COVID-19 (Koronavirüsü) seyahat planınız üzerinde etkili olabilir. Nereye giderseniz gidin, en son önerileri burada bulabilirsiniz.

Seyahat Haberleri Tatil için En İyi 10 Vizesiz Ülke!

Tüm makaleler

Tatil için En İyi 10 Vizesiz Ülke!

Seyahatseverlere ilaç gibi gelecek vizesiz destinasyonlar burada! Ödüllü Skyscanner mobil uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Skyscanner Her Yere arama özelliğiyle, vizesiz ülkelerin herhangi birine en ucuz bileti anında bulun!
Her Yere Ucuz Bilet Ara

En Güzel Vizesiz Ülkeler

1. Ukrayna

Vizesiz Ukrayna

Ukrayna vizesi kalktı, pasaporta da artık gerek yok; Ukrayna’ya sadece kimlik kartıyla giriş yapabiliyorsunuz. Kiev, Lviv, Odessa, Kharkiv gibi popüler şehirlere doğrudan uçuşlarla kolayca ulaşabiliyorsunuz. En ucuz Ukrayna biletini bulmak için, arama yaparken Skyscanner’ın “En Ucuz Ay” seçeneğini işaretlemeniz yeterli!

Ucuz Ukrayna Bileti Bul

2. Gürcistan

Vizesiz Gürcistan Tatili

Pasaportsuz gidilen ülkelerden bir diğeri de komşu memleket Gürcistan. Başkent Tiflis ve Batum’da bulunan çokça etkileyici tarihî yapının yanı sıra, Gürcistan, doğasıyla da herkesi kendine hayran bırakıyor. Vizesiz Gürcistan’a en ucuz uçak biletleri Skyscanner’da!

Ucuz Gürcistan Bileti Bul

3. Endonezya

Bali Adası Endonezya

Başta Bali adası olmak üzere binlerce ada ve volkandan oluşan bu Güneydoğu Asya ülkesi, görülecek çok fazla doğal güzellik barındırıyor. Balayı destinasyonlarının da başını çeken ülkelerden olan Endonezya’da, farklı din ve kültürler, hoşgörü ve ahenkle bir arada yaşanıyor. Vizesiz Endonezya’yı keşfedin!

Ucuz Endonezya Bileti Bul

4. Makedonya

Özellikle hafta sonu kaçamakları için ideal bir destinasyon olan bu güzel Balkan ülkesinde derin bir Osmanlı izi var. Kendinizi eski zamanların sükûnetinde bulacağınız başkent Üsküp’te doğa güzellikleri de dikkat çekiyor. Matka Kanyonu (Matka Gölü) mutlaka görülmesi gereken bir bölge, hele bir de tekne turu yaparsanız tam olur.

Ucuz Makedonya Bileti Bul

5. Sırbistan

Sırbistan Vize

Özellikle gençlerin çok tercih ettiği Sırbistan’da, az bir bütçeyle dolu dolu vakit geçirebilirsiniz. Vizesiz gidilen Sırbistan’ın en çok turist çeken şehri başkent Belgrad. Bu hareketli şehrin yavaş yavaş Berlin gibi bir nama sahip olması da şaşılacak bir durum değil. Vizesiz Sırbistan’da renkli gece hayatına siz de karışın!

Ucuz Sırbistan Bileti Bul

6. Japonya

Vizesiz Ülkeler Japonya

Farklı kültürü ve bambaşka yaşam tarzıyla, ziyaret edenlere çok farklı deneyimler yaşatan Japonya, mutlaka sizin de gidilecek yerler listenizde yerini almalı. Nefis yemeklerinden, rengârenk ağaçlarına, köklü kültüründen, saygılı ve nazik insanlarına; Japonya sizi her şeyiyle etkileyecek. Tokyo başta olmak üzere, Kyoto, Osaka, Kobe, Hiroshima ve daha bir sürü şehir…

Ucuz Japonya Bileti Bul

7. Fas

Fas deyince ilk akla gelen filmiyle meşhur Kazablanka olsa da, bu Kuzey Afrika ülkesinde birbirinden farklı ve bir o kadar güzel şehirler var. Başkent Rabat ayrı, Fes ayrı, Marakeş apayrı birer kent. Bir yanında Okyanus, bir yanında Sahra Çölü ve kuzeyinde İspanya’nın bulunduğu Fas, farklı bir cazibeye sahip.

Ucuz Fas Bileti Bul

8. Brezilya

Brezilya Uçak Bileti

Brezilya deyince akla ilk olarak futbol gelir, ama bu Güney Amerika ülkesinde görülecek çok daha fazla şey var. Sınırları içerisinde Amazon ormanlarını barındıran bu geniş ülke, danslarıyla, sıcak kanlı kültürüyle sizi kendine çağırıyor. Kuzey Amerika’ya gitmişken vizesiz Latin Amerika ülkelerini gezebilirsiniz.

Ucuz Brezilya Bileti Bul

9. Ürdün

Vizesiz Ürdün Gezi

Pek göz önünde olmayan, fakat bir sürü doğal güzelliğin mevcut olduğu Ortadoğu ülkesi Ürdün. Türkiye’den kısa bir uçuşla ulaşabileceğiniz vizesiz Ürdün, tarih boyunca farklı kültürleri barındırmış, farklı imparatorluklarla yönetilmiş. Dünyanın 7 harikasından biri olan Petra Antik Kenti’nin de bulunduğu Ürdün’de, harika sualtı manzaraları görebileceğiniz uluslararası dalış merkezleri var.

Ucuz Ürdün Bileti Bul

10. Tayland

Tayland Vizesiz

Gezginlerin uğrak noktası diyebileceğimiz ülke. Tayland, gezginler için hem ucuz hem de epey hareketli ve eğlenceli bir deneyim vadediyor. Bu egzotik Asya ülkesini keşfetmek için ucuz uçak biletinizi Skyscanner’la bulabilir, kalacağınız yeri de Skyscanner Otel arama motoruyla seçebilirsiniz!