Harita

Corsair uçak bileti

Corsair Havayolları, Fransa’nın ikinci büyük havayolu şirketidir. Corse adıyla, 1981 yılında Korsikalı bir yatırımcı tarafından kurulan firmanın adı, 1990 yılında Nouvelles Frontières tarafından satın alınarak, Corsair olarak değişmiştir.1991 yılında uluslararası uçuş hakkını kazanan Corsair Havayolları, hem Fransa dışındaki bazı ülkelere, hem de Fransa’nın denizaşırı topraklarına, toplam 15 farklı yöne tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. Filosu 4’ü Airbus olmak üzere toplam 7 uçaktan oluşmaktadır.   

Neden Corsair

Check-in işlemleri:

Corsair Havayolları, check-in işlemlerinizi havaalanında gerçekleştirmek için uçuş saatinizden 3 saat önce havaalanında bulunmanızı önerir. Check-in masaları, uçuş saatinden 1 saat önce kapanmaktadır. Check-in işlemleriniz sırasında istenebilecek olan, kimlik, pasaport ve diğer seyahat belgelerinizin hazır olması önem taşımaktadır. Corsair Havayollarıyla yapacağınız uçuşlarda, check-in işleminizi, uçuş saatinizden 48 saat öncesine kadar Corsair kurumsal web sitesi üzerinden, on-line olarak yapabilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

İhtiyaç hissettiğiniz durumlar için, uçuş öncesinde fazla bagaj hakkı satın alabilirsiniz. Bu servis, on-line bilet satın alma sırasında veya uçuş saatinizden 48 saat öncesine kadar geçerlidir. Önceden satın alacağınız ek bagaj bildirimiyle, %30'a kadar indirim hakkınız olabilir. Bir veya daha fazla ek bagaj ücreti, gideceğiniz yöne göre değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgiye, firmanın kurumsal web sitesinden ulaşabilirsiniz. Ücretsiz bagaj hakkınız biletinizin sınıfına göre farklı nitelik taşır. Eğer biletiniz Horizon sınıfına ait ise 23 kiloya, Grand Large sınıfına ait ise 32 kiloya kadar ücretsiz bagaj hakkınız mevcuttur. 10 kiloya kadar ve toplamda 115 cm’yi geçmeyecek şekilde 1 adet kabin bagajı hakkınız vardır. Yanınıza alabileceğiniz lap-top, el çantası veya bir adet giyecek parçası, kabin bagajı olarak ücretsiz değerlendirilecektir. Eğer seyahatinize evcil hayvanınızı da alacaksanız, konuyla ilgili kurallar için lütfen Corsair, kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Koltuk seçimi:

Corsair Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda, koltuk seçim işleminizi, rezervasyon sırasında veya uçuşunuzdan 48 saat öncesine kadar on-line veya çağrı merkezleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Ücretsiz koltuk sayısı sınırlı olduğundan, tahsis edilen koltuk sayısı tükendikten sonra, her koltuk için ücret 8 USD olarak belirlenmiştir. Acil çıkış kapısına yakın koltuklar, geniş oturma alanlarıyla uçuşunuzu daha konforlu hale getirecektir. Gideceğiniz yöne göre ve koltuk tipine göre değişen ücretlendirme için lütfen Corsair kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Yiyecek, içecek ve ikram:

Uçuşunuz sırasında ücretsiz olarak ikram edilecek yiyecek ve içeceklerin dışında, eğer uçuşunuzu bir şölene çevirmek istiyorsanız, geniş bir yiyecek menüsüyle karşılaşacaksınız. İtalyan mutfağından örnekler, deniz ürünleri, Fransız mutfağından muhteşem yemekler veya birinci sınıf malzemelerle hazırlanan gurme menüler, satın alabileceğiniz menüler arasındadır. Tüm koltukların sırtlarında bulunan dokunmatik ekranlar ve size özel kulaklıklarla uçuş süresince video, film izleme veya müzik dinleme imkanına da sahipsiniz.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.