Harita

 Moskova Vnukovo Havalimanı

Dünyanın en çok turist çeken ülkeleri arasında yer alan Rusya'da bulunan Moskova Vnukovo Havalimanı son dönemde yeniden gelişmeye başlayan ilişkilerle birlikte Türk turistlerce sıklıkla kullanılıyor. Bu ülkeye seyahat edecekler için Skyscanner sitesini kullanarak bütçenize uygun bir seyahat planı yapabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bulun

Türkiye'den pek çok havayolu şirketi halihazırda Rusya'nın başkenti Moskova'ya uçuş yapıyor. Bu uçuşlarda Moskova Vnukovo havalimanı ile şehirdeki diğer Sheremetyevo, Domodedevo ve Zhukovsky havalimanları kullanılıyor. Skyscanner web sitesi aracılığıyla bu havalimanına yapılacak aktarmalı ve aktarmasız uçuşları filtreleyebilirsiniz. Tüm ay seçeneğini işaretleyerek ziyaret etmeyi planladığınız aya göre tercih ettiğiniz havayolu şirketlerinin düzenlediği tüm uçuşlara ulaşabilirsiniz. Vnukovo Havalimanı üzerinden metroya karayoluyla ulaşım normal trafikte yaklaşık 20 dakika sürerken isterseniz bu aşamada Skyscanner ile araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilir, böylece seyahatinizi dilediğiniz yere rahatlıkla sürdürebilirsiniz.

Moskova Seyahatinizi Planlayın

Moskova’ya gezi amaçlı gelenler için konaklama yeri özellikle önem taşıyor. Çünkü şehrin kültürel envanteri tıpkı İstanbul tarihi yarımadada olduğu gibi belli bölgelerde toplanmış durumdadır. Özellikle Rusya'nın simgesi sayılan Kızıl Meydan çevresinde konaklamak gezmek için büyük kolaylık sağlamaktadır. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine konulan bu bölgede tarihi yapılar Rusya tarihi ve kültürüne dair önemli yapılar bulunuyor. Eğer konaklama için seçim yapma aşamasındaysanız ile kararınızı kolaylaştırmak için Skyscanner’ın oteller sayfasından Kızıl Meydan'a yakın otelleri inceleyebilirsiniz. Skyscanner sayesinde herhangi bir ücret veya komisyon ödemenize gerek kalmadan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Moskova Vnukovo Havalimanı çevresinde veya şehir merkezinde yer alan otelleri detaylı olarak inceleyebilir, uygun fiyat seçenekleri ile otel rezervasyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Moskova seyahatine başlamadan önce Skyscannerın arama sayfasındaki sürekli güncellenen cazip fiyat tekliflerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulama aracılığıyla da tüm fırsatları anında öğrenebilirsiniz. Skyscanner web sitesi ve mobil uygulaması ile en ucuz Moskova uçak biletini satın alabileceğiniz gibi fiyat alarmı da oluşturabilirsiniz. Böylece bilet fiyatı düştüğünde e-posta veya mobil uygulama yoluyla anında fiyat değişikliğinden haberdar oluyorsunuz. Halihazırda Moskova Vnukovo Havalimanı genelde yurtdışı uçuşları için yoğun kullanılmadığı için Türk turistlerce rahatlıkla tercih edilebilir durumdadır.

Moskova'da Gezilecek Yerler

Siyasi konumuyla tarih boyunca önemli bir rol oynayan başkent Moskova geniş bir ovada Oka nehrinin kollarından Moskova Irmağı kenarında bulunuyor. Halihazırda ülkenin en büyük şehri ve önde gelen sanayi, kültür, bilim ve eğitim merkezi sayılıyor. Tarih, sanat ve kültür olarak dünya çapında popüler olan şehirde Rus mimarisi kendine has tarzı, ikonografisi ve ahşap yapısıyla dikkat çekiyor. Ziyaretçiler için Kızıl Meydan'da bulunan Kremlin dört saray, dört katedral, duvarı ve kuleleriyle bütünleşerek görsel bir şölen sunuyor. Aziz Vasili Katedrali, Lenin Mozolesi dünya çapında ilgi görüyor. Bunun yanı sıra Nazım Hikmet'in mezarının bulunduğu Novodevichy Manastırı Türk turistlerin sık ziyaret ettiği yerler arasında sayılıyor. Yine Kızıl Meydan’da bulunan Moskova Devlet Tarih Müzesi Rus tarihine meraklı olanların ilgisini çekiyor. Sovyetler Birliği’nin uzay çalışmalarını gözlemleyebileceğiniz Uzay Müzesi de Soğuk Savaş döneminde Sovyet-ABD rekabetine dair tarihi bir geçit sunuyor.

