Seyahat Haberleri Dubai, Tayland ve ötesi – ucuz Asya uçak bileti fırsatları

Tüm makaleler

Dubai, Tayland ve ötesi – ucuz Asya uçak bileti fırsatları

Yakından Uzakdoğu Asya’ya uygun fiyatlı uçuşlar

Arap dünyasının medar-ı iftiharı şehirlerden Çin’in muazzam metropollerine, Türki ülkelerin başkentlerinden Tayland adalarına, Asya uçak bileti için en uygun fiyatları keşfedin. Sonra da dünyanın en büyük kıtasında bir seyahat için yola çıkın!

Nasıl ucuz Asya uçak bileti bulunur?

Erken rezervasyon yapmak, özellikle uzak rotalarda fırsat bulmanıza yardımcı olacak. İstediğiniz otelde yer bulmanıza (ve daha az ödemenize) de. Fiyat uyarısı kurarsanız da, seçtiğiniz tarihlerde fiyatlar düştüğünde hemen haberiniz olacak.

Ne zaman gideceğiniz konusunda esnekseniz, ‘En ucuz ay’ arama özelliğimizi kullanıp sene içindeki en ucuz fiyatları görebilirsiniz. ‘Her yere’ arama yaparak da, hangi Asya ülkelerine uçmak daha ucuzmuş öğrenebilirsiniz.

Birkaç ülkeyi ya da şehri gezmek istiyorsanız – mesela Hanoi, Saigon ve Bangkok’u kapsayan bir Asya turu yapacaksanız – ‘çoklu şehir’ arama özelliğimiz hayatınızı kolaylaştıracak.

Bu özellikleri aşağıda deneyebilirsiniz:

Harita

Buradan da ucuz uçak bileti bulma taktiklerimize ulaşabilirsiniz.

Nereye gidilir? Ne zaman gidilir?

Bu sorunun cevabı, Asya kıtasının kendisi kadar geniş. Ama istediğiniz tatil türüne göre bunu birkaç sınıfa ayırmak mümkün:

Uzakdoğu tatil yerleri – devasa şehirler, asırlık gelenekler

Pekin'deki Yasak Şehir, Çin - Asya uçak bileti fırsatları

Çin’in 3 bin yıllık başkenti Pekin, eski öğretilere son moda kadar sahiplenen Tokyo, zengin Kore mutfağının en iyi temsilcisi Seul. Bunlar, bölgenin önde gelen tatil yerleri. Ziyaret etmek için en iyi zaman, turistlerin azaldığı ve havanın ılıman olduğu Mart-Mayıs ve Eylül-Kasım arası. Özellikle Japonya, Mart’ta kiraz çiçeği mevsimi ile rüya gibi renklere bürünüyor.

Orta Asya tatil yerleri – atalarımızın izinden seyahat

Taşkent, Özbekistan

Eski efsanelerin yurdu bozkırlar var ya? İşte onlar burada. Göz alabildiğine uzanan ıssız toprakların masmavi gökyüzüyle buluştuğu bir seyahat için, rotayı Kazakistan veya Kırgızistan’a kırın. Türk tarihi ve Orta Asya’nın turkuazlı fayanslı İslami mimarisi için ise Özbekistan’daki Taşkent, Semerkand ve Buhara’ya gidin. Yaz ayları ziyaret için en iyi zaman, özellikle de doğa turlarına çıkacaksınız.

Güneydoğu Asya tatil yerleri – cennet gibi adalar, egzotik tatlar

Phuket, Tayland - Asya uçak bileti fırsatları

Tayland uçak bileti fırsatlarının kapış kapış gitmesinden bell ki, ülkenin tatil cenneti adaları pek bir seviliyor. Ama bol hindistan cevizli yemeklerin, beyaz kumların ve altın tapınakların tek adresi burası değil. Vietnam, Endonezya ve Malezya da bir o kadar güzel. E buralara kadar gelmişken Güneydoğu Asya’nın metropolü Singapur’a uğramamak olmaz. Tropik iklimi sayesinde burası hep sıcak, ama bölgeden bölgeye değişen ‘yağış sezonuna’ denk gelmemeye çalışın.

