Harita

 Kütahya Havaalanı

Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası Zafer Havalimanı,KütahyaAfyonkarahisar ve Uşak illerinin ulaşım ihtiyacını karşılamak amacıyla açılmış Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanıdır.  Günüzümüz itibariyle Türkiye'nin 4. büyük havalimanıdır.

Zafer Havalimanı, Kütahya'ya 45 km, Afyonkarahisar'a 55 km, Uşak'a 100 km ve Eskişehir'e 113 km uzaklıktadır. Zafer Havalimanı'ndan ulaşım otobüs, servis, taksi veya özel araçla yapılmaktadır. Havalimanından Havaş' ın servisi mevcuttur.

Gezilerinizle ilgili uçak bileti bulmak için Skyscanner’da yüzlerce havayolu şirketini tarayın, fiyatları karşılaştırın ve en uygun bileti bulun.

Kütahya gelişmekte olan sanayisi, zengin yer altı ve yerüstü kaynakları, üniversitesi, termal kaynakları, el sanatları ve tarihi ile önemli bir turizm potansiyeli oluşturmaktadır. Kütahya’yı gezerken, Zeus Tapınakları içinde Dünya’da en sağlam korunagelmiş tapınağın Aizanoi Antik kentinde olduğunu, Avrupa ve Dünyadaki ilk ve tek Çini Müzesinin bu şehirde olduğunu, Türkiye’nin en önemli porselenlerinin Kütahya’da yapıldığını , termal kaynaklarının bin bir derde deva olduğunu unutmayın.

Afyonkarahisar binlerce yıllık medeniyetlerin kültür ve sanatını yansıtan arkeolojik kalıntılarıyla, özellikle termal zenginlik ve tabiat güzellikleriyle, ören yerleriyle, el sanatlarıyla Anadolu’nun önemli merkezlerinden biridir. Termal Turizm açısından çok büyük bir potansiyele sahip olan şehirde il akla gelen termal kaynaklar; Gazlıköy-Hüdai, Sandıklı-Hüdai, Ömer-Gecek ve Bolvadin-Heybeli Termal Turizm Merkezleridir.

Uşak ili komşuları olan Kütahya ve Afyon illeri gibi İç Anadolu ile Ege Bölgesi arasında geçiş bölümünü teşkil eder. Kentin sembolü haline gelen Karun Hazineleri  1993 yılında mahkeme yoluyla geri alınan M.Ö. 6. yüzyıl Lidya dönemi eserleridir. Büyüklü küçüklü 450 parçadan oluşan bu hazine 1996 yılından bu yana Uşak Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir. Lidyalılar M.Ö. 7.y.yılın başında parayı icat ederek insanlık tarihindeki en önemli buluşlardan birini gerçekleştirmiştir. Antik çağdan günümüze değin Anadolu’nun önemli yerleşim birimlerin biri olan Uşak, el sanatları, yöresel kilim ve halılarıyla meşhurdur.

Zafer Havaalanı’ndan kolaylıkla ulaşabilen bir başka şehir olan Eskişehir, modern yüzü, gelişmiş şehircilik anlayışı, bir öğrenci kenti olması ayrıcalığıyla  Zafer Havaalanı aracılığıyla ulaşılabilecek önemli bir kültür, eğlence ve turizm merkezidir. Şehri ortadan ikiye ayıran Porsuk Çayı, ören yerleri, müzeleri, kafeleri, barlarıyla keyifle vakit geçirilebilecek, renkli bir Anadolu kentidir.

Zafer Havaalanı bağlantısıyla ulaşabileceğiniz bu şehirler sizlere Skyscanner’dan en cazip şartlarda temin edeceğiniz bir bilet kadar yakın.

Kütahya yakınındaki havaalanları

 Kütahya şehrine uçan havayolları

 Havalanı İrtibat Bilgileri

Kütahya Havaalanı

Web Sitesi:

 Konum Bilgileri

Boylam:30° 7' 48'' E
Enlem:39° 6' 41'' N
IATA kodu:KZR
ICAO kodu:LTBZ

 Havalanı Konumu

Google map

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.