Seyahat Haberleri Yurtiçi ucuz uçak bileti fırsatları

Tüm makaleler

Yurtiçi ucuz uçak bileti fırsatları

En uygun fiyatlı yurtiçi uçuşlarını mı arıyorsunuz?

Türkiye üç tarafı deniz, dört tarafı görülmeye yerlerle dolu. İster iş, ister tatil için olsun, her bölgeden ucuz yurtiçi uçak bileti fırsatlarını aşağıda keşfedebilirsiniz.

En ucuz yurtiçi uçak bileti nasıl bulunur?

Seyahat tarihlerinizi esnek tutmak ucuz bilet bulmak için en iyi yöntemlerden. Gitmek istediğiniz aydaki en uygun uçak biletlerini bulmak için ‘Tüm Ay’, sene içerisindeki en iyi fırsatları bulmak için ‘En Ucuz Ay’ için arama yapabilirsiniz.

Esneklik demişken, gitmek istediğiniz yerin kendi havaalanı değil de, yakınındaki havaalanlarına uçuşlara da bakabilirsiniz. Alanya’ya mı seyahat ediyorsunuz? Antalya’ya çok daha ucuza uçuş var mı bakmakta bir sakınca yok.

Gidiş-dönüş değil de, iki ayrı tek yönlü bilet arayarak da tasarruf etme ihtimaliniz var. Mesela gidiş tarihiniz için bir havayolu, dönüş tarihiniz için başka bir havayolu en iyi fiyatları sunuyorsa.

Ucuz uçak bileti bulma taktikleri rehberimize de göz atın deriz.

Yurtiçi tatili için uçak bileti ne zaman satın alınır?

En uygun fiyatlı yurtiçi uçak biletlerini bulmanın yolu, genelde erken rezervasyon yapmaktan geçiyor. En az 3 ay önceden aramaya başlarsanız, en iyi fırsatları bulma şansınız epey artıyor. Yani, bilet satın almayı son dakikaya bırakmayın!

Gitmek istediğiniz yere en düşük fiyatları takip etmek için, fiyat uyarısı özelliğimizden yararlanın deriz. Nasıl mı? Şöyle – gitmek istediğiniz şehir ve tarihler için arama yapıyorsunuz. Fiyat uyarısını kurduktan sonra, size fiyatlar düştüğü zaman bildiriyoruz.

Yurtiçi uçak bileti arayışınız bitti, şimdi de gittğiniz yerde kalacak yer mi arıyorsunuz? Size Türkiye’deki en iyi otel fiyatlarını gösterelim.

Daha ucuz bir yurtiçi tatili için tüyolar

Ülkemizin her bir tarafı inanılmaz doğal güzelliklerle, zengin bir kültürle, asırlık tarihle ve tabii ki rüya gibi sahillerle dolu. O yüzden sırf Bodrum, İstanbul ve Fethiye gibi Türkiye’nin en güzel tatil yerlerine değil, biraz daha alternatif rotalara da bakın.

Türkiye’de ucuz tatil nerede yapılır diye soruyorsanız, seçenekleriniz çok. Bütçeli bir deniz tatili için Balıkesir’i seçebilir, zengin Van mutfağını yakından tanıyabilir, Bartın’da yeşile ve oksijene doyabilir, Mardin’in zengin tarihini keşfedebilirsiniz.

Ama en önemlisi, mevsim kafasıyla düşünmek. Mesela Bursa Uludağ’da kayak tatili yapmak istiyorsanız, kışın en popüler ayları değil de, Mart’ta gitmeyi düşünebilirsiniz. Keza yaz tatili içinse, Mayıs ya da Eylül sonu daha uygun fırsatlar bulabilirsiniz.

Nereye gitmek istediğinize karar veremiyor musunuz? Aşağıda varış yeri olarak ‘Türkiye‘ yazın, Türkiye’nin hangi güzel yerlerine ucuza uçabileceğinizi görün.

Harita

Yurtiçi uçak bileti kampanyalarını nasıl takip edebilirim?

Dönem dönem yaptıkları indirimli yurtiçi uçak kampanyaları ile, THY ve Pegasus gibi havayollarının uçak bilet fiyatları düşebiliyor. Tabii bu sınırlı sayıdaki biletlerin hızlı tükendiğini bilmek önemli – bunlardan haberdar olmak için havayollarının e-bültenlerine kaydolmayı düşünebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolarak da, birçok havayolunun en uygun fiyatlı uçuş fırsatlarından – ve seyahat tüyolarımızdan – haberdar olabilirsiniz.

Bu sayfada yer alan fiyatlar Skyscanner uçak bileti arama motorunun ‘En ucuz ay’ özelliği kullanılarak Türkiye’den gidiş-dönüş 1 kişilik ekonomi sınıfı araması yapılarak bulunmuş tahmini en düşük fiyatlardır.