COVID-19 (Koronavirüsü) seyahat planınız üzerinde etkili olabilir. Nereye giderseniz gidin, en son önerileri burada bulabilirsiniz.

Seyahat Haberleri Yoga ve Meditasyon için En İyi Ülkeler

Tüm makaleler

Yoga ve Meditasyon için En İyi Ülkeler

Tatil yapmak, farklı ülkelere seyahat etmek her zaman istediğimiz bir şey. Bu sefer seyahatinize bir de içsel yolculuk eklemeye ne dersiniz? Yoga tutkunlarının bayılacağı bu destinasyonlarda içiniz huzurla dolacak!

1. Hindistan

Hint Fakiri

Yoga’nın anavatanı diyebileceğimiz yer burası. Binlerce yıldır süregelen yoga kültürü, mistik ambiyanslar ve tabii görülecek birçok şehir ve doğa güzellikleri. İster kalabalık yoga sınıflarına katılın, ister doğa içinde veya Hint Okyanusu’na karşı tek başınıza huzur bulun, ruhunuzu tazeleyin. Hindistan’a bir giden mutlaka geri dönmek ister, bunu oranın havasını soluduktan sonra daha iyi anlayacaksınız. Daha fazlası için Delhi’de Yapılacak En İyi 10 Şey!

2. Tayland

Tayland

Tayland’taki büyük şehirler ne kadar kalabalık ve hareketli ise, ülkenin geri kalanındaki yerleşim bölgeleri o kadar tenha ve sakin. Bangkok’ta şehre karışabilir, kendinizi bu renkli kültürün canlılığına bırakabilirsiniz. Veya Chiang Mai, Pai, Ko Lipe gibi huzurlu doğa noktalarını tercih edebilirsiniz. Nereye giderseniz gidin, Tayland’ta görülecek yer çok. Nereler olduğunu merak ediyorsanız yazımıza göz atın!

3. Endonezya

Endonezya Yoga

Tayland’la Avustralya arasındaki bu sıra adalar ülkesi tropikal bir iklime sahip, dolayısıyla her yerden bitki fışkırıyor. Daha çok balayı açısından nam salmış Bali adası da dahil olmak üzere, Endonezya da yoga ve meditasyon için uygun destinasyonlardan.

İndirimli uçuşlar ile ilgileniyorsanız uçak bileti kampanyaları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

4. Nepal

Nepal

Dünyanın en yüksek noktası olan Everest Dağı’nın bulunduğu Nepal’de yükselmek hiç de zor olmayacak. Başlıca hayat felsefeleri Budizm ve Hinduizm olan bu ülkede iç huzurunuzun artmaması mümkün değil. Nepal dağlarının herhangi bir yerinde meditasyon yapabilir, kafanızı dinlemekten öte, içsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

5. Kosta Rika

Kosta Rika

Bu sefer mistisizmin topraklarından uzaklaşıp başka bir kıtaya, Orta Amerika’ya gidiyoruz. Doğal çeşitliliğin hemen göze çarptığı bu ülkede içsel yolculuğun yanı sıra turistik olarak da görülecek şeyler var. Atlas Okyanusu’nun diğer tarafına geçmişken Küba, Jamaika, Venezuela gibi otantik ülkeleri de gezebilirsiniz.

Karakas’ta Gezilecek Yerler

6. İspanya

İspanya

Güneşli güzel havası, kültürel açıdan farklılıklar gösteren tarihi bölgeleri ve cana yakın insanlarıyla İspanya, yoga için çok güzel alternatifler sunuyor. Araba kiralayıp karış karış gezebileceğiniz bu güzel Akdeniz ülkesinde yaz tatilinizi yaparken muhteşem kumsallarda denize girip güneşlenebilir, dilediğiniz zaman da meditasyon yapabilirsiniz.