Harita

Borajet uçak bileti

 Borajet Havayolları uçuşlara ara verdiğini duyurdu.En son bilgilere ulaşmak için Şirketin resmi web sitesine bakmanızı öneririz.

 Borajet, 2008 yılında Amerika’ da yaşayan Türk girişimci Dr.Yalçın Ayaslı tarafından kurulmuştur. Borajet, sunduğu alternatif hatlara, 600 metrelik pistlere bile rahatlıkla iniş yapabilen ATR 72-500 tipi pervaneli uçaklarla iniş sağlayarak çok büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Borajet, bölgesel havacılık için en uygun uçak tipi olarak bilinen ATR 72-500 tipi uçaklardan oluşan filosuyla, geniş gövdeli uçakların iniş yapamadığı, uçulması güç birçok şehri hava yolu ile birbirine bağlıyor. Borajet yüksek uçuş emniyeti sunan, motorlarının durması söz konusu olduğunda bile planör gibi süzülerek toprak zemine iniş yapabilme imkânı sunan pervaneli uçaklarla, Türkiye’de 14, yurt dışında ise 1 (Mykonos) noktada gerçekleştirdiği uçuşları hizmetinize sunuyor. Borajet 2010 yılından itibaren, ultra uzun menzilli ve çok tercih edilen iş jeti olan Bombardier Global XRS uçakları ile dünyanın dört bir yanına direkt uçuşlar düzenleyerek iş dünyasının önemli bir eksiğini karşılamaktadır.

 

Neden Borajet

Check- in işlemleri

Check in ve bagaj işlemlerini tamamlamak üzere havalimanının özel durumları da göz önünde bulundurularak uçağınızın kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunulması gerekmektedir. Check-in esnasında dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartının hazır bulundurulması gerekmektedir. Evrak fotokopileri ile uçuşa yolcu kabul edilmemektedir. Aksi takdirde yolcular uçuşa alınmaz. İç Hat seferlerinde; Tarifeli kalkış saatine en geç 30 dakika kala Dış Hat seferlerinde ise 45 dakika kala check-in işlemlerinin tamamlanmaması durumunda yolcu bilet ve uçuş üzerindeki tüm haklarını kaybeder.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Borajet ile yapacağınız uçuşlarda, iç hatlar için 15 kg, dış hatlar için 20 kg ücretsiz bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz kabin içi bagaj hakkınız mevcuttur. İç ve dış hatlarda kabine alacağınız bagajlarınız ayakaltına veya baş üstü kabin rafına sığacak büyüklükte olmalı, maksimum 50x20x35 cm ölçülerinde olmalı ve ağırlığı 5 kiloyu aşmamalıdır. Ücretsiz bagaj hakkınızı aşmanız durumunda yurt içi uçuşlarınız için fazla her kilo için 3 TL, yurt dışı uçuşlarınızda ise fazla her kilo için 3 Euro ödeme yapmanız gerekmektedir. Evcillerinizin sizlerle birlikte yan yana uçmasını istiyorsanız, Borajet bu imkânı sizlere tanımaktadır. Borajet evcil hayvanlarınızın uçakta taşınması için iç hat seferlerde tek yön 25 TL, dış hat seferlerinde ise tek yön 25 Euro ücret talep etmektedir.

Koltuk seçimi

Borajet online check-in uygulamalarının uygulanmakta olduğu destinasyonlarda, uçuşunuzdan 24 saat önce açılan online check-in sayesinde arzu ettiğiniz koltuğu seçme şansınızı mevcuttur. Bunun için PNR ve en az bir yolcunun soyadını girmeniz gerekmektedir.

Biletlendirme ücreti

Hizmet bedeli iç hat rezervasyonlarında kişi başı tek yön için 15 TL dış hat rezervasyonlarında 15 USD, MYKONOS seferlerinde ise 20 EUR ‘dur. Biletin iptali halinde hizmet bedeli iade edilmez

Yiyecek, içecek ve ikram

Borajet uçuşlarında sunulan yiyecek ve içeceklerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.