Harita

AnadoluJet Uçak Bileti

AnadoluJet, Türk Hava Yolları tarafından 2008 yılında kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır. THY’nin alt markası olarak konumlandırılan AnadoluJet, uçuş maliyetlerinin düşürülmesi ve bu durumun bilet ücretlerine yansıtılmasıyla artan rekabet koşullarına uygun bir iş modeli ile yapılandırılmıştır. Uçuş hayatına 5 uçakla başlayan, Ankara merkezli gerçekleştirdiği uçuşlarla Anadolu’yu başkente bağlayan AnadoluJet filosundaki uçak sayısı 25 adeti geçmiş durumdadır. “Uçmayan kalmasın” sloganıyla Anadolu’nun birçok noktasına cazip fiyatlarla güvenilir, hızlı ve zamanında uçuşlar yapmak AnadoluJet’in temel motivasyon noktasıdır.

AnadoluJet marka yönetimi, uçak bakımı, uçuş güvenliği, taşıma yükümlülükleri gibi tüm unsurlarıyla Türk Hava Yolları sorumluluğu ve güvencesi altındadır. Uçuş emniyeti ve uçak bakım kalitesi bire bir Türk Hava Yolları standartlarında uygulanmaktadır.  

Neden AnadoluJet

Check- in işlemleri

AnadoluJet uçuşlarınızda check-in işlemleri için, iç hatlarda uçağın kalkış saatinden en az bir saat önce, dış hatlarda ise uçağın kalkış saatinden iki saat önce, havaalanında olmanız beklenmektedir. Check-in işlemleri dış hat uçuşlarımızda tarifeli kalkış saatinden asgari 45 dakika, iç hat uçuşlarında ise asgari 30 dakika önce sona ermekte olup, check-in kapanış süreleri bazı havalimanlarında daha erken olabilir. Bu nedenle uçuş yapacağınız havalimanındaki geçerli check-in kapanış süresi ile ilgili olarak bilgi istemeniz, belirtilen check-in kapanış sürelerinden önce biniş kartınızı almış olmanız ve bagajlarınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

AnadoluJet uçuşlarında ekonomi sınıfı yolcular için tanınan serbest bagaj hakkı 15 kg’ dır. Bu limiti aşıyorsanız, fazla bagaj ücret bilgisi almak için AnadoluJet müşteri hizmetlerine danışınız. Ayrıca yolcuların beraberinde taşıyacakları her bir parça bagaj ağırlığının 32 kg'ı kesinlikle aşmaması gerekmektedir. Ücretsiz kabin bagajınızın ağırlığının 8 kg 'ı ve boyutlarının 23 x 40 x 55 cm’yi geçmemesi gerekmektedir. El bagajının dışında kabinde taşınmasını istediğiniz bagajınız için ayrı bir koltuk satın almalısınız. Bu durumda, bagajınız 75 kg'ı aşmamalı ve koltuğa sığabilecek ölçülerde olmalıdır. Yolculara tanınan serbest bagaj hakkı, uçulan yöne göre değişiklik gösterir ve bu miktar biletlerin üzerinde belirtilmektedir. Detaylı bilgi için havayolları şirketinin müşteri hizmetleri bölümüne ulaşmanız gerekmektedir.

Koltuk seçimi

AnadoluJet web sitesi üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda koltuk seçiminizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Koltuk Planı tüm uçuşlar için detaylı olarak görüntülenebilir ve yolcuların özellikleri de dikkate alınarak yerleşim yapılması sağlanır. Koltuk Seçimi olanağı, yolcunun seyahat edeceği sınıfta seyahatlerinin tamamını kapsayacak şekilde sunulur ve yolcu isteğine göre tamamlanır. AnadoluJet operasyonel ihtiyaçlar doğrultusunda check-in sırasında seçmiş olduğunuz koltuk numarasını değiştirme hakkına sahiptir.

Biletleme ücreti

Biletleme satış ücreti miktarı AnadoluJet web adresi üzerinden yapılan satışlarda 10 TL olarak uygulanacaktır. Çağrı merkezi ve THY’nin diğer satış kanallarında bu rakam O ve W ücret sınıflarında 10 TL, diğer ücret sınıflarında 15 TL olacaktır. Bebek yolcuların biletlerine bilet satış ücreti alınmayacaktır.

Yiyecek, içecek ve ikram

AnadoluJet uçuşlarında; yolculara ücretsiz olarak bir pet bardak su, çay ve kahve seçenekli olarak hazır paketli tatlı ve tuzlu ürün ikram edilmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.