçuşlarına başlamıştır.

Star Alliance üyesi olan Hırvatistan Havayolları Zagreb merkez olmak üzere, Dubrovnik, Split ve Zadar‘dan da seferler düzenlemekte. 12 uçaktan oluşan yeni ve modern filosu ile yurtiçi ve yurtdışı elli‘den fazla noktaya seferler düzenlemektedir. 

Neden Croatia Airlines

Check-in işlemleri

Hırvatistan Havayolları check in işlemlerini gerçekleştirmek için farklı seçenekler sunmakta. En kolay ve pratik yol olan online check in işleminizi bilgisayarınızdan istediğiniz yerde yapmanız mümkün. Uçuş saatinizden 23 saat önce başlayan online check in süresi son 60 dakikaya kadar devam etmekte. Online check in sırasında koltuk seçiminizi yapabilir, biniş kartınızın çıktısıni alabilirsiniz. Online check in şansınız yoksa ve elektronik bilete sahipseniz havaalanına bağlı olarak, işlemlerinizi havaalanındaki kiosklarda yapabilirsiniz. Bir başka seçenek olarak check in işlemlerinizi havayollarının havaalanındaki kontuarlarında yaptırmanız mümkün. Havaalanında check in yaptırmanız durumunda, uçuş saatinizden en az iki saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Hırvatistan Havayolları‘nın yolcularına sağladığı bagaj hakkı uçuş noktasına ve uçuş mesafesine göre değişiklik göstermektedir. Uluslararası uçuşlarda Business Class için 32kg ile sınırlı olmak üzere iki parça bagaj hakkı, Ekonomi Class yolcuları için ise 23kg ile sınırlı ve bir parça bagaj hakkı tanınmakta. Domestik uçuşlarda Business Class yolcuları her biri 20kg olmak üzere iki parça taşıma hakkına sahip, Ekonomi Class yolcuları ise maksimum 15kg olmak üzere bir parça bagaj ile seyahat etme şansına sahip. Bagajlar için belirlenen ölçü ise 158 cm. Belirlenen ağırlığın aşılması durumunda ek ücret ödenmesi gerekmektedir. Kabinde yanınıza alabileceğiniz bagaj ise 8kg ağırlığında ve 55x40x20 ölçülerinde olmalıdır.

Koltuk Seçimi

Online check in işleminizi yaptırırken koltuk seçiminizi de yapmanız mümkün. Rezerve edilmemiş koltuklar içerisinden istediğiniz koltuğu seçme şansınız var. Ancak acil çıkış sırasında bulunan koltuklar, koltuk aralıklarının daha fazla olması sebebiyle daha konforlu koltuklardır ancak bu koltukların seçiminde bazı kriterler sözkonusu. Güvenlik nedeniyle bu koltukları seçme şansı olmayan yolcular; anne adayları 16 yaş altı, engelli ve çocuklu yolcular. Koltuk seçiminizi online check in sırasında yapabileceğiniz gibi, havaalanında check in yaparken de yapmanız mümkün.

Yiyecek,içecek ve ikram

Hırvatistan Havayolları, uçacağınız destinasyon ve uçuş saatine bağlı olarak, ücretsiz yiyecek içecek servisi yapmaktadır. Uluslararası uçuşlarda aperatif ve hafif yemeklerle birlikte alkollü ve alkolsüz içecekler servis edilmekte. Sabah saatlerinde gerçekleşen uçuşlarda kahvaltı olarak sıcak kruvasan veya sandviç ile sıcak içecek servisi yapılmakta. Uçuş öncesi özel durumlar için yemek siparişi vermek mümkün.

Croatia Airlines

3,5/5
559 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.