Seyahat Haberleri Ucuz Latin Amerika uçak bileti fırsatları

Tüm makaleler

Ucuz Latin Amerika uçak bileti fırsatları

En uygun Latin Amerika uçuşlarını keşfetmeye hazır mısınız?

Güney Amerika’nın renkli kültürü ve büyülü doğal güzelliği, oldum olası gezginleri kendine çekiyor. Siz de onlardan biriyseniz, düşük fiyatlı Latin Amerika uçak bileti bulmanıza – ve rüya gibi bir tatile bir adım daha yaklaşmanıza – yardımcı olalım.

Nasıl ucuz Latin Amerika uçak bileti bulunur?

Alan büyük, zaman kıymetli olduğu için Latin Amerika seyahatiniz aylar öncesinde planlayın deriz. Erken rezervasyon yaparak da, istediğiniz otelleri ve uygun fiyatlı uçuşları kapın.

‘En ucuz ay’ arama özelliğimizi kullanıp, senenin hangi zamanlarında en düşük fiyatları bulabileceğinizi görün. Sonra da fiyat uyarısı kurun ki seçtiğiniz tarihlerde fiyatlar inerse hemen haberiniz olsun. İki ayrı tek yönlü uçuş bularak ya da alternatif varış noktaları seçerek de tasarruf yapma şansınız var.

Daha uzun, birkaç şehri ya da ülkeyi kapsayan bir Latin Amerika ya da Güney Amerika turu mu planlıyorsunuz? Türkiye’den en ucuza uçabileceğiniz yeri bulup, oradan bölgedeki düşük fiyatlı havayollarıyla daha uygun fiyatlı bağlantı uçuşları bulabilirsiniz.

Bu ucuz uçak bileti bulma taktiklerimiz de işinize yarayabilir.

Latin Amerika’da nereye gidilir?

Rio de Janeiro - Latin Amerika uçak bileti fırsatları

Brezilya ve Meksika en popüler seyahat seçenekleri arasında olsa da, binbir türlü tatil olanağı var Güney Amerika ve çevresinde. Siz sadece ne istediğinize karar verin yeter!

Gurme gezginler için

Mangal seviyorsanız, Arjantin’in dillere destan Asado ızgara etleri sizi çağırıyor. Patatesin anavatanı Peru, Japon esintileri taşıyan, egzotik malzemelerle dolu bir mutfak sunuyor. Brezilya ve Kolombiya ise, kahve tutkunlarının kendinden geçecekleri yerler.

Eski uygarlıklar için

Peru’nun Cusco şehrine yakın Machu Picchu’nun sivri yeşil dağları ve İnka harabeleri, Güney Amerika’nın belki de en meşhur sembolü. Ama Mexico City’nin şehir merkezinin biraz dışındaki Teotihuacan Aztek kalıntılarının da aşağı kalır yanı yok.

Bambaşka bir doğa için

Yüzde 60’ı Brezilya’da bulunan Amazon yağmur ormanları, Güney Amerika’yı ziyaret etmek için başlıca sebeplerden. En el değmemiş halini, en çok doğal hayat çeşidini görmek için Ekvator‘a gitmeyi öneririz.

Okyanus kenarı bir tatil cenneti için

İpanema, Copacabana… nam salmış plajlar bulmak için, Brezilya’nın manevi başkenti Rio de Janeiro’nun dışına bile çıkmanıza gerek yok. Ama ülkenin en güzel sahillerini, kuzeyindeki Recife ve Salvador gibi bölgelerde. Kıtanın batısında ise, Kolombiya’nın Karayip kıyılarındaki Cartagena ve Cali şehirleri egzotik mi egzotik bir tatil vaadediyor.

Kafanızda kesin bir hedef yoksa, aşağıda varış noktası olarak ‘Her Yere’ yazıp, hangi Latin Amerika ülkelerine daha ucuz uçuşlar var görebilirsiniz.

Harita

Türkiye’den vize istemeyen Latin Amerika ülkeleri var mı?

Olmaz mı? Latin Amerika’ya seyahat etmenin artılarından biri, Türk seyahatseverlere pek bir açık olmaları. Birçok Latin ve Güney Amerika ülkesine vizesiz gidebilirsiniz – aşağıdaki sizin için en çok merak edilenleri listeledik:

 • Arjantin (90 güne kadar)
 • Bahamalar (90 gün)
 • Bolivya (90 güne kadar)
 • Brezilya (90 güne kadar)
 • Ekvator (90 güne kadar)
 • Kolombiya (90 güne kadar)
 • Kosta Rika (180 gün içerisinde 90 gün)
 • Paraguay (180 gün içerisinde 90 gün)
 • Peru (180 gün içerisinde 90 gün)
 • Şili (90 güne kadar)
 • Uruguay (90 güne kadar)

Güney Amerika için tatile ne zaman gidilir?

Brezilya, Kolombiya ve Ekvator (isminden de anlaşılabildiği gibi) Ekvator hattı üzerinde yer alıyor. Güneyinde kalan yerlerde ise mevsimler tersine dönüyor. Biz Haziran’da yaza hazırlanırken, Uruguay’dekiler kışlıkları çıkartıyor.

Meksika’nın ortasından Arjantin’e kadar sene boyu sıcak tropik iklim hakim olduğu için, çoğu Latin Amerika ülkesinde bunun çok bir önemi yok. Bol yağışlı sezona denk gelmeyin yeter. Ama mesela Şili’nin efsane Patagonya dağlık bölgesini keşfetmek istiyorsanız, ne zaman gittiğiniz daha önemli hale geliyor.

Latin Amerika uçak bileti ararken en iyi fiyatları bulmak biliyorsanız, şunları hesaba katın:

 • Kolombiya, Brezilya ve Şili gibi devasa ülkelerde sıcaklıkların bölgeden bölgeye 10 dereceye kadar oynayabileceğini bilin.
 • Brezilya uçak bileti mi arıyorsunuz? Şubat sonu Rio de Janeiro‘da Karnaval olduğunu unutmayın. Birçok kişi özellikle buna katılmak için bu tarihleri seçiyor, ama şehrin kalabalık (ve pahalı) olduğu dönem de bu.
 • Daha ucuz bir Güney Amerika uçak bileti arıyorsanız, havaların hala güzel olduğu ama turistlerin daha az olduğu Mart ve Kasım aylarını tercih edin.

Latin Amerika uçak bileti kampanyalarını nasıl takip edebilirim?

Latin Amerika uçuşları yapan Lufthansa, LATAM ve THY gibi havayollarının uçak kampanyalarını e-bültenleri ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolarak da, birçok havayolunun en uygun fiyatlı uçuş fırsatlarından – ve seyahat tüyolarımızdan – haberdar olabilirsiniz.

Şu uygun fiyatlı uçuşlar da ilginizi çekebilir:

Egzotik tatil yerlerine ucuz uçak bileti fırsatları

En uygun Amerika uçak bileti fırsatları

Bu sayfada yer alan fiyatlar Skyscanner uçak bileti arama motorunun ‘En ucuz ay’ özelliği kullanılarak Türkiye’den gidiş-dönüş 1 kişilik ekonomi sınıfı araması yapılarak bulunmuş tahmini en düşük fiyatlardır.