Seyahat Haberleri En uygun Amerika uçak bileti fırsatları

Tüm makaleler

En uygun Amerika uçak bileti fırsatları

Rüya seyahatinizi harekete geçirecek uygun fiyatlı Amerika uçuşları

Planınız ister New York’un şık gökdelenleri ve kültürel karmaşasında kendinizi kaybetmek olsun, ister film dünyasının yıldızı Los Angeles’ı ziyaret etmek – ilk adım kendinize ucuz bir Amerika uçak bileti bulmak.

E o zaman Amerikalılar’ın dediği gibi, ‘Let’s go!’

Artı olarak – Kanada uçak bileti fırsatları

Birçok kişinin tatil, iş, eğitim hatta yaşamak için gittiği Kanada, görkemli doğası, sıcak insanları ve gelişmiş şehirleriyle biliniyor. Rotayı Amerika’nın kuzey komşusuna çevirmek istiyorsanız, buradan ucuz Kanada uçak bileti arayabilirsiniz.

Nasıl ucuz Amerika uçak bileti bulunur?

Plan yapmaya ne kadar önceden başlasanız kârdır. Birkaç ay önceden fiyat uyarısı kurup, istediğiniz tarihler için fiyatların en düşük olduğu günü kollayabilirsiniz. Erken rezervasyon yaparak da epey bir tasarruf yapabilirsiniz.

Nereden uçtuğunuz konusunda da esnek olabilirsiniz. Örneğin, Londra’dan bir Amerika’ya çok ucuz uçak biletlerine denk geldiyseniz, biletlerinizi ayrı ayrı alabilirsiniz.

Doğru zamanı seçmek de önemli. Mesela New York uçak bileti arıyorsanız, şehrin Eylül’de pek popüler olduğunu (ve uçuş ile otellerin daha pahalı olabileceğini) bilmekte fayda var. Ya da Noel döneminde seyahatin yoğunlaştığını. ‘En ucuz ay’ özelliğimizi kullanarak, en bütçe-dostu zamanları görebilirsiniz.

Ucuz uçak bileti bulma taktiklerimiz de işinize yarayabilir.

Amerika vizesi nasıl alınır?

Türkiye’den seyat edenlerin, Amerika uçak bileti ararken ilk sordukları sorulardan biri bu. Bilmeniz gereken başlıca bilgilerden bazıları şunlar:

  • Turistik ve iş ziyaretleri için, B kategorisi vizeye başvurmanız ve DS-160 formunu doldurmanız gerekiyor.
  • Vizeniz çıkmadan uçak biletinizi almanız önerilmiyor.
  • Görüşme randevunuz için 6 haftaya kadar beklemeniz gerekebilir – o yüzden çok önceden hazırlık yapmak iyi fikir.
  • Başvuru fiyatı en güncel bilgilere göre 160 dolar.

Amerika vizesi başvurusu hakkında daha fazla bilgi için ABD konsolosluk sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da nereye gidilir?

Büyük Kanyon Ulusal Parkı - Amerika için ucuz uçak bileti fırsatları

Bu sorunun cevabı, tamamen ne yapmak istediğinze bağlı. Nitekim geniş Amerika sınırları içerisinde herkese uyacak bir yer var.

Şehir tatili

New York, büyük ihtimalle şehir seyahati listenizin başında yer alıyor. Ama Manhattan’ın meşhur kesimleriyle yetinmeyip, yaratıcı ve alternatif tarafını da – mesela Brooklyn’i – görün. Avrupai Avrupa-vari Boston, Rocky filmlerinin geçtiği Philadelphia , başkent Washington D.C. ve okyanus manzaralı, teknolojinin kalbinin attığı San Francisco da popüler seçimler.

Amerikan model deniz tatili

‘E bu kadar uzağa plaja gitmek için mi geldim’ demeyin. Çünkü kıpır kıpır sahillerinde renkli kişiliklerin boy attığı Los Angeles ve Miami gibi yerler, aynı zamanda Amerikan kültürünün en gösterişli temsicilerinden. Latin mutfağı da, buraya Meksika ve Küba gibi ülkelerden gelen sakinleri sayesinde dört dörtlük.

‘Kovboy’ kültürü ve Amerika’nın güneyi

Filmlerde gördüğünüz kadar değil belki ama, vahşi Batı ruhunu hala Teksas’ta biraz bulmak mümkün. Barbekünün hasını ve uçsuz bucaksız bir doğayı da. Dallas ve Houston, iyi başlangıç noktaları. Country müziğin kalbi Nashville ile bohem parti kenti New Orleans de önerilir.

Amerika’ya özel deneyimler

Çölün ortasında bir anda neon ışıkları ve parlak binalarıyla beliren Las Vegas, adeta bir lunaparkın şehre dönüşmüş hali. Kumarla alakanız olmasa bile görmeye değer. Lunapark demişken, Orlando‘da hızlı trenler ve Universal ve Disney gibi stüdyoların eğlence parkları, aile boyu keyif sunuyor. Son olarak, dünyaca meşhur, Arizona eyaletinin sınırlarındaki Büyük Kanyonu’u unutmak olmaz.

Birden çok yer görmeyi mi planlıyorsunuz? Tüm uğrak noktalarınıza tek seferde bileti bulmak için ‘Çoklu şehir’ arama seçeneğimizden yararlanın.

Harita

ABD uçak bileti kampanyalarını nasıl takip edebilirim?

Amerika’ya uçan Delta, American, Norwegian ve THY gibi havayollarının Amerika uçak kampanyalarını takip etmekte fayda var. Bunlardan haberdar olmak için sosyal medyadan onları takip edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolarak da, birçok havayolunun en uygun fiyatlı uçuş fırsatlarından – ve seyahat tüyolarımızdan – haberdar olabilirsiniz.

Başka yerlere uygun fiyatlı uçuşlar:

Egzotik tatil yerlerine ucuz uçak bileti fırsatları

Yurtiçi uçak bileti fırsatları

Bu sayfada yer alan fiyatlar Skyscanner uçak bileti arama motorunun ‘En ucuz ay’ özelliği kullanılarak Türkiye’den gidiş-dönüş 1 kişilik ekonomi sınıfı araması yapılarak bulunmuş tahmini en düşük fiyatlardır.