Harita

Air Moldova uçak bileti

Moldovya’nın, ulusal havayolu olan Moldovya Havayolları, 1993 yılında kurulmuştur. Genel merkezi ülkenin başkenti de olan Kişinev’de, Kişinev Uluslararası Havalimanındadır. Moldovya Havayolları, Avrupa’da güvenlik ve hizmet kalitesini belgeleyen IATA ve ICAO sertifikalarına sahiptir. Firma, Avrupa ülkelerinde 20 farklı destinasyona düzenli seferler yapmaktadır. Tarifeli ve charter sefer sayısı her gün artan Moldovya Havayolları’ nın uçak filosu şu an için 6 uçaktan oluşmaktadır. 

Neden Air Moldova

Check-in işlemleri:

Moldovya Havayolları’ yla yapacağınız uçuşlarda, havaalanında bekleme sıkıntısını web üzerinden check-in işlemi yaparak kolaylıkla aşabilirsiniz. Uçuş saatinizden 24 saat önce açılan ve uçuşunuza 2 saat kalana kadar yapabileceğiniz, web check-in işlemiyle, hızlı ve güvenli bir şekilde çıkış yapacağınız kapıya yönelebilirsiniz. On-line check-in işleminizi yaptıktan sonra, biniş kartınızın çıktısını almayı lütfen unutmayın. Havaalanında yapacağınız check-in işlemleri daha uzun sürebilir. Havayolu şirketi, standart check-in işlemleri için, uçuş saatinizden 2 saat önce havalimanında olmanızı önermektedir. Check-in masasının uçuş saatinden 60 dakika önce kapanacağını hatırlatmak isteriz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Moldovya Havayolları, bagajlarınız için belirli sınırlar içinde ücretsiz taşıma hizmeti vermektedir. Ücretsiz olarak değerlendirilecek kabin bagajınızın ölçüleri toplamda 115 cm’yi (50x40x25) geçmemeli ve ağırlığı en fazla 8 kilo olmalıdır. Moldovya Havayolları’ nda dört tip bilet sınıfı bulunmaktadır. Ücretsiz bagaj hakkı, biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Moskova ve İstanbul yönüne yapacağınız uçuşlarda; business class ve ekonomi premium sınıfı biletlerde, 2 parça bagaj, parça başına 23 kilo ve toplamda 158 cm olmalıdır. Ekonomi regular ve ekonomi basic tipi biletle uçuyorsanız, ücretsiz bagaj hakkınız, tek parça 23 kilo ve toplamda 158 cm’ yi aşmamalıdır. Diğer yönlere doğru yapacağınız uçuşlarda yukarıda sayılan haklara sahipken, ekonomi basic sınıfı biletinizde 2 yaşından büyük çocuklarınız için ücretsiz bagaj hakkınız bulunmamaktadır. Tüm yönlere uçarken 2 yaş altı çocuklarınız için 10 kiloyu aşmayan bagaj ve bir adet bebek arabası ücretsiz taşınmaktadır.

Koltuk seçimi:

Moldovya Havayolları, bilet satın alma aşamasında koltuk tercihi yapmanızı isteyecektir. Eğer bu adımı atlarsanız, check-in esnasında her yolcu için standart bir koltuk tahsis edilecektir. Standart koltukların dışında yapacağınız tercihler, havayolu şirketi tarafından ekstra ücretlendirilecektir.

Yiyecek, içecek, ikram:

Moldovya Havayolları’ nda her sınıf bilet için ücretsiz yiyecek ve içecek ikramı uygulaması mevcuttur. Ekstra talepleriniz varsa, satın alabileceğiniz menüler için, uçuştan 24 saat öncesine kadar Moldova Havayolları’yla iletişime geçiniz.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.