Harita

 Belgrad Nikola Tesla Havalimanı

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta bulunan Belgrad Havaalanı (BEG) 2006 yılında Sırp kökenli ünlü mucit Nikola Tesla'nın isminin havalimanına verilmesinden bu yana Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (BEG) olarak anılıyor. Uluslararası boyutta hizmet veren ve pek çok havayolu firmasının uçaklarının iniş ve kalkış gerçekleştirdiği Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (BEG), Belgrad şehir merkezinin batısında şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta ve 20 dakikalık mesafede yer alıyor. Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (BEG) hem gelen hem de giden yolcuların bekleyiş sürelerini rahat bir şekilde geçirmeleri amacıyla modern oturma grupları ile döşenmiş bekleme alanları; bebek bakım odaları; lounge seçenekleri; giyim, aksesuar, kitap gibi farklı kategorilerde satış yapan dükkanları; pasaport kontrolleri öncesinde ve sonrasında hizmet veren restoranları ile uluslararası standartlara uygun şekilde yolcuların farklı ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyor.

Belgrad Seyahatinizi Planlayın

Skyscanner uygulaması ile seyahate çıkmadan uçak bileti, konaklama - otel rezervasyonu, havaalanı transferleri, araç kiralama gibi birçok farklı işlemi istediğiniz özelliklerde ve bütçenize uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Yapmanız gereken seyahat tarihlerinize ve gideceğiniz yere göre yapacağınız seçimlerle aramalarınızı yapmak, farklı fiyat ve hizmet alternatiflerini karşılaştırmak ve karar verdiğiniz seçenek için rezervasyon ya da satın alma işlemini gerçekleştirmek. Tek bir uygulama üzerinden seyahatinize yönelik organize etmeniz gereken tüm işlemleri gerçekleştirme imkanı sunan Skyscanner ile Belgrad yolculuğunuzu planlamaya başlayın!

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bulun

Kullanımı oldukça pratik olan Skyscanner uygulamasının ilk sekmesi olan uçak bileti ekranı üzerinden seyahat planınıza göre kalkış yapacak olduğunuz şehri ve varış yeri olarak Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (BEG) seçimini yaptıktan sonra, seyahati gerçekleştirmeyi düşündüğünüz tarihleri takvim üzerinden seçebilirsiniz. Arama tuşuna bastığınızda farklı havayolu firmalarının kalkış yaptığınız yere göre aktarmalı ve aktarmasız tüm uçuş seçenekleri fiyat karşılaştırmalı olarak ekrana gelecektir. Ekran üzerinde tek yön, gidiş – dönüş veya çoklu uçuş olmak üzere bilet özelliklerinizi değiştirebilir, uçuşunuzu gerçekleştirmek istediğiniz kabin sınıfına göre (Ekonomi, Business, First Class) bilet seçiminizi yapabilirsiniz. İstediğiniz tarihlerdeki Belgrad uçak bileti seçenekleri içerisinden kararınızı verdikten sonra seyahati gerçekleştirecek kişi sayısına göre rezervasyon yapabilir ya da direkt satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Konaklama – Otel Araştırması Yapın

Seyahatinizi planlamanın ilk aşaması olan uçak bileti seçiminin ardından seyahatiniz süresince konaklama yapacak olduğunuz yerin seçimini Oteller bağlantısı üzerinden yapabilirsiniz. Otele giriş yapacak olduğunuz tarihi ve otelden çıkış yapmayı planladığınız tarihi takvim üzerinden seçerek seyahatiniz süresince konaklamanıza uygun olan Belgrad oteller listesini bulabilirsiniz. Arama sonucunda çıkan uzun konaklama ve otel listesini flltreleri kullanarak daha detaylı ve tercihlerinize daha uygun hale getirebilirsiniz. Otelin bulunduğu bölge, yıldız sayısı, tesis özellikleri gibi seçeneklerden yapacağınız işaretlemeler ile arama sonuçlarını daraltabilir, sadece bütçeniz dahilinde seçenekleri görmek isterseniz fiyat aralığını kendiniz belirleyerek sonuçları eleyebilirsiniz. Fotoğraflarına bakarak fikir sahibi olabileceğiniz oteller arasından seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon işlemini gerçekleştirebilir ve böylelikle zevkinize ve bütçenize uygun konaklama mekanınızı da ayarlayarak seyahat planınızın temel aşamalarını tamamlayabilirsiniz.