Moskova'ya Ne Zaman Gidilir?

Dünya’nın yüzölçümü olarak en büyük ülkesi olan Rusya, bulunduğu coğrafi konum itibariyle düşük sıcaklıklara müsait bir ülke olarak biliniyor. Moskova şehrinde en yüksek sıcaklık derecelerin görüldüğü temmuz ayında bile ortalama sıcaklık 18-19°C civarını geçmiyor. Bahar aylarında ise ortalama 8°C, kış mevsiminde ortalama -7°C'ye kadar düşüyor. Ancak bazı dönemde sıcaklıkların -40° civarına düştüğü de bilinmektedir. Küresel ısınmanın etkileriyle son dönemde sıcaklık değerleri artarken Moskova’yı gezmek için en ideal aylar mayıs, haziran ile eylül, ekim ayları öne çıkıyor. Kış aylarını tercih edenler ise aralık ile mart arasında gidebilirler. Yaz aylarında kutup noktalarına gidildikçe gündüzlerin uzayıp gece süreleri kısaldığı için 2 saat gece olduğu "beyaz geceler" konseptine haziran ve temmuz aylarında şahit olabilirsiniz.

Moskova Hakkında Daha Fazla Bilgi

Rus kültürünü yansıtan en önemli şehirlerden biri olan Moskova, aynı zaman döneminin Çarlık ve Sovyetler Birliğinin izlerini taşıması açısından da önem taşıyor. Şehir düzenli yapısı sayesinde gezmek isteyenler için çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Meraklıları için Tolstoy, Dostoyevski, Puşkin, Turgenyev, Çehov gibi pek çok yazarın izlerinin sürülebileceği şehirde müzik, bale, resim ve sinema önemli yer tutuyor. Özellikle Bolşoy dünyaca ünlü bale topluluğu olarak biliniyor. Moskova beyaz gecelerde özellikle haziran ve temmuz aylarında birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Hediye almak için matruşka adı verilen rus bebekler aynı zamanda ülkenin sembollerinden biri olarak kabul ediliyor. Rusya'yı ziyaret eden turistlerin mutlaka satın aldıkları popüler oyuncaklar olarak biliniyor. Yeni lezzetler keşfetmeyi sevenler için Rus mutfağı Fransız, Alman, Türk, Arap ve Çin mutfağından etkilenmekle birlikte Rusya içinde yaşayan pek çok etkin grubun da izlerini taşıyor. Yerel mutfak kültürü oldukça gelişmiş olan Moskova'da yüzlerce çeşit yöresel yemek ve tatlı çeşidi sizleri bekliyor.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Ekim 2017 tarihinde geçerlidir."

Moskova Vnukovo yakınındaki havaalanları

 Moskova Vnukovo Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Sürüş gizle 

Şehir merkezinin 30 km güneybatısında yer alan Moskova Vnukovo Havalimanı ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları tarafından tercih ediliyor ve ulaşım için E101 karayolu kullanılıyor.

Trenler gizle 

Avrupa'nın en yoğun nüfuslu metropollerinden biri olan Moskova şehri aynı zamanda gelişmiş bir metro ağına sahip olduğu için havalimanına gidiş-geliş için metroyu kullanmak tavsiye ediliyor. Çünkü yollarda özellikle iş çıkış saatlerinde çok yoğun trafikle karşılaşılabiliyor. Havalimanına gidiş-geliş için 'Kievskaya' istasyonu kullanılıyor. Aeroexpress adı verilen her saat başı gelen trenle 40 dakikada bu istasyonuna ulaşılabiliyor.

Otobüsler gizle 

Şehrin neredeyse tamamına otobüslerle ulaşmak mümkün oluyor biletleri de otobüs duraklarından temin edebiliyorsunuz ya da otobüs içinde şoförden alabiliyorsunuz.

Taksi gizle 

Vnukovo havalimanında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Gideceğiniz yere göre taksi fiyatları değişmektedir ancak şehirde resmi taksilerin yanında her araç potansiyel bir taksi niteliği taşıdığı için binmeden önce fiyatta anlaşmakta fayda bulunuyor.

 Moskova Vnukovo şehrine uçan havayolları

 Havalanı İrtibat Bilgileri

Moskova Vnukovo Havaalanı

Adres:
Moscow,
Vnukovo,
Russia,
1st Reisovaya Str 12,
119027 Moscow,
RUSSIA

Telefon:(495) 436-22-07
Faks:(495) 436-78-48

Web Sitesi:

Sahibi:
ОАО «Аэропорт Внуково»

 Konum Bilgileri

Boylam:37° 16' 0'' E
Enlem:55° 34' 59'' N
IATA kodu:VKO
ICAO kodu:

 Havalanı Konumu

Google map

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.