Seyahat Haberleri Tatil İçin En Ucuz Ülkeler

Tüm makaleler

Tatil İçin En Ucuz Ülkeler

Ucuza tatil yapmanın yollarını mı arıyorsunuz? Uygun fiyata tatil ve ucuza uçak bileti bulmak için Skyscanner daima gezginlerin yanında!
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Ucuza Tatil Yapabileceğiniz Ülkeler

Ucuz tatil için en uygun uçak bileti, otel ve araç kiralamayı bulmak için Skyscanner’ın ödüllü uygulamasını hemen indirin!

Dünyanın her yerine ucuz uçak biletini Skyscanner’la anında bulabilirsiniz! Uygun bütçeli yurtdışı tatili mi arıyorsunuz? Tam yerine geldiniz; hem uygun uçak bileti bulacağınız hem de ucuz tatil yapabileceğiniz ülkeler burada!

1. Pasaportsuz Gidilen Ukrayna

Ucuz Ukrayna Uçak Bileti

Ucuz Ukrayna Biletleri yeni kimlik kartıyla gidilebilen Ukrayna’da görülecek pek çok şehir, yapılacak bir sürü ucuz aktivite var. Kiev, Lviv, Kharkiv, Zaporijya, Odessa… Siz de ucuz yurtdışı tatili yapmak istiyorsanız, Türkiye’ye yakın ucuz ülkeler arasında olan vizesiz ve pasaportsuz gidilen Ukrayna’yı bir düşünün! Özellikle arkadaşlarla gidilecek en iyi yerlerden birisi olan Ukrayna’nın şehirlerinde unutulmaz bir tatili çok ucuza getirebilirsiniz!

Ucuz Ukrayna Uçak Biletleri

2. Arnavutluk‘ta Osmanlı Esintisini Yaşayın

Ucuz olmasına rağmen az turist ağırlayan Arnavutluk‘ta huzur dolu bir tatil sizleri bekliyor, üstelik Arnavutluk vize istemiyor. Pasaportunuzla kolayca vizesiz seyahat edebileceğiniz Arnavutluk’ta uygun fiyata araç kiralayarak tatilinizin keyfini iki katına çıkarın! İhtiyacınıza en uygun oteli bulmak için Skyscanner Oteller arama motorunu güvenle kullanabilirsiniz. Arnavutluk turu yapmak istiyorsanız yeşil butona tıklayarak ucuz Tiran uçak biletlerini görüntüleyin!

Ucuz Arnavutluk Uçak Bileti Ara Skyscanner Uygulamasını İndir

3. Komşu Bulgaristan‘ı Ziyaret Edin

Ucuz Bulgaristan Uçak Bileti

Türkiye komşu ülkeleri arasında olan ve İstanbul’dan arabayla dahi ulaşım sağlayabileceğiniz Bulgaristan’ı ziyaret etmenin vakti geldi! Bulgaristan tarihi ve Bulgar kültürünü yaşayarak görmek, kendinizi içinde hissetmek ve aynı zamanda ucuza tatil yapmak istiyorsanız, Sofya otellerine bir göz atın! İhtiyacınıza uygun bir otel bulacağınıza emin olabilirsiniz. Skyscanner günlük olarak bütün otel fiyatlarını karşılaştırıp arama kriterlerinize göre en uygun oteli anında bulmanızı sağlar!

Ucuz Bulgaristan Uçak Biletleri

4. Vizesiz Sırbistan‘ı Gezin

Ucuz Sırbistan Uçak Bileti

Vizesiz gidilen ülkeler arasında olan Sırbistan ziyaretçilerin beklentilerini her açıdan karşılayan bir şehir. Ucuz olmasının yanı sıra tarihi ve kültürel açıdan da çok zengin olan Sırbistan’da sosyal yaşam da çok hareketli. Belgrad gece hayatı merak edenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılayacaktır. İster Belgrad’ta hostelde kalın ister otellerde, aradığınız yeri Skyscanner Oteller arama motoruyla anında bulun!

Ucuz Sırbistan Uçak Biletleri

5. Makedonya‘da Tarihin İçine Dalın

Ucuz Makedonya Uçak Bileti

Balkanlar turu düşünüyorsanız Makedonya’yı programa eklemeden geçmeyin. Vizesiz gidilen Balkan ülkelerindan biri olan Makedonya Cumhuriyeti‘nde başkent Üsküp‘ün yanı sıra Ohrid, Struga, Mavrovo, Tetova, Bitola, Resne, Gostivar ve Galiçnik gibi pek çok ziyaret edilecek küçük şehir var. Üsküp otellerine hemen göz atın!

Ucuz Makedonya Uçak Biletleri

6. Gürcistan‘ı Arabayla Gezin

Ucuz Gürcistan Uçak Bileti

Kimlik kartıyla pasaportsuz gidilen Gürcistan‘da çok güzel bir haftasonu kaçamağı yapmak mümkün. Etkileyici doğası, misafirperver insanları ve Türkiye’ye komşu olmasıyla Gürcistan, ucuz tatil isteyenler için tam bir cennet! Gürcistan otellerini Skyscanner’la anında görüntüleyin, ihtiyacınıza en uygun oteli anında bulun!