Belgrad Havalimanı Gidiş - Geliş Ulaşım

Uçuşunuzu gerçekleştirip, rezervasyonunuzu yapmış olduğunuz otele varmak için seyahatiniz ile ilgili ayarlamanız gereken son detay ise havaalanından şehir içine ulaşımınızı nasıl gerçekleştireceğinize karar vermek. Birçok havaalanında olduğu gibi Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (BEG) da şehir merkezine ulaşım amaçlı farklı alternatiflere sahip.

Havaalanı Transferleri

Havaalanından şehir merkezine havaalanı transferi hizmeti alarak geçmek de bir diğer çözüm, kişi ve bagaj sayısına göre isterseniz özel araç isterseniz özel minibüs seçimi yapabilirsiniz. Fiyatlara göz atmak ve bütçenize göre seçiminizi yapmak için Havaalanı Transferleri bağlantısı üzerinden Belgrad Havalimanı'ndan hareket edecek şekilde gidecek olduğunuz yeri seçip arama yapabilirsiniz. Transfer hizmetlerinde tek yön veya dönüş tarihinize göre gidiş - dönüş seçenekleri sunuluyor.

Araba Kiralama

Havaalanından şehre geçiş amaçlı olmanın yanı sıra Belgrad içerisinde de kendi özel aracınızı kullanarak seyahat etmek isterseniz araba kiralama bağlantısı üzerinden farklı model arabaların kiralama ücretlerini inceleyebilir, aracı kullanacağınız gün sayısına ve aracı teslim edeceğiniz yere göre maliyet çıkarabilirsiniz. Havaalanında araba kiralama veya havaalanı transferi ayarlama işlemleri ile vakit kaybetmemek için Skyscanner uygulaması üzerinden yaptığınız aramaların sonuçlarına göre tercih ettiğiniz hizmete yönelik rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İsteklerinize ve bütçenize uygun seyahat hazırlıklarınızı Skyscanner uygulaması eşliğinde pratik bir şekilde tamamladığınıza göre, artık seyahat gününüz gelene kadar Belgrad şehrini daha yakından tanımaya ve nereleri gezmek ve görmek istediğinize karar verebilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Ekim 2017 tarihinde geçerlidir."

Belgrad Nikola Tesla yakınındaki havaalanları

 Nikola Tesla Havalimanı Nasıl Gidilir?

Sürüş gizle 

Belgrad şehir merkezinin batısında bulunan Belgrad Havaalanı, şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta ve araba yolculuğu ile 20 dakikalık mesafede yer alıyor.

Otobüsler gizle 

Şehir merkezine geçişte faydalanabileceğiniz bir diğer ulaşım alternatifi havaalanından kalkış yapan otobüsleri kullanmak. Farklı rotalar üzerinden giden otobüslerin bilet ücretleri kiosktan satın aldığınızda 89 RSD, otobüste satın aldığınızda 150 RSD tutuyor. Minibüs olarak adlandırılan bir diğer seçenek için internet sitesinde belirtilen bilet ücreti ise 300 RSD.

Taksi gizle 

Havalimanı gidiş - geliş ulaşım amaçlı olarak taksi hizmeti almak konforlu çözümlerden birisi ve Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (BEG) internet sitesinde daha detaylı bilgiye yer verdiği şekliyle bölgelere göre belirlenmiş taksi ücretleri ile çalışan taksi hizmeti sunuluyor.

 Belgrad Nikola Tesla şehrine uçan havayolları

 Havalanı İrtibat Bilgileri

Belgrad Nikola Tesla Havaalanı

Adres:
JP Aerodrom "Beograd",
11180 Belgrade 59,
SERBIA

Telefon:+381 (0)11 2094444

Web Sitesi:

 Konum Bilgileri

Boylam:20° 18' 43'' E
Enlem:44° 49' 9'' N
IATA kodu:BEG
ICAO kodu:LYBE

 Havalanı Konumu

Google map

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.