COVID-19 (Koronavirüsü) seyahat planınız üzerinde etkili olabilir. Nereye giderseniz gidin, en son önerileri burada bulabilirsiniz.

Seyahat Haberleri Yurtdışında Üniversite ve Dil Eğitimi

Tüm makaleler

Yurtdışında Üniversite ve Dil Eğitimi

Yurtdışında üniversite okumak, yüksek lisans ya da dil eğitimi almak istiyorsanız ipuçlarımızdan faydalanabilirsiniz. Siz de ufkunuzu genişletmek için bir yurtdışı deneyimi arıyorsanız doğru yerdesiniz! Skyscanner'la "Her Yere" en ucuz bileti anında bulabilirsiniz!

Üniversite eğitimi iyi bir iş sahibi olabilmek için çok önemli bir gereklilik. Ancak maalesef günümüzde üniversite diploması yeterli değil. Öğrencilerin dünya standartlarında başarılı olabilmeleri için daha fazlasını yapmaları gerekiyor. Bu noktada yurtdışı eğitim konusu devreye giriyor. Özellikle üniversite yılları ve mezuniyet sonrası gençlerin kendilerini geliştirebileceği, bilgilerine bilgi katabileceği bir dönem oluyor yurtdışı deneyimi. İster üniversite okumak için gidin isterseniz dil eğitimi almaya gidin, yurtdışı eğitim hayatı size çok şey katacaktır.

Yurtdışında Üniversite Okumak

Kendinize iyi bir gelecek inşa etmek istiyorsanız bunun en iyi yollarından biri de yurtdışında üniversite okumaktan ya da yurtdışı dil eğitimi almaktan geçiyor. İngilizce ya da diğer yabancı dilleri akıcı bir şekilde konuşmak, mezuniyetten sonra iyi kariyer fırsatlarına sahip olmak için büyük bir fırsat. Kaliteli bir iş çevresi edinmeyi de istiyorsanız yurtdışı üniversite ve yurtdışı dil eğitimi seçeneklerini göz önünde bulundurmalısınız.

İngiltere

İngiltere Eğitim İngiliz Üniversiteleri - Camdridge - Oxford

Amerika’dan sonra yurtdışı eğitim konusunda en çok tercih edilen ikinci ülke de İngiltere. Her yıl 300 binden fazla öğrenciyi ağırlıyor. Siz de onlardan biri olmak istiyorsanız, İngiltere Vizesi başvuru sürecine bakın. Öğrenciler en çok Londra’yı tercih ediyor. 70’in üzerinde köklü ve tarihi eğitim kurumunun bulunduğu Londra’nın kozmopolit atmosferi, kültürel çeşitliliği, muhteşem mimarisi ve hareketli sosyal hayatıyla, akademik eğitimin dışında sosyal imkânlarıyla da uluslararası öğrencilerin yıllardır gözdesi oluyor. Ancak Birleşik Krallık’ta Londra’nın dışında Edinburgh, Manchester, Liverpool, Cambridge, Birmingham, Newcastle gibi öğrenci şehirleri de oldukça rağbet görüyor. Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Imperial College London, University College London gibi eğitim kurumları, dünya üniversite başarı listelerinde hep ilk sıralarda yer alıyor.

Kanada

Kanada Eğitim Toronto Üniversitesi

Modern ve yüksek kaliteli üniversitelerinin yanı sıra hoşgörülü, eğitim seviyesi yüksek insanları, muhteşem doğal güzellikleri, İngilizce ve Fransızca gibi iki resmi dile sahip olması, Kanada’yı yurtdışı eğitiminde popüler kılıyor. Kanada, özellikle son yıllarda eğitim alanındaki iddialı eğitim program seçenekleri, eğitim kalitesi ve her bütçeye uygun üniversite seçenekleriyle üst sıralara çıkmayı başarıyor.

Özellikle mühendislik ve tıp alanlarında eğitim görmek isteyen öğrencilerin gittiği Kanada’da hükümet, dışarıdan gelen öğrencilerin zorlu iklim koşulları ve uzaklık gibi zorlukları aşmaları için burs, staj ve iş imkanları sunmaya çalışıyor. Bu yüzden avantajlı ülkelerden biri olduğu kaçınılmaz gerçekler arasında. McGill Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi, küresel çapta başarılara imza atan okullardan sadece ikisi.

Yurtdışı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme Yurtdışı İngilizce Kursu

Yurtdışında eğitim konusunda en popüler seçeneklerden biri de yurtdışı dil eğitimi. Konu yabancı dil öğrenmek olduğu zaman lise öğrencilerinden profesyonel çalışanlara; kısacası 7’den 70’e herkes yurtdışı dil eğitimini tercih edebiliyor. Sadece yaşa göre şartlar ve koşullar değişiklik gösteriyor.

Günümüzün küresel dünyasında yabancı dil bilmenin gerekliliği tartışılamaz. Öyle ki, sadece İngilizce bilmek yeterli olmuyor, özellikle uluslararası şirketler için ikinci bir yabancı dil biliyor olmanın avantajı kesinlikle çok büyük.

Yurtdışı Üniversite Kütüphanesi

Yeterli seviyede ve en kısa sürede dil becerilerinin geliştirilmesinin en doğru ve kalıcı yolu, yurtdışı dil eğitimi almaktan geçiyor. Yurtdışı dil eğitimi konusunda en büyük avantaj, gün boyunca çevrenizde İngilizce ya da diğer dilleri doğal ortamında duymanız ve sınıfta öğrendiklerinizi dışarıda pratiğe dökebilmeniz. Türkiye’de ne kadar iyi bir okula gitseniz de dersten çıktığınızda kendinizi Türkçe konuşan insanların arasında buluyorsunuz. Fakat yurtdışı dil eğitiminde durum çok daha farklı oluyor. Kursta, sokakta ve evde sürekli o dili konuşmak zorunda olduğunuz için hem dil bilgisi hem de pratik imkânınızı arttırıyorsunuz.

Yurtdışı Dil Eğitiminde Yenilikler

Yurtdışı dil eğitimi de eski yıllara göre çok gelişti. Artık yeni eğitim seçenekleriyle beraber interaktif ve işinde başarılı kurslarla karşılaşıyoruz. Ayrıca günümüzde pek çok kursa birçok spor aktivitesi, gezi programları ve çeşitli sosyal etkinlikler de dâhil ediliyor.

Yurtdışı Dil Eğitiminde Yenilikler

Pek çok kişi hiç yabancı dil bilmediği için yurtdışı dil eğitimi konusuna çekince ile bakıyor. Yabancı dil bilmemek maalesef özgüven kaybına neden oluyor. Özellikle belirli bir yaşı geçmiş olan kişiler artık yabancı dil öğrenemeyeceğini düşünüyor ve bu da onların yurtdışına çıkma ya da yeni iş fırsatlarını yakalama imkânlarına engel oluyor. Ancak her yaşta dil öğrenebilirsiniz. Yabancı dil seviyeniz ne olursa olsun, her seviyeye uygun olarak düzenlenen programlardan birine girebilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce Nerede Öğrenilir?

Yurtdışı dil eğitimine karar verirken önünüzde iki ayrı yol var: Birincisi, eğer biraz yabancı diliniz varsa kendiniz internetten araştırma yapıp kurslar ve fiyatlar hakkında fikir elde edebilirsiniz. İkinci seçenek ise, eğer yabancı diliniz sıfır seviyesinde ise, yurtdışı dil eğitimi konusunda tecrübeye sahip olan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerine başvuru yapabilirsiniz. Bu kurumlar en ekonomik yurtdışı dil kurslarını sizin için araştıracaktır ve kayıt ve yerleşme gibi sonraki adımlarda da yönlendirmeler yaparak size yardımcı olacaklardır.

Yurtdışında Yüksek Lisans

Neden Yurtdışı Yüksek Lisans Yapmalı?

“Neden yurtdışında yüksek lisans tercih etmeliyim?” diye sorabilirsiniz. Rekabetin çok yüksek olduğu iş dünyasında iyi bir kariyer ve statü için sadece üniversite mezunu olmak, artık neredeyse dünyanın hiçbir yerinde yeterli görülmüyor. Sizinle aynı ya da benzer bölümlerden mezun olan binlerce rakibiniz arasında farklı olmak ve tercih edilmek için kendinizi iyi yetiştirmeniz ve donanımlı bir aday olmanız çok önemli. Prestijli üniversitelerde alacağınız kaliteli bir yurtdışı yüksek lisans eğitimi, kariyer yolculuğunuzda sizi on binlerce kişinin önüne geçirecek, diğer adaylara göre çok daha nitelikli olmanızı sağlayacaktır.

Yurtdışı Yüksek Lisans

Yurtdışı Yüksek Lisansın Avantajları Neler?

Yurtdışı yüksek lisansın avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Yurtdışı yüksek lisans size mesleğinizde uzmanlaşma fırsatı verir.
  • Gittiğiniz ülkenin yabancı dilini öğrenmiş olursunuz. Zaten o dili biliyorsanız daha da ilerletebilirsiniz.
  • Yurtdışında yaşamak size farklı bir vizyon katar. Çok kültürlü ve çokuluslu şirketler için bu bir tercih sebebi olabilir.
  • Bu eğitim süreci size bilgi ve donanım dışında özgüven de katacaktır.
Yurtdışı Eğitim