Ucuz Gürcistan Uçak Biletleri

7. Pakistan‘ı Keşfedin

Ucuz Pakistan Uçak Bileti

Tatil için dünyanın en ucuz ülkelerinden bir diğeri de Pakistan. Türkleri kardeş olarak gören Pakistan halkıyla birebir konuştuğunuzda da bunu bizzat anlayacaksınız. Pakistanlılar Türkleri her ne kadar çok sevse de maalesef Pakistan için vize gerekiyor. Hat sanatı ve edebiyata ilgisi olanların bayılacağı Pakistan’da her yer el sanatıyla donatılmış desek yeridir.

Ucuz Pakistan Uçak Biletleri

8. Thai Masajının Ülkesi Tayland

Ucuz Tayland Uçak Bileti

Bakir kalmış küçük adacıkları, bembeyaz kumsalları ve bu kumsallar üzerinde zarifçe uzanan koca palmiyeleri hayal edin. Üstelik Türk turistler için vize zorunluluğu da yok. Hostellerde çok uygun fiyatlara, otellerde ise uygun fiyatlara kalabilirsiniz. Gece hayatı ve alışverişin de nispeten ucuz olduğunun da altını çizelim. Phuket, Phi Phi gibi popüler adalardan uzaklaştıkça fiyatlar daha da cazipleşiyor. Ne de olsa, daha popüler eşittir daha pahalı kuralı her yerde geçerli.

Phuket’ten ötesini keşfetmek isteyenler için, tapınaklardan kaplanlara Tayland’da mutlaka yapılması, görülmesi gereken 10 şey!

Ucuz Tayland Uçak Biletleri

9. Hindistan‘ın Kalabalığında Kendinizi Bulun

Ucuz Hindistan Uçak Bileti

Büyüleyici kültürü ve kalabalık sokaklarıyla Hindistan herkesin hayatında mutlaka bir kez görmesi gereken bir ülke. Üstelik ucuz tatil yapmak için mükemmel bir destinasyon. Mumbai, Delhi, Kolkata gibi ziyaret edilecek şehirlerin bulunduğu Hindistan’a vize almanız gerekiyor fakat vize işlemleri çok basit ve Hindistan vizesi anında çıkıyor! Vize ücreti de çok fazla değil. Yani uygun bütçeyle bambaşka yerler keşfedeceğiniz bir tatil arayanlar için Hindistan fazlasıyla uygun!

Ucuz Hindistan Uçak Biletleri

10. Çok Ucuza Konaklayabileceğiniz Sri Lanka

Ucuz Sri Lanka Uçak Biletleri

“İncecik kumlar, bembeyaz bulutlarla çevrelenmiş dağlar, şelaleler, çay tarlaları ve yumuşak bir esintiyle süzülen palmiye ağaçlarıyla Sri Lanka kusursuz bir cennet resmi çiziyor…” Turist broşüründe bunlar yazılı. Ama biz daha çok körili balık ziyafetleri, balta girmemiş ormanlarda trekking ve denizin kıyısında 5TL’ye konaklayabileceğiniz otellere odaklanıyoruz. Sri Lanka’da günde 50TL’ye (5.000 LKR) krallar gibi yaşayabilirsiniz. Colombo’yu deneyin. İnsanların turistleri hoş karşılaması ve dost canlısı olmaları da cabası…

Ucuz Sri Lanka Uçak Biletleri

11. Meditasyonun Zirvesi Nepal

Ucuz Nepal Uçak Biletleri

Dünyanın en yüksek noktasını yani Everest Dağı‘nı barındıran Nepal, dünyanın en huzurlu yerlerinden biri olabilir. Meditasyon veya değişik inanışlara ilgili olanların bayılacağı ve ucuza apayrı bir dünya keşfedecekleri bir ülke Nepal. Ucuz Nepal uçak bileti bulmak için yeşil butona tıklayabilirsiniz. Nepal otellerini merak ediyorsanız Skyscanner Oteller sayfasından Nepal’deki bütün otelleri görüntüleyebilir ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz!

Nepal’e Ucuz Uçak Bileti Bul

12. Filipinler

Ucuz Filipinler Uçak Bileti

Muhteşem kıyıları, yağmur ormanları ve dalış merkezleriyle Filipinler’de ucuz bir tatil geçirmek biraz da yaptığınız seçimlere bağlı. Zira her yerde olduğu gibi çok lüks seçenekler de bulunuyor. En bilinen şehri, başkent Manila, kalabalık, gürültülü ve diğer şehirlere göre daha pahalı. Manila yerine Cebu, Bohol gibi şehirleri ve muhteşem doğalarıyla ünlü diğer adacıklarını tercih ederseniz pişman olmazsınız. Dalış ve tropik denizi seviyorsanız Boraçay’da her keseye uygun konaklama seçenekleri mevcut. Coron Adaları’nı, Malapuscua ve Pescador adacıklarını da gitmişken paraya kıyıp görün. Tasarruf edeceğim derken unutulmayacak anıları kaçırmayın!

Ucuz Filipinler Uçak Biletleri
Harita