Harita

Atlasglobal uçak bileti

AtlasJet Havacılık A.Ş,  2001 yılında Öger Holding A.Ş tarafından kurulmuştur. İç ve Dış hatlarda tarifesiz seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı yapmak üzere işe başlayan AtlasJet ilk uçuşunu 2001 yılının Haziran ayında gerçekleştirmiştir. 2004 yılında yeniden yapılandırılan AtlasJet ruhsat türünü "İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı” seviyesine çıkararak tarifeli seferlerine başlamıştır. Uçuş operasyonuna 2 adet Boing B-757-200 tipi uçak ile başlayan AtlasJet filosunu günümüzde 15 adet uçağa taşımıştır. Uçakların ortalama yaşı 2013 yılı itibariyle 11.19 yıldır. Atlasjet “maksimum uçuş güvenliği”ni temel prensip olarak belirlemiştir. Bu sebeple Atlasjet Teknik Departmanı, uçuşların en güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlamak için sürekli çalışmaktadır. Atlasjet filosunda bulunan uçakların Transit ve A-check bakımları, konaklama bakımı, arıza giderme ve modifikasyonları gerekli olan JAR 145 belgesine sahip yetkin Atlasjet teknik personeli tarafından yapılmaktadır. A seviyesi dahil tüm Hat Bakım Hizmetleri’ni diğer şirketlere verebilecek donanımdadır. Yurt dışında 8, yurt içinde 13 ayrı noktaya uçuşlar düzenleyen AtlasJet toplam kalite anlayışını benimsemiş, hizmet kalitesini sürekli artıran, teknolojinin tüm imkanlarını yolcularına ve çalışanlarına sunan güvenilir bir firmadır.

.

 

Neden Atlasglobal

Check- in işlemleri

İç hat uçuşlarınızda 1 saat önce, dış hat uçuşlarınızda 2 saat önce, Irak ve İran uçuşlarınızda ise en geç 3 saat önce havaalanında olmanız beklenmektedir. Check-in işlemlerinizi iç hat uçuşlarınızda 30 dakika önce, dış hat uçuşlarınızda ise 1 saat öncesinden yaptırmış olmanız gerekmektedir. AtlasJet resmi web sitesinden yapabileceğiniz on-line check-in işleminizi, uçuş saatine 48 saat ile son 90 dakika arasında yapabilirsiniz. AtlasJet check-in işlemlerinizin kolaylığı için teknolojinin sınırlarını zorluyor. Mobil cihazınıza indirebileceğiniz 2D barkodlu biniş kartı sayesinde uçağa binmeden önce check-in yaptırmadan doğrudan boarding kapısına giderek uçuşunuza başlayabilirsiniz. Bunun için mobil cihazınızın internet ve GPRS teknolojisini desteklemesi gerekmektedir. Tüm bunları değil de havaalanında check-in yaptırmak isteyebilirsiniz, AtlasJet kioksları veya AtlasJet’in uzman yer hizmetleri elemanları işlemlerinizi güvenle sonlandırıp uçuşa başlamanızı sağlayacaklardır. İç hat ve Ercan uçuşlarında uçuşunuza 12 saat kalana kadar rezervasyonunuzu ceza ödemeden iptal edebilrsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

AtlasJet uçuşlarınızda sınırları belirlenmiş ücretsiz bagaj ve ücretsiz el bagajı hakkınız bulunmaktadır. Uçak içine alacağınız, koltuk altı veya baş üstü kabine yerleştirebileceğiniz 25x45x56 cm ölçülerinde ve 8 kiloyu aşmayacak şekilde hazırlanmış ücretsiz el bagajı hakkınız mevcuttur. Ücretsiz bagaj hakkınız gideceğiniz yöne, biletinizin sınıfına göre farklılık gösterebilir. Serbest bagaj hakkınızı geçeceğiniz durumlarda, fazla bagajınızla ilgili uygulanacak detaylı ücret bilgisine AtlasJet resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Fazla bagaj hakkınız her bir bagajda 32 kiloyu geçmemelidir. Jetmil, atlasjet’in yolcularına sunduğu müşteri bağlılık programıdır. Programa üyelik ücretsizdir. Beş ayrı sınıfta düzenlenen üyelikler, bagaj taşıma hakkında da ekstra avantajlar kazandırabilir.

Koltuk seçimi

AtlasJet’le yapacağınız uçuşlarda koltuk seçiminizi firmanın web sitesi üzerinden yapabilir, ancak biniş kartınızı havaalanlarındaki check-in kontuarlarına uğrayarak gerekli seyahat belgelerini ibraz ederek alabilirsiniz. Biniş kartı yazdırılan bir biletin koltuk numarasının web sitesi üzerinden değiştirilmesi mümkün değildir. Değişiklik için havaalanındaki check-in kontuarına başvurmanız gerekmektedir. Koltuk numaranızı web sitesi üzerinden uçuşa 90 dakika kalana kadar yapabilirsiniz.

Biletlendirme ücreti

Hizmet bedeli olarak değerlendirilen ücretler; İnternetten yapılan iç hat ve Ercan (Kıbrıs) rezervasyonları için kişi başı 10 TL, Erbil, Süleymaniye, Tahran rezervasyonları için kişi başı 20 USD, Myknos rezervasyonları için kişi başı 20 EURO, Simferepol rezervasyonları için kişi başı 13 USD, Tiflis rezervasyonları için 15 EURO olarak belirlenmiştir. Acentelerden ve çağrı merkezinden yapılacak olan rezervasyonlarda hizmet bedelleri farklılıklar gösterebilir.

Yiyecek, içecek ve ikram

AtlasJet’le yapacağınız uçuşlarda herhangi bir ücret talep edilmeden yapılan leziz ikramlar yolculuğunuza ayrı bir keyif katılacaktır. AtlasJet ayrıcalığını ve hizmet kalitesini; deri koltuklar, 77 cm’lik koltuk arası mesafesi ile, titizlikle seçilen ikram servisleri ve uçuş süresince hem bilgi hem de eğlence amaçlı kullanabileceğiniz Video ve Audio hizmetleriyle de göstermektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.