Seyahat Haberleri Ucuza Tatil Yapmak İçin Önemli İpuçları!

Tüm makaleler

Ucuza Tatil Yapmak İçin Önemli İpuçları!

Ucuz tatil yapmak sandığınız kadar zor değil. Size vereceğimiz tavsiyelere uyarak tatilinizi çok daha uygun fiyata yapabilirsiniz. İlk olarak Skyscanner ucuz uçak bileti bulmanız için yardımcı oluyor!

Ucuz Bilet Nasıl Bulunur?

Uçuş fiyatları seyahat edilen aya, güne ve hatta gün içindeki saate göre değişkenlik gösterir. Skyscanner sayesinde, tüm ay hatta yıl boyunca uçmak istediğiniz yere ucuz uçuşları bulabilir, ne zaman seyahat edeceğinize bu şekilde kolayca karar verebilirsiniz.

Ucuz gidebildikten sonra nereye gideceğiniz çok da önemli değilse ve en uygun tatil fırsatını yakalamak istiyorsanız, Skyscanner’ın İstanbul kalkışlı uçuşları listeleyebilir ve erken rezarvasyon yapabilirsiniz.

Unutmadan, Tatil İçin En Ucuz Ülkeler yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Kalkışlı Ucuz Uçuşlar Ankara Kalkışlı Ucuz Uçuşlar İzmir Kalkışlı Ucuz Uçuşlar

Skyscanner’la Her Yere “En Ucuz Ay” Araması Yapın

Tatil günlerinizi seçmek konusunda esnekseniz, bayramlar ya da yeni yıl gibi yoğun zamanlarda tatile çıkmak yerine düşük sezonda tatil yapabilirsiniz. Dahası, ucuz otel bulmanız da bu dönemlerde daha olası olacaktır. Türkiye’de nerede ucuza tatil yapabileceğinizi düşünüyorsanız Türkiye’de Ucuza Tatil Yapılabilecek En İyi Yerlere bir bakın.

Gideceğiniz ülkeye direk ya da aktarmalı uçmanız fark yaratabilir çünkü uçak biletleri seyahat edeceğiniz mesafeye göre değişir. O yüzden,  en uygun tatil için Skyscanner ile aktarmalı uçuşlarla dilediğiniz destinasyona uçabilir ve ucuz tatil yapabilirsiniz.  Buna ilave olarak, Skyscanner’ın arama motoru sayesinde, en uygun fiyatı ve uçuş saatini havayollarını karşılaştırarak bulabilirsiniz. Gidiş ve dönüş uçuşunuzu farklı havayollarıyla hatta farklı havalimanlarından yaparak daha ucuz tatil yapabilirsiniz. Ayrıca, vizesiz ülkelere seyahat ederek vize masraflarından kurtulabilirsiniz.

Her Yere Uçak Bileti Ara

Havaalanı seçimi de ucuz tatil için önemli etkenlerden birisi olabilir. Evinize çok yakın bir havalimanı da olsa, kısa bir yolculuğu göze alabiliyorsanız daha ucuz uçma imkanı sağlayan diğer havayolunu tercih edebilirsiniz. Örneğin; İstanbul için Atatürk Havalimanı yerine Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan aynı şehirlere çoğu zaman daha uygun fiyata uçabilirsiniz.

Harita

İlave Bagaj

Son olarak, ilave bagaj ücretleri ödemek uygun tatil yapmanıza engel olabilir. Bu yüzden, sadece ihtiyacınız olan eşyalarınızı yanınızda götürürek ilave bagaj ücretlerinden kurtulabilir ve hesapta olmayan masraflardan uzak durabilirsiniz. Bunun için, bavulunuzu hazırladıktan sonra tartmanız ve bagaj ağırlığının belirtilen limitler içinde kaldığından emin olmanız yararınıza olacaktır. Çoğu zaman, bu tarz detaylar ucuz tatil ve pahalı tatil arasındaki ince farkları oluşturabiliyor.

Konaklama için çok harcamadan ucuz tatil yapmanın yolları nelerdir?

Otel rezarvasyonunuzu erken yapmanızın önemini belirtmeliyiz. Otel masraflarının bütçede kapladığı yer düşünüldüğünde, ucuz otel bulmanın önemi daha da artıyor. Kalacağınız otele çok yüksek rakamlar ödememek ve uygun fiyata tatil yapabilmek için, seyahat tarihlerinize karar verdikten sonra erken rezarvasyon yaparak ucuz otel odaları bulabilir ve uygun fiyata tatilinizi yapabilirsiniz.

En Uygun Oteli Bul

Tatildeyken Harcamalarınızı Kısın

Tatil süresince dikkat edeceğiniz ufak detaylar uygun tatil yapmanızda belirleyici olabilir. Örneğin; seyahatiniz boyunca yeme-içme bütçenizi kısmak  için gideceğiniz ülkenin yerel halkının tercih ettiği lokantaları tercih ederek hem bütçenizde tasarruf etmiş hem de yerel lezzetleri tatmış olursunuz.

Teknolojiden faydalanmak da yükünüzü hafifletecek etkenlerden. Tüm şehirler için sınırsız bilgi veren uygulamalar mevcut. Bu uygulamaları kullanarak gideceğiniz yerler hakkında her türlü bilgiye ulaşarak rehber veya turlara para harcamadan daha uygun tatil yapabilirsiniz.

Ayrıca, seyahate çıkmadan önce yanınıza yeterli miktarda döviz almanız da önemli. Yurtdışında yüksek döviz kurlarından değişim yaparak zarara uğramamanız için bu noktayı aklınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Work and Travel Deneyin

Hem çalışıp hem tatil yaparak dünyayı keşfetmek, değişik yerler ve farklı kültürler görmek mümkün. Work and Travel nasıl yapılır? Work and Travel için en iyi ülkeler hangileri? Bu soruların cevabı için yazımıza göz atabilirsiniz, Avustralya, Amerika veya Kanada gibi ülkelerde Work and Travel yapma olanağı mevcut. Work and Travel için tek yapmanız gereken Skyscanner’la ucuz uçak biletinizi bulmak ve seyahate çıkarken yanınıza bir miktar para almak. Gideceğiniz ülkede çalışarak kazanacağınız parayı orada tatil yapmak için harcayabilirsiniz.

Gönüllü Projelere Katılın

Son olarak gönüllü seyahat projelerinden birine katılarak, toplumsal sorumluluğun gittikçe önem kazandığı çağımızda, dünyanın ihtiyaç duyduğu ilham ve yardımı verebilmek için seyahat edebilirsiniz. Harcamanız gereken tek şey zamanınız olabilir. Daha iyi bir gelecek için, siz de gönüllü seyahat projelerini tercih edebilir ve dünyaya katkıda bulunabilirsiniz.