Harita

Alitalia uçak bileti

Alitalia Havayolları İtalya’nın ulusal havayolu şirketidir. 1946 yılında kurulan şirket 1947 yılında işletilmeye başlanmıştır. Alitalia Havayolları kuruluşunda Aerolinee Internazionali adını almış, daha sonra firmanın ismi Alitalia olarak değiştirilmiştir. Alitalia ilk uçuşunu Roma-Turin kentleri arasında yapmıştır. Şirketin Malpensa International Havaalanı, Milano ve Leonardo Da Vinci Havaalanı, Roma’da merkezleri bulunmaktadır. SkyTeam havayolları birliğinin de üyesi olan Alitalia, İtalyan taşımacılık sektörünün en güçlü oyuncularından biri olarak yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında etkin bir isim olarak bilinmektedir. Alitalia Havayolları, gerek yurt içi gerek yurt dışına uyguladığı düşük fiyat politikaları, son dört yılda yenilediği uçuş filosu ve SkyTeam havayolları birliği üyeliğiyle etkinliğini arttırıyor. 

Neden Alitalia

Check- in işlemleri:

Alitalia Havayolları check-in işlemeleriniz için farklı seçenekler sunmaktadır. Web üzerinden yapacağınız check-in işlemini uçuş saatinizden 24 saat öncesine kadar yapabilirsiniz. Yapmanız gereken, arzu ettiğiniz uçuşu ve ek servisleri belirlemek ve biniş kartınızın çıktısını almak. Eğer akıllı bir telefona sahipseniz, Alitalia kurumsal web sitesinden mobil check-in kısmından gerekli bilgilerinizi girerek e-biniş kartınıza hemen ulaşabilirsiniz. Havaalanlarında bulunan Alitalia kontuar görevlileri ve otomatik kiokslar da check-in işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Alitalia Havayollarında check-in işlemlerinizi tamamlamak için yurt içi uçuşlarında uçuş saatinizden 30 dakika, yurt dışı uçuşlarda ise gideceğiniz yöne göre uçuş saatinizden 60 dakika öncesinden havaalanında olmanız rica edilmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Alitalia Havayolları ile yapacağınız uçuşlarınızda 8 kiloyu geçmemek kaydıyla bir el bagajını ücretsiz olarak uçak içi kabininde taşıyabilirsiniz. Bu el çantasının ölüçleri 55 x 35 x 25 boyutlarını geçmemesi gerekmektedir. Dizüstü bilgisayarınızın el bagajı olarak düşünüleceğine dikkatinizi çekmek isteriz. Gideceğiniz yöne ve sahip olduğunuz bilet sınıfına göre iki adet bavul götürme hakkına sahipsiniz. Bavulların ağırlığı 23 ila 32 kilo arasında olmalıdır. Güvenlik gereği bir bavulun ağırlığının 32 kilodan fazla olmaması gerekmektedir. 23 kiloyu aşan bagajlarınız için ekstra ücret ödemeniz gerekecektir. Seyahatiniz sırasında yanınıza almak istediğiniz, spor aletleri veya müzik aletleri için Alitalia farklı ücretlendirmelerde bulunabilir. Bagaj haklarınız konusunda daha fazla bilgi için, lütfen Alitalia kurumsal web sitesini ziyaret ediniz. Yolculuğunuz sırasında bagajlarınızın üzerinde kişisel bilgilerinizin bulunduğu, okunabilir bir kartın olması gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz. On-line check-in işlemleriniz sırasında, ekstra bagajınızı belirtmeniz durumunda havaalanında yapacağınız ödemeden %20 daha az ödeme avantajına sahip olabilirsiniz.

Koltuk seçimi:

Alitalia Havayolları ile uçak biletinizin rezervasyonunu yaparken koltuk seçimini de yapabilirsiniz. Interaktif olarak görüntülenen koltuk düzeninden dileğiniz koltuğu tıklayarak seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer birden fazla yolcu için koltuk seçecekseniz, koltuk seçeceğiniz her yolcu için aynı işlemi yapmanız gerekmektedir. Koltuk haritasında yapmış olduğunuz seçimler sırasında, harita üzerinde seçmiş olduğunuz koltuğun rengi değişecektir. Eğer koltuk seçiminizi tamamladıysanız, ödemeye geçin, butonuyla rezervasyon işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Alitalia Havayolları operasyonel nedenlerle seçmiş olduğunuz koltuk yerinizi değiştirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda, havaalanında sizlere farklı bir koltuk mutlaka tanımlanacaktır.

Yiyecek, içecek ve ikram:

Alitalia Havayolları uçak içi yemek kalitesinde dünyanın en iyi havayolu mutfağı ödülüne sahiptir. Amerikan, Global Traveler’in onayladığı bu prestijli ödül, tüm dünyaca bilinen İtalyan mutfağının gökyüzünde de elde ettiği önemli bir başarıdır. Bilet sınıfınıza ve uçuş süresine göre değişen ikram menülerine Alitalia web sitesinden ulaşmanız mümkün.

Alitalia

4,5/5
7652 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.