Harita

Blu-express uçak bileti

Blu-Express, 2005 yılından bu yana, İtalya’nın önde gelen havayollarından biri olan Blue-Panorama’nın ticari markası olarak hizmet vermektedir. Boeing 737-757-767‘den oluşan filosu ile düşük maliyetli bir havayolu olarak, Roma Fiumicino Havalimanı merkezli uçuşlar düzenleyen Blu-Express, arkasında Blue Panorama havayolları‘nın deneyimiyle uzun yol uçuşlarında da oldukça iddialı bir tablo çizmektedir. Genç, dinamik ve girişimci çizgisi ile dikkat çeken Bilet satışlarını ağırlıklı olarak internet üzerinden gerçekleştiren Blue Express iş ve tatil seyahatlerinde son derece uygun fiyatlarıyla oldukça cazip fırsatlar sunmakta.Özellikle yaz aylarında, popüler tatil destinasyonlarına bağlantılı uçuşlar gerçekleştiren havayolu, Antalya ve Bodrum‘a da uçuşlar düzenlemekte. Özellikle yaz aylarında ulaştığı noktalar; İbiza, Granada, Herklion, Santorini,Nis, İstanbul, Lampedusa, Pantelleria,Mayorka ve Mikanos. Bu destinasyonlar dışında Küba, Brezilya, Honduras, Dominik Cumhuriyeti, Sri Lanka, Maldivler, Tayland, Jamaika ve Japonya’ya ve Afrika’da Tanzanya ve Kenya’ya tarifeli seferler düzenlemekte.

Neden Blu-Express

Check-in işlemleri

Blu-Express uçuşlarında, varış noktası ve havaalanına bağlı olarak online check in seçeneği sunmakta. Türkiye uçuşlarını da içine alan bu seçenek ile evinizin rahat ortamında, internet üzerinden yapabileceğiniz online check in işlemleriniz için süre uçuş tarihinizden 10 gün önce başlamakta ve uçuş saatinize 3 saat kala sona ermektedir. Ancak yolcu sağlık ve güvenliği açısından çocuklu yolcular, hareket kabiliyeti kısıtlı ve özel yardıma ihtiyaç duyan yolcular online check in servisinden yararlanamamaktadır. Ayrıca kargoya verilecek bagajınızın bulunması durumunda check in işlemlerinizi havaalanında yaptırmak durumundasınız. Havaalanında check in yaptırmak için erken yola çıkmanız gerektiğini unutmayın! Blue Express kontuarları uçuş saatinizden 2 saat önce açılmakta ve uçuş saatinize 45 dakika kala kapanmakta. Geç kalınması durumunda biletin iptali sözkonusu olmaktadır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Blu-Express‘in uyguladığı bagaj hakkı ve ücretlendirilmesi prosedürü gereği, yolculuğunuzda 10kg ve toplam 55x40x20 cm ölçülerinde bir kabin bagajını ücretsiz taşıma hakkına sahipsiniz, kıtalararası uzun mesafelerde bu ağırlık 5kg ile sınırlanmıştır. Kargoya verilecek bagaj için ek ücret ödenmesi gerekmektedir. Bagaj hakkı satın almak için havayolu ile uçuşunuzdan 4 gün önce irtibata geçebilirsiniz. Satın alabileceğiniz her bir parça için belirlenen maksimum ağırlık 32kg ile sınırlıdır, bu ağırlığı aşan bagajların check in işlemi yapılmamaktadır. Bagaj hakkı ve ücretlendirilmesi ile ilgili detaylı bilgi edinmek için bilet aldığınız seyahat acentasını veya havayolunun müşteri hizmetleri bölümünü arayabilir veya internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Koltuk seçimi

Blu-Express ile uçuşlarınızda,önceden koltuk seçimi yapılamamaktadır.Havaalanında check in sırasında pencere kenarı veya koridor seçiminizi yapmanız mümkün. Koltuk seçimi yapılırken, Uluslararası Sivil Havacılık kuralları gereği bazı koltukların rezervasyonları, belli kriterler gerektirmektedir, buna göre ön sıra ve kanat üstü çıkış koltukları, 16 yaşından küçüklere, anne adaylarına, engelli yolculara ve yardıma ihtiyaç duyan yolcular için reserve edilemez.

Yiyecek,içecek ve ikram

Yolcululuk süresince menüde bulunan hafif yiyecek ve sıcak, soğuk içeceklerden satın alma imkanına sahiptir. Bebekli yolculara ücretsiz bebek maması sağlanmaktadır. Yolculuğunuz sırasında menüde sunulan yiyecekler, profesyonel firmalar tarafından uluslararası yüksek kalite standardını yakalayacak kalitede hazırlanmaktadır. Ayrıca önceden sipariş vermeniz durumunda, Vejeteryan ve glutensiz yiyecekler gibi özel yemek siparişleriniz yolculuk sırasında size servis edilecektir.

Blu-express

3,5/5
265 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.