Seyahat Haberleri Türkiye’deki En İyi Festivaller

Tüm makaleler

Türkiye’deki En İyi Festivaller

Müzikten filme, her türlü sanatı görebileceğiniz, doğayı ve hayatın canlılığını hissedeceğiniz Türkiye'deki en iyi 6 festival burada! Planlarınızı yaparken ucuz bilet ve otel için Skyscanner daima yanınızda.
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Türkiye’deki Festivaller 2019

İster film festivali olsun ister rock festivali, Türkiye’de düzenlenen en iyi festivalleri bulabileceğiniz listemizden bir yer seçip programınızı yapmaya başlayın. Konser ve gösterimlerle keyifli bir deneyim, kültürel gelişim veya kafa dağıtıcı bir etkinlik arayanlar için harika seçenekler burada!

1. İstanbul Film Festivali

IKSV Istanbul Film Festivali

Türkiye’nin en eski film festivali olan uluslararası İKSV Film Festivali bu yıl 5 – 16 Nisan tarihleri arasında seyircileriyle buluşacak. İstiklâl Caddesi üzerindeki tarihi Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması, Rexx Sineması, Kadıköy Sineması gibi önemli salonlarda 8 farklı sinemada gösterimlerin yapılacağı festival için yerinizi şimdiden ayırtın.

İzleyince içinizde hemen seyahate çıkma isteği oluşturacak En İyi Yol Filmleri‘ne göz atmadan geçmeyin!

Ucuz İstanbul Uçak Biletleri İstanbul’da Otel Bul

2. Akbank Caz Festivali

Akbank Caz Festivali

Bu sene 29’uncusu düzenlenen festival hem yerli müzisyenleri dinleme, keşfetme olanağı sağlıyor hem de dünyanın dört bir yanından sanatçıları dinleyicilerle buluşturuyor. Ayrıca 2006’dan bu yana Kampüste Caz adıyla, İstanbul dışındaki şehirlerde de konserler oluyor. Istanbul konser seçenekleri arasında değerlendirebileceğiniz güzel bir seçenek.

Ucuz İstanbul Uçak Biletleri İstanbul’da Otel Bul

3. Zeytinli Rock Festivali

Her yaş kategorisine hitap eden, rock severlerin dört gözle beklediği Zeytinli Rock Festivali, bu yıl 28 Ağustos – 1 Eylül arasında yapılıyor. Tam sanatçı listesi henüz yayınlanmış olmasa da kamplı veya kampsız kombine biletinizi şimdiden alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Zeytinli Rock Festivali bilgilendirme sayfamıza göz atın!

Ucuz Edremit Uçak Biletleri

4. Antalya Film Festivali

Antalya Film Festivali

Türkiye’deki festivallerin en önemlilerinden bir diğeri de Uluslararası Antalya Film Festivali. Ekim ayında düzenlenen festival dünyanın her yerinden sinemaseverleri ağırlıyor. Özellikle yazı uzatmak isteyenler için çok uygun bir destinasyon olan Antalya’da, hem bu yılki festival filmlerini seyredebilir, hem de tatil yapabilirsiniz.

Ucuz Antalya Uçak Biletleri Antalya Otelleri

5. Cappadox

Kapadokya Festival Cappadox

Kapadokya’nın büyüleyici atmosferinde sanat, müzik, gastronomi ve açık hava etkinliklerinin harmanı olan Cappadox’a katılmak, dünyaya bambaşka bir pencereden bakmanızı sağlayacak! Artık 2 yılda bir yapılacak festivalin bir sonraki düzenlenme tarihi 2020’de olacak.

Kapadokya bölgesi turistik açıdan olduğu kadar doğasıyla da pek çok kişiyi cezbediyor. Siz de Festivaller Cenneti Kapadokya‘daki etkinliklerden birini hemen seçin!

Ucuz Nevşehir Uçak Biletleri En Güzel Kapadokya Otelleri

6. HoliFest İstanbul

HoliFest Istanbul

Dünyada gitgide yaygınlaşan ve küresel bir festivale dönüşen Hint kültürünün renk bayramı Holi festivali Türkiye’de en çok İstanbul’da ilgi görüyor. Karanlığa inat rengârenk bir hayat kutlaması yapmak isteyen herkes kendini bu festivalde bulacak. İlki 5000 kişinin katılımıyla gerçekleşen festival bu sene de herkesi binbir renge boyamak üzere 27 Nisan’da Life park’ta yapılıyor.

Bu etkinlik bazı insanlara fazla gibi gelebilir, Dünyanın En Garip 10 Festivali‘ni görmeden kararınızı vermeyin deriz.

Ucuz İstanbul Uçak Biletleri İstanbul’da Otel Bul
Harita