Seyahat Haberleri Türkiye Dünyanın En Çok Aranan Ülkeleri Arasına Girdi!

Tüm makaleler

Türkiye Dünyanın En Çok Aranan Ülkeleri Arasına Girdi!

Türkiye, kullanicisini arzu ettigi destinasyona ulastirabilmek için 600’den fazla havayolunu gerçek zamanli tarayan internet sitesi Skyscanner’da dünyanin en çok aranan sekizinci ülkesi oldu. Skyscanner’da son yillarda 1,5 kat daha fazla aranan Antalya ise dünya turizminin favori sehirleri arasinda yer aliyor.

Harita

Hem yurtiçi hem de yurtdisina seyahat etmek isteyenlere 600’ü askin havayolunun milyonlarca rotasi için en ucuz uçak bilet seçeneklerini sunan Skyscanner’da, Türkiye dünyanin en çok aranan ülkeleri arasina girdi. Dünya genelinde ortalama %31’lik artis sergileyerek Türkiye’yi dünyada sekizinci siraya tasiyan aranma orani, Türkiye’nin dünyanin en çok gezilmek istenen ülkeler arasinda yer aldigini gözler önüne seriyor. Farkli ülkeler özelindeki aranma oranlari incelendiginde, Türkiye, Ingiltere’de en çok aranan altinci, Almanya’da ise dördüncü ülke konumuna yükseliyor. Türkçenin de aralarinda bulundugu 20’den fazla dilde dünyanin her yaninda hizmet veren Skyscanner, yabanci turistlerin özellikle yaz aylarinda ilgi odagi haline gelen Türkiye’ye en uygun fiyatli uçuslari ve konaklama seçeneklerini karsilastirmali olarak listelenmis bir biçimde sunuyor.

Antalya yabanci turistlerin göz bebegi
Yabanci turistlerin tatillerini Türkiye’de geçirme istegi Skyscanner’a da yansidi ve site kullanicilarinin Türkiye’deki en çok aradigi sehir Istanbul olarak belirlendi. Geçen yila göre %35 daha fazla aranan Istanbul’u, aranma oranlarinda %159’luk artis gösteren Antalya takip ediyor. Yaz aylarinin gelmesiyle Ege ve Akdeniz kiyilarini tercih eden yabanci turistlerin Skyscanner’da Antalya’dan sonra en çok aradigi sehirler sirasiyla Dalaman, Bodrum ve Izmir.

2001 yilinda üç bilisim uzmani tarafindan, içlerinden birinin kayak merkezlerine ucuz uçak bileti arayip bulamamasinin ardindan kurulan www.skyscanner.com.tr, farkli havayolu sirketlerinin sundugu uçak biletlerini fiyat ve mekân bazinda karsilastiran bir arama motoru hizmeti veriyor. Yüksek hizla tarama yapan site, arzu edilen destinasyona en ucuz uçak biletini bulma olanagi sagliyor. Kullanici, sitede tüm fiyatlari ve havayolu sirketlerini karsilastirmali olarak listelenmis halde buluyor. Tercih ettigi seçenege tikladiginda, satin alma islemini güvenle yapmasi için tercih edilen havayolu veya seyahat acentesinin internet adresine Skyscanner tarafindan otomatik olarak yönlendiriliyor. Skyscanner, uçak bileti fiyatlarini karsilastirmak disinda, kullanicilarina arzu edilen sehirdeki konaklama seçeneklerini, seyahat ve havayolu tasimaciligi sektöründen haberleri ve seyahat önerilerini de sunuyor.

Aralarinda Ispanyolca, Almanca ve Türkçenin de yer aldigi 20’den fazla dilde hizmet veren Skyscanner’in Türkçe sayfasi www.skyscanner.com.tr son alti ayda kullanici sayisini ikiye katladi.

Harita