Harita

Air Arabia uçak bileti

Ortadoğu ve Afrika'da ilk kurulan en düşük maliyetli Havayolu Firması olan Air Arabia Birleşik Arap Emirlikleri merkezli olarak 2003'te ilk seferlerine başlamıştır. Orta Doğu, Güney Afrika, Hindistan ve Orta Asya'da yaklaşık 90 noktaya uçmaktadır. 31 Airbus 320 model uçağı ile genç ve dinamik bir filoya sahip olan Air Arabia bir AACO (Arab Air Carriers Organization) üyesidir. Tek tip yolcu sınıfı hizmeti uygalayan Şirket, kendisine özel geniş koltuk aralıklı uçakları ile son derece konforlu bir ekonomi sınıfı imkanı sunmakta. 

Neden Air Arabia

Check-in işlemleri

Air Arabia Havayolları ile uçuyorsanız check-in işlemleri için farklı seçeneklere sahipsiniz. Bir çok Air Arabia uçuş noktaları için İnternet üzerinden check-in yaptırabilirsiniz. Saharjah dışında ki uçuş noktalarında, uçuş saatinizden 12 saat once, Saharjah`tan uçuşlarda ise 24 saat önce, rezervasyon numaranız, adınız, uçuş tarihiniz, uçuş numaranız ve varış noktanız gibi bilgileri vererek online check-in yaptırabilirsiniz. Biniş kartınızı yazdırarak check-in işleminizi tamamlamış olursunuz. Air Arabia bir çok şehirde, check-in seçeneğini de sunmakta. Uçuş saatinizden 24 saat once şehir terminal bankolarında işlemlerınizi yaptırabilirsiniz. Havaalanında check-in yaptıracaksanız, en az iki saat once havaalanında bulunmanız gerekmektedir. Kontuarlar uçak kalkış saatinden 3 saat önce açılmakta ve 1 saat once kapanmaktadır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Air Arabia`da yolcu başına maksimum bagaj ağırlığı 32 kg.dır, Birçok havayolu şirketinden farklı olarak Air Arabia parça sayısı sınırlaması olmaksızın, ihtiyacınız olan bagaj için ödeme şansı vermekte. Rezervasyonunuzu yaparken bagajınızın ağırlığını seçebilirsiniz. Ancak havaalanında satın alabileceğiniz tek bagaj sınırlaması 20 kg.dır, bu ağırlığı aşmanız durumunda ekstra ücret uygulanmaktadır. Bagaj hakkı ve ücretlerini şirketin internet sayfasından öğrenmek mümkün. Air Arabia`da her yolcu yanına 10 kg.a kadar ve 55x40x20 cm ölçülerinde el bagajı alabilmekte, ancak bu sınırları aşan el bagajları kabine alınmamakta, ek ödeme yapılması halinde kargo bölümüne kabul edilebilmektedir.Ancak Fas yolcularının el bagaj hakkı 7 kg.dır. 0-2 yaş çocuklar için de bir el çantası taşıma hakkı mevcut.

Koltuk seçimi

Air Arabia ile yapacağınız yolculuklarda, biletinizi online alıyorsanız, koltuk seçimini de yapmanızı öneririz çünkü yolcular, ilk gelene ilk hizmet verilir esasına göre oturtulur. Ailelerin ve birlikte yolculuk edenlerin mümkün olduğunca yan yana oturma talepleri dikkate alınsa da, koltuk seçimini önceden yapmakta yarar var. Çocukların, engellilerin ve anne adaylarının acil çıkış koltuklarına oturmalarına izin verilmemektedir. Ayaklarınızı uzatıp, rahat bir yolculuk yapmak istiyorsanız çıkış kapılarının sırasında ki ve öndeki koltukları tercih edin çünkü bu koltuklar ve koltuklar size daha fazla hareket alanı sağlar ancak koltuk seçimi yaparken bu koltuklar için ek bir ödeme talep edilebilir.

Yiyecek, içecek ve ikram

Air Arabia, yolcularına son derece makul fiyatlarla hafif sandeviçlerden, sıcak ve soğuk yemeklere uluslararası mutfakların lezzetlerini sunmakta. Rezervasyonunuzu yaptırırken Sky Café menüsüne göz atarak damak tadınıza uygun yiyecek seçiminizi ister online, ister Air Arabia çağrı merkezlerinden ya da satış ofisleri veya ortak çalışılan seyahat ajentalarını ziyaret ederek sipariş verebilirsiniz. Özellikle uzun mesafeli uçuşlarda bu zengin menü avantajından yararlanarak, yolculuğunuzu daha keyifli hale getirmek elinizde.

Air Arabia

3,5/5
167 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.