Güney Asya tatil yerleri – renkli kültürler, masalsı diyarlar

Hindistan'da rengarenk bir tapınak

Hindistan, birçok kişinin hayatında bir defa olsun gitmek istediği bir yer. Baharat kokulu sokaklarıyla, Taj Mahal gibi tarihi şaheserleriyle bunun neden olduğunu görmek kolay. Ama misafirperver insanları ve ağız sulandıran mutfağı ile Pakistan’ı unutmak da olmaz. Tatil cenneti Maldiv adalarını da tabii. Hindistan’a karar kıldıysanız, Kasım ile Mart aylarını tercih edin – böylece muson yağmurlarını ve aşırı sıcakları ıska geçmiş olursunuz.

Yakın ve Orta Doğu – biraz bizden, biraz yenilik

Wadi Rum, Ürdün - Asya uçak bileti fırsatları

Bakü’den Tahran’a, Beyrut’tan Tel Aviv’e hem ‘bunlar bize benziyor ya’ dedirtecek, hem de yeni mimari güzellikler, doğa harikaları ve lezzetler ile sizi tanıştıracak bir tatil için, Türkiye’ye daha yakın Asya ülkelerini tercih edebilirsiniz. Ürdün’deki Wadi Rum özellikle görülmeye değer. Arap yarımadasında yazın aşırı sıcak olabileceğini unutmayın.

Peki hangi Asya ülkeleri vize istemiyor?

Vizesiz girebileceğiniz çok ülke var. Bazısı için ise vizeyi kolayca sınır kapısından alabiliyorsunuz – mesela Azerbaycan ya da Kamboçya. Birkaçı da e-vize olanağı sunuyor, örneğin Birleşik Arap Emirlikleri.

Aşağıdaki listede, Dışişleri Bakanlığı‘na göre vizesiz olan ülkeleri görebilirsiniz:

 • Brunei (30 gün)
 • Endonezya (30 gün)
 • Ermenistan (uçakla giderseniz, vizeyi havaalanında alıyorsunuz)
 • Filipinler (30 gün)
 • Hong Kong (3 ay – pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekiyor)
 • İran (90 gün)
 • Japonya (90 gün)
 • Katar (30 gün)
 • Kazakistan (30 gün)
 • Kırgizistan (90 gün)
 • Güney Kore (90 gün)
 • Lübnan (180 günlük bir süre içerisinde 90 gün)
 • Maldivler (30 gün)
 • Moğolistan (30 gün)
 • Özbekistan (30 gün)
 • Suriye (her 6 ay için ilk girişten sonra 90 gün)

Tayland gibi Asya ülkelerine uçak bileti kampanyalarını nasıl takip edebilirim?

Singapore Airlines, Emirates, Etihad, Qatar Airways ve Türk Hava Yolları, Asya ülkelerine Türkiye’den en çok uçuş fırsatı sunan havayolları arasında. Dolayısıyla da indirimli bilet kampanyaları bulma şansınız daha yüksek. Bunlardan haberdar olmak için havayollarının sosyal medya ve e-bültenlerini takip etmek iyi bir fikir.

Singapur gibi işlek noktalara ucuz bir uçak bileti kampanyası bulduysanız – ama başka Asya ülkelerini de görmek istiyorsanız, bölgedeki AirAsia, Jetstar Asia gibi bütçe havayollarının fırsatlarına da göz atabilirsiniz.

Tabii en iyi Asya uçak bileti fiyatları, beklenmedik bir havayolundan da gelebilir. O yüzden siz iyisi mi e-bültenimize kaydolun, biz de size dünyanın her yerine en uygun uçuşları paylaşalım.

Şu uçuş fırsatları da ilginizi çekebilir:

Egzotik tatil yerlerine uçak bileti fırsatları

Ucuz Latin Amerika uçak bileti fırsatları

Avrupa uçak bileti fırsatları

Bu sayfada yer alan fiyatlar Skyscanner uçak bileti arama motorunun ‘En ucuz ay’ özelliği kullanılarak Türkiye’den gidiş-dönüş 1 kişilik ekonomi sınıfı araması yapılarak bulunmuş tahmini en düşük fiyatlardır.