Harita

Belavia uçak bileti

Belavia Havayolları, Belarus’ un ulusal havayolu şirketidir. 1996 yılında kurulan şirketin genel merkezi, başkentte, Minsk Uluslararası Havalimanında bulunmaktadır. Belavia Havayolları, Minsk Uluslararası Havaalanı’ndan, Avrupa’nın birçok şehrine ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na ait kentlere düzenli seferler gerçekleştirmektedir. Filosu 20 uçaktan oluşmaktadır. IATA güvenlik denetimlerinden başarıyla geçen havayolu şirketi, IATA ve IOSA güvenlik sertifikasına sahiptir. 

Neden Belavia

Check-in işlemleri:

Belavia Havayolları ile online check-in yapabileceğiniz havaalanlarını, havayolu şirketinin kurumsal web sitesinde detaylı olarak bulabilirsiniz. Uçuş saatinizden 22 saat önce başlayan online check in işlemleri, kalkış saatinizden 3 saat önce kapanacaktır. Charter uçuş yapan yolcular, 9 kişi ve daha fazla sayıdaki yolcular, özel ihtiyaçları olan yolcular ve havaalanında check-in işlemi yapmak isteyen yolcular, havaalanı check-in kontuarlarında işlemlerini yaptırabilirler. Havaalanında check-in işlemleriniz için, uçuş saatinizden 2 saat önce havaalanında olmanız önerilmektedir. Kalkış yapacağınız kapı numarası değişebileceğinden, havaalanına vardığınızda lütfen çıkış yapacağınız kapı numarasını kontrol ediniz. Çıkış yapacağınız kapının uçuş saatinden 40 dakika önce kapanacağını hatırlatmak isteriz. Yukarıda belirtilen zamanlamayı aşan durumlarda biletinizi kaybetme durumunla karşılaşabilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Belavia Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkınız biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Ücretsiz kabin bagajı hakkınız ekonomi sınıfı biletler için; 1 adet, 50 x 40 x 20 cm boyutlarında ve 8 kilo, Business sınıfı biletlerde ise 1 adet, 50 x 40 x 20 cm boyutlarında 12 kilo olarak belirlenmiştir. Uçağın altında taşınan bagajlarınız için belirlenen sınırlar ise; ekonomi sınıfı biletler için, 50 x 50 x 100 cm boyutunda 20 kilo, business sınıfı biletler için 50 x 50 x 100 cm boyutlarında 30 kilo olarak belirlenmiştir. İki yaşına kadar olan çocuklar, maksimum 10 kilo ağırlığında ve 50 x 50 x 100 cm boyutlarında 1 adet ücretsiz bagaj taşıma hakkına sahiptir. Belirtilen ölçü ve ağırlıkları aşan bavullarınız için ekstra ücret talep edilecektir. Fazla bagajlarınız için, havayolu şirketinin kurumsal web sitesini ziyarete ediniz veya çağrı merkezinden yardım alınız. Müzik aletleri, Spor malzemeleri, Evcil hayvanlarınızın taşınması ile ilgili kurallar için Belavia kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Koltuk seçimi:

Belavia Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda koltuk seçiminizi online bilet satın alma aşamasında yapabilirsiniz. Eğer bu adımı atlarsanız, havaalanında her yolcu için ücretsiz bir koltuk tahsis edilecektir.

Yiyecek, içecek, ikram

Belavia Havayolları’yla yapacağınız uçuşlarda, uçuş süresine göre değişen nitelikte, ücretsiz yiyecek ve içecek servisi yapılmaktadır. Business sınıfta uçacak olan yolcular farklı menü seçeneklerine sahiptir. Belavia Havayolları’nda uçak içi eğlence sistemleri bulunmamaